ÜLKÜCÜ ŞEHİT ERTUĞRUL DURSUN ÖNKUZU (23 KASIM 1970)

23.11.2018
A+
A-

                 ÜLKÜCÜ ŞEHİT ERTUĞRUL DURSUN ÖNKUZU (23 KASIM 1970)

Hilal ile haçlının mücadelesinde can veren, baş veren, baş eğmeyen  şühedalarımıza selam olsun! Hayatlarının en güzel çağlarında ; Dünyevi her türlü hazdan vazgecip, ömürlerini Türk İslam Ülküsüne adayan şehitlerimizin ruhları şad olsun. Sancaktarı olduğumuz bu kutlu davada Ahde vefa düsturumuz ile isimlerinizi yaşatacak, iman ettiğimiz o kutlu davayı beşikteki balamızdan başlayıp akın akın her bucağa her beldeye işleyece inşaallah.

Önkuzu hey! Önkuzu!Önde gider Önkuzu.Anası ‘Dursun’ demiş.Durmaz gider Önkuzu

Ülkücü hareketin  ilk şehidi  4 Ocak 1968 tarihinde Ruhi KILIÇKIRAN. Akabinde 21 Mart 1970 Süleyman ÖZMEN ve sonra 8 Haziran 1970 Yusuf İMAMOĞLU. Ardından  ise 23 Kasım 1970 Ertuğrul Dursun ÖNKUZU.. bir bir vatan oldular. Gül ekildiler kara toprağın bağrına gül yeşerttiler. Bir öldüler bin dirildiler. Ezan dinmesin, Bayrak inmesin, ulu şafaklar sönmesin diye ; Türk İslam ülküsü ve Ülkücüleri yaşasın ve yaşatılması için şehadet şerbetini kana kana içtiler. Belki kahpelerin gündemlerinde banka soyguncusu, hırsız, komunist Gezmiş ve arkadaşları kadar anılmasada çok mütessir değiliz. Kahpe dudaklarda isimlerinin anılmasın. Bedeni ve ruhunu Hakka adamış ve adanmış abidelerde anılsın. Ülkücü harekat şehitlerin yolbaşçılığını yaptığı mukaddes bir davadır. Ülkücü harekat canıyla kanıyla her şeyiyle;  İsmailce teslim olan, İbrahimce adanış sergileyen, nefsi ile mücadele eden yiğitlerin bir destanıdır. Ülkücü harekat ’ Arkasız yiğitler arkanız Allahdır’ diyen Serdengeçtilerin yüreklerde, gönüllerde şu koca acundaki Tekbir feryatlarıdır. Ülkücü harekatın neferleri  Hira dağından tekbir getirir Tanrı dağlarında yankısını dinler.

Ömrü hayatını Türk İslam ülküsüne adamış bir Yiğit Ertuğrul Dursun ÖNKUZU ;  1948 senesinde Tokat/Zile ilçesinde güneş misali doğan ; ülkücünün çilesini bedeninin her zerresinde hisseden yiğit dava adamıdır. Türk-İslam üküsü şuurunu yaşamak ve yaşatmak gayesiyle, ikamet ettiği yerde ocak binamızı açarak gerekli eğitim ve faaliyetlerde bulunan Önkuzu.; 1967 senesinde İstanbul Yıldız Teknik Makine bölümüne kayıt yaptırır, lakin hain Marksist komunistler  Devlet erki tarafından bizzat üniversitelerde yuvalanmasına müsade edildiği için her türlü kancıklık fiillerinde bulundukları için, Önkuzu kaydını Ankara Teknik Yüksek Öğretmen okuluna geçer. Şehadete adım adım ilerler Önkuzu.

Yaşayışı ve duruşuyla bir örnek teşkil eden Önkuzu;  ailesinden aldığı terbiye ve ülkücü şuura sahip olduğundan ötürü, gayesi her daim çevresini irşad etmekle geçmiş. Efendi ve kendi halinde cesur bir ülkü devidir Önkuzu. Devrin Firavunlarına veNemrutlarına karşı asi bir baş kaldırıdır Önkuzu. Önkuzu çilenin, Önkuzu ülkücülüğün başçıl kurdu olmuştur. En büyük gayesi kütüphane açarak orda eğitime devam etmek olan Önkuzu ;  Ülkücü ahlak ve terbiye ile yetiştiği ve Milliyetçi Türkiye, Kızıl elma ülküsü ile yandığı için daima okuyan okutan bir kişiliktir. Ülkenin her yerinde peyda olan Kızıl komunistler her yerde eylemlere devam etmektedir. Yetkililer tarafından kıl kıpırdatılmayan bir süreçden bahsediyorum. O dönemi incelediğimiz vakit ; Sosyalist, Marksist, Komunistler  her yerde Türkiye Cumhuriyeti’nin mukaddes değerlerine hakaret etmekde. Türlü işkenceler yapmakta. Moskof uşaklığı yaparak adeta Türk milletine ve bu milletin aziz evlatları olan Ülkücülere kin kusmaktaydılar.  Olayların arttığı dönemde Önkuzu 3. sınıf öğrencisi. Okulda komunsit militanlar tarafından hapsedilen Önkuzuya türlü işkenceler yapılır. Türk İslam ülküsüne gönül verdiği bu memelketde haine fırsat vermeyeceğini her yerde yürekten cesur bir şeklide ifade ettiği için. Stalin kırması Moskof uşakları tarafından dayak atıldı işkence edildi. Evet işkence edilen Dursun Önkuzu’nun feryadı bulunduğu yeri zelzele misali sarıyordu. Ama gönlünde Hak korkusu olmayanların kulakları duyarmıydı Önkuzumun sesini. İşitirlermiydi hiç Önkuzumu. Üç gün süreyle dayak atılan Önkuzu yetmedi bilekleri kesildi. Komunistlerin katliamı hunharca devam ederken, bilekleri kesilen Önkuzu’nun ciğerleri bisiklet pompası şişirilerek okulun 3. Katından aşağı atıldı.

