ÜLKÜCÜLER BUGÜNLERE GELENE KADAR ÇOK BÜYÜK BEDELLER ÖDEDİLER

16.11.2018
A+
A-

Yazıma Hz. Ali’nin anlam ifade eden şu sözleri ile başlamak istiyorum.. Diyor ki: “Özü doğru olanın sözü de doğru olur.”

Herkes Ülkücü olmuş, herkes, Reis olmuş, herkes Ülkü devi olmuş, herkes dünyayı ben yaratım düşüncesine kapılmış ve yokuş aşağı gidiyor.. Hemde ne gidiş fireni patlamış kamyon gibi.

Bu davaya kaç damla terin var desek, bu davanın çilesine, külfetine hiç talip oldun mu desek, bu dava için bir eserin var mı desek inanın keklik gibi öterler ve mangalda kül bırakmazlar.

Ne acı tecellidir ki, MHP ve Ülkücü camia bu çapsızların yüzünden çok sıkıntılar yaşıyor. İnsan bir kere dürüst olacak, sözlerine sahip çıkacak, verdiği sözü yerine getirecek. Ama.. Nerede!… Söz vermek bir caymak iki meslek haline gelmiş. Diyorum ki; Dürüstlükten hiç şaşmayın, kaybettiğiniz en fazla yanlış insanlar olur.

Yazar düşünür Mark Twain diyor ki: “Hayallerinizi küçümseyenlerden uzak durun! Ruhu küçük insanlar başkalarını da daraltmak, azaltmak ister.”

Akıllı olun, sağlam olun, dik durun, omurgasız olmayın.. Her zaman inceldiği yerden kopmaz, bazen en sağlam yerinden de kopar. O zaman feleğiniz şaşar toz olur gidersiniz.

Emin olun sizi sevmeyen insanlar, sizi seviyormuş gibi yapan insanlardan daha az zararlı. Tahammülü kalmamış insana sakın hata yapmayın, silerken kendini düşünür sizi değil.

Peygamber Efendimiz buyuruyorki: “Övmek ve övülmekten uzak durun. Çünkü o kişiyi manen boğazlamaktır.”

Binlerce yanlışı olan insan bir defa doğru yaptımı herkesin gözünde “iyidir”… Binlerce doğrusu olan insan bir defa yanlış yaptımı artık herkesin gözünde “kötüdür” bu kadar nankörlüğe de, vefasızlığada pes artık.

Biz onu-bunu bilmeyiz; Menfaati bitenin muhabbeti de biter. Günümüzde ki bu tip insanlar var ya?.. Bulundukları yerde öyle satışlarını yaparlar ki, sanki gökten özel indirilmişler. Onun için MHP ve Ülkücü camiayı bu menfaat gurubundan kurtarmamız lazım.

Hz. Mevlana diyor ki: “Münafığın özrü kabul edilmez. Çünkü o özür dilindedir kalbinde değil.”

Bizde diyoruz ki: “Aklıyla Gönlünü barıştırıp, Kalbi ile Dilini konuşturan ihlas sahibi dostlar, gerçek milliyetçiler, gerçek ülkücüler, gerçek MHP’liler hep var olsun…

İnanın insanlık ölmüş.. İyi, güzel, merhametli ve dürüst insanlar hayatlarının en kötü günlerini geçiriyor. Şarlatanlar için hayat dümdüz fark etmez.

Konfüçyus diyor ki: “Nereye Giderseniz gidin; Ama tüm kalbinizle gidin. Nerede olursanız olun; Ama tüm vicdanınızla bulunun.”

“Ne vefasız, ne nankörsünüz” demek için kendimi zor tuttuğum kişiler başkaları tarafından ilgi, alaka görmesi gülünç.

Bu davaya ömrünü vermiş, bu dava için zaman harcamış, bu dava için kanını-canını vermiş, bu dava için büyük bedeller ödemiş, bu dava için işini kaybetmiş, bu dava için ömrünü hapishane köşelerinde geçmiş ve bu dava için dar ağacında son nefesini verenler oldu. Ama siz ve sizin gibi hiç olmadılar. Onun için Ülkücüler bugünlere gelene kadar çok büyük bedeller ödediler.

Yazımı Lider Devlet Bahçeli’nin şu sözleri ile bitiriyorum.. Lider diyor ki: “Şahsi hırslarının kurbanı olmuş, makam, mevki ve dünyevi çıkarları uğruna işbirlikçiliğin ve ihanetin kuryeliğine soyunmuş kim varsa, dilerim ki Allah’tan, ıslah olsunlar, tövbe edip manen arınmanın çabasına girsinler.”

ZAKİR TERCAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.