Ülkücüler, belediyelerde kadro istiyor

Ülkücüler, belediyelerde kadro istiyor
16.05.2019
A+
A-

Tahir Büyükakın’ın “Bir buçuk yılda büyükşehire 2 bin işçi alınmış. Belediyedeki personel sayımız çok fazla. Tek bir eleman almam” sözüne yanıt veren Aydın Ünlü, “Ülkücüler de hem büyükşehir hem ilçelerde çalışma hakkına sahip” dedi.

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü partisinin il binasında haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştirdi. Ünlü, kent ve ülke gündemine dair konuştu. Ramazan ayını kutlayan Başkan Ünlü, 26 Mayıs Pazar günü il iftarını yapacaklarını açıkladı. İl iftarı tramvay kafede olacak.

Öte yandan Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin 2 yıl önce iftar programı için ilimize geldiğinin hatırlatılması üzere Başkan Ünlü şu ifadelere yer verdi: “Liderimiz yapacağımız iftara katılmayacak. Kendisi Kocaeli’yi özel takip eden bir insandır. Lazım olduğu zaman yanımıza gelir. O zaman ihtiyacımız vardı. Liderimiz geldi bize sahip çıktı. Kendisi genel merkezde iftarlara katılacak”

İSTANBUL TUZLA’DA ÇALIŞACAKLAR

23 Haziran’da tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerine destek olmak amacıyla İstanbul Tuzla’da görevlendirildiklerini söyleyen Başkan Ünlü, “30 Mayıs belediye seçimlerinde çalışmaya yönelik yapılacak olan il başkanları toplantısına katılım sağlayacağız. Kocaeli olarak, İstanbul birinci bölgede yer alacağız. İstanbul Tuzla bölgesine siyaset yapan bir partiyiz. Bu akşam Gebze iftarımız sonrası Tuzla’da analiz yapacağız. Bayram sonrası 20 günlük bir planımız var. Kocaeli’de ne yaptıysak İstanbul Tuzla’da aynı çalışmayı yapacağız. ESG sistemini uygulayacağız, broşür dağıtacağız, 4X4 programımızı yapacağız. Kocaeli teşkilatları bu konuda antrenmanlı” şeklinde konuştu.

6 AY GİBİ SÜRE VERMEK LAZIM

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın “Bir buçuk yılda büyükşehire 2 bin işçi alınmış. Belediye de ki personel sayımız çok fazla. Tek bir eleman almam, kimseyi de işten çıkartmayacağım” sözlerine yanıt veren Ünlü şunları söyledi: “Doğru bir yöntem değil. Seçimlere yakın bin 500 kişinin işe alınması onları bağlıyor. Onları da atamayacağına göre, kadro doldu açıklaması yapmış Büyükakın. Biz ülkücülere söz verdik. Liderimizi dinledik ve Cumhur ittifakına destek verdik. Ülkücüler de hem büyükşehir hem ilçelerde çalışma hakkına sahip. Ama bir zamanı var. 6 ay gibi bir süre vermek zorundayız”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.