Dursun ÖNKUZU götürüldüğü hastanede 157. Numaralı yatakdaydı.Yapılan otopsi sonucunda kaburga ve kafatası kemiklerinin kırıldığı, ciğerlerindeki kanama, vücudunda darp izleri tespit edildi.

Davaya bakan Ali ELVERDİ denilen zat ; Dursun ÖNKUZU’nun camdan atıldığına dair herhangi bir şahit olmadığını beyan ediyor. Can havliyle Önkuzu’nun kendisinin camdan aladığını ifade eden ;  beyin göçü yaşamış beyler bu şekilde karar verdiler. Ciğerleri bisiklet pompası ile şişirilerek patlatılan Önkuzu onların kahpe beyanlarına göre camdan atıldığına dair delil yokmuş ! Çünkü Önkuzu Ülkücüydü. Onlar için sadece ama sadece solcuların söz sahipliği hakimdir.

Ülkücülerin ciğerine saplanan bu acı olay, akabinde ; yakalanan katil Komunistler içeri alındı. Katleden zevatlara 20 ile 8 yıl civarlarında cezalar verildi 1974 yılında çıkan af neticesinde komunist hainler serbest bırakıldı. Verilen ceza zaten yetersizdi bir de af çıkması komunistlerin işine yaradı. Önkuzu’ya işgence edenlerin arasında olan Ali BAŞPINAR’ın ifadesi Önkuzu’ya yapılan işkence ve 3. Kattaki pencereden atıldığını bildiriyor. Önkuzu’nun katillerinden biri olan pencereden aşağı atan kişi ardından devlet kademesinde kadrolaştırıldı. Yazıklar olsun !

Önkuzu şehadetinde en büyük olay ise Prof. Namık AÇIKGÖZ ve Hasan KARAKAYA tarafından o dönemin hızlı sosyalistlerinden biri olan Şimdiki CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’na yöneltilen sual oldu. Kılıçdaroğlu’na ‘’ Önkuzu Cinayetinde nerdeydin ? Sende eylemlerin hepsine katıldığını beyan ettin o vakit nerdeydin ? veya cinayeti işleyenler arasında arkadaşın varmıydı ? her eylemde hızlı olduğunu bildirdiğin sürede bu cinayet esnasında yani; 23 Kasım 1970 tarihinde nerdeydin ?’’ gibi suallere CHP Genel Başkanı sessiz kalmıştı. Oysa vereceği tek ‘’Hayır’’ cevabı bile yeterliydi. Lakin onu da beyan etmemişti. Ben yeniden aynı suali tekrar edeyim o zaman. Sayın Kılıçdaroğlu siz 23Kasım 1970 tarihi için bir açıklama yapacak mısınız ?

Kuzular koç olacak,Toy, düğün, göç olacakBu yıl ki kuzuların Adları ‘öç’ olacak! Kan verdik, can verdik bu yüce dava uğruna. Bugün bunca Şehidin olduğu kutsal harekata ihanet edenler unutmasın ki Önkuzu’nun kanı kurumadı. Önkuzu’nun anasına teslim ettiği Süleyman ÖZMEN’in kanlı gömleği halen kanlı ve o kan kurumadı. Kurumamışken o gömlekdeki kan Ülkücü Harekata fitne sokmaya çalışan ve Arvasi hocamızın dediği gibi ülkücülüğü moda gibi yaşayanlar KAHROLSUN!  Kahrolsun Kızıl Komunistlere kadro açanlar ! Kahrolsun ülkücü düşmanları ! Kahrolsun Moskofcu ve Kandilci hainler !

Bu bayrak düşmez yere
Ölmedikçe son kuzu!

Önkuzu demek ; Bitmedi burdayız demektir !

Önkuzu demek ; Dirilişin mukaddesatı demektir !

Önkuzu demek ; Hilain haçlı ile olan kavgası demektir !

Önkuzu demek ; Ciğerlerimizde soluduğumuz Türk İslam davası demektir !

Önkuzu demek ; Kızıl Komunizmin kahpe cinayeti demektir !

Önkuzu demek ; İsmailce teslimiyet demektir !

Önkuzu demek ; Milliyetçi Ülkücü Hareketin kini demektir !

Önkuzu demek ; Batmayan güneş demektir ! Önkuzu demek ;  Alınacak öç demektir..!

ERTUĞRUL SUBAŞI

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.