Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Parçalı Bulutlu

ÜLKÜCÜ ŞEHİDİMİZ YUSUF İMAMOĞLU

08.06.2020
A+
A-

Haydi Yiğit!

Haydi Yiğit!

Haydi yeni akına!

Ülkümüzün, gücümüzün cihan varsın farkına!

Ülkücü Şehit Yusuf İMAMOĞLU…

Göçmen idi yiğit Yusuf İmamoğlu; Türk İslam Ülküsüne gönül veren, iman eden, dil ile ikrar kalp ile tasdik eden bir Eren idi. Komünizmin karşısında; Türk İslam Sancaktarı olan İmamoğlu, maddi yoksulluğun içinde ;Manevi zenginliği yaşayan muazzam bir vücut bulmuş Ülkücü idi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat fakültesinde eğitim gören ve kalemi ile Ülkücü Kadroların hakimiyetini talep eden Yusuf yüzlü ağabey..

1970 süreci, karışık bir dönemin cereyanı ve her türlü çirkefliğin ve hainliğin zuhur ettiği, arsızlığın ayyuka çıktığı bir süreç. Evveline bakıldığında; altmış sekiz kuşağının komünistlerinin, darbe hevesleri ve sırtlarını dayadıkları Moskova’nın borazanlığını yapmaları. Müslüman Anadolu çocuklarının, bağırlarındaki Hilal sevdasını, ellerindeki Haç ile söküp alma hevesinde olan sosyalistler. Bahsettiğim kuşağın darbe hevesleri, orduyu siyasete dahil etmek ve kafalarında proletarya diktasını kurma hainlikleri. Bu hain tutumları destekleyen hükümet ve yandaşları. Bu İslam düşmanlarına verilen taviz. İktisadi görüş diye bahsettikleri Komünizm illetinin kusturduğu kan. Halkların refahı diyerek yığınlaştırdıkları o anlar. Allah Vatan Millet yolunda adeta cenk eden Ülkücülere yapılan o rezil muamele. Marksist zihniyetin saldırdığı değerlerimiz. Üniversiteleri adeta kurtarılmış bölge ilan eden Solcular. İlan edilmesine meydan veren yöneticiler. Böyle bir yangının ortasında su taşıyan ÜLKÜCÜLER… Azimli ve kararlı, gözü kara ve gönlü yaralı Ülkücüler.. Kutsal Vatan toprağına, kızıl çizmelerin basmasını engelleyen Ülkücüler.. Tek başına cihana kafa tutan Ülkücüler… Allah rızası ve kul refahı için, yalın kılıç savaşan Ülkücüler.

İşte böyle bir yangının ortasında Ülkücü Yusuf İMAMOĞLU ; Bir hırka, bir lokma şiarını hayatında yaşayan ve hayat mücadelesini su satarak idame eden Ülkücü Yusuf İmamoğlu. Ülkücülük Yesevi nefesinin devamıdır. Bu Yesevi harekatı şudur ki ;Bir hırka, bir lokma… Dünyalık nimetlerden nasipsiz ve meyilsiz bir yaşam. Yusuf İmamoğlu tam da bahsettiğimiz Ülkücülüğü mana ve yaşantısını kendisinde vücut kılan bir yiğit. Allah’ın verdiği kudret ve adanmışlık ruhu ile İslam için kızıl mermilere göğüs geren İmamoğlu Yusuf..

8 Haziran 1970

Kanımızla burada ; Yarın, güller açacak..

Komünistlerin akıl almaz zulmü ve terörist eylemleri sebebiyle okula arkadaşları için gider. Okulun arka bahçesinde; Son namazını eda ettiğini nerden bilecekti İmamoğlu. O kendisini Allah yoluna adamış bir İsmail adeta. O teslimiyet ve adanmışlığın vücut bulduğu Yusuf İmamoğlu. Gözünü kızıl kan bürümüş, aklını ve şuurunu, hayatını ve ruhunu ;Komünizme, Sosyalizme, Marksizm’e, Emperyalizme satan Solcular tarafından Kafasına kurşun sıkılarak ve akabinde tekmelenerek şehit edilen Yusuf İmamoğlu. Elinde Kuranı Kerim ile şehitler kervanına katılan Yusuf İmamoğlu. Ruhi Kılıçkıran… Süleyman Özmen… Yusuf İmamoğlu..

Kanlar içinde yerde yatan İmamoğlu ve yıllar sonrada aynı sahneye şahit olunacak an. Can kurtaranın içeri alınmasına müsaade edilmez. Bugün Ülkücü Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehadetinde yine aynı kare. Evvel zamandan beri Komünizm Türk Milletinin karşısında aynı maske ile çıkmıştır.

Ve ruhunu teslim eder Ülkücü Şehit Yusuf İmamoğlu.

Yitikliğin aklı işgal ettiğinde aklınıza gelsin Yusuf İMAMOĞLU. O yokluğun ve yoksulluğun içinde; Mutlak varlığın savaşını veren Ülkücü Şehit. O inkarın karşısında varlığın varlığı için; Kendini varlığın ve yokluğun sahibine armağan eden yiğit Ülkücü. O satılmışlıkların, düzenbazlığın, ahlaksızlığın ve terörizmin karşısında susmayan Ülkücü Şehit.

Satmadan, satılmadan! Bıkmadan ve yılmadan! Vazgeçmeden ve durmadan! Ne makam arzusunda, ne şöhret heyecanında o sadece Türk İslam Ülküsü uğrunda hayatını feda eden Yiğit Ülküdaş Yusuf İMAMOĞLU. Bugün Yusuf İmamoğlu katilleri ile ortaklık edenler Türk Milletine bunun hesabını verecektir.

İntikamın alınacak Bozkurtlar etti yemin

Şükrü Alnı Açık hocamızın da izah ettiği gibi, Liderimiz Devlet BAHÇELİ beyefendi Cumhur İttifakı birlikteliği ile, Hainlerden her türlü hesabımızı sormaktadır. Allah Liderimize Hayırlı uzun ömürler versin inşallah.

ANT OLSUN..

Milliyetçi Ülkücü Hareket, Yüce Türk Milletinin evlatları. Türk Gençliği mazimizi unutmayacak ve unutturmayacaktır..!

Şehadetinin seneyi devriyesinde Ülkücü Şehidimiz Yusuf İMAMOĞLU Ağabeyi; Rahmetle yad ediyorum. Ruhu şad olsun. Ruhuna el Fatiha

 

ERTUĞRUL SUBAŞI

08.06.2020

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.