Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

Ülkücü Hareketi Sokakların Karanlığına Çekmeye Çalışanların Çabası Beyhudedir

10.11.2014
A+
A-

Olcay Kılavuz Aydın Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen “Gençlik Şöleni”ne katıldı.

Düzenlene programa Olcay Kılavuz’un yanı sıra MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, İlçe Ocak Başkanları ve yöneticileri, MHP Aydın İl Başkanı ve İlçe Başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Program çerçevesinde Olcay Kılavuz da bir konuşma yaptı.

Eğitim ve öğretimin önemine özellikle vurgu yapan Kılavuz yaptığı konuşmada “Eğitim ve öğretim seviyesi, bir toplumun gelişmişlik düzeyini gösteren en önemli göstergelerin biridir. Bu nedenle Ülküdaşlarımızla bir araya geldiğimiz programlarda sıklıkla vurguladığım üzere gençlerimizin öncelikli vazifesi iyi bir eğitim almaktır. Hızla gelişen çağımızda eğitimsiz bir şekilde gelişme kaydetmenin, milli ve müreffeh bir medeniyete kavuşmanın imkanı yoktur. Güçlü bir devlet ve muktedir bir millet olmamızın yolu tartışmasız bir şekilde eğitim ve öğretimdeki başarıdan ve ilerlemeden geçmektedir. Gençlerimiz hangi coğrafyada yaşadığımızı, milletimizin ve kurduğumuz devlerin başından neler geçtiğini bilmeli, geleceğini tarihten ders alarak buna göre şekillendirmelidir. Bilimsel ve teknolojik gelişmeler yakından takip edilmeli; yaşanan sorunlar adeta bir kangren haline dönüşmeden çözüm yolarına yönelik çalışmalar yapılmalıdır. Milletimizin umudu ve geleceğimizin varlık nişanesi; kendisini iyi yetiştirmiş, her alanda ve düzeyde bilgi sahibi olmayı şiar edinen, ülküleriyle günümüz dünyasının gereklerini birleştirmiş eğitimli bir gençliktir. Pozitif ilimlerdeki ilerlemeyle birlikte, Türklük gurur ve şuurunu İslam ahlak faziletine sahip gençler 2023 Lider Ülke Türkiye’sinin inşasında öncü rol oynayacaktır. Bu kaynak Ülkücü Gençliğin içinde fazlasıyla vardır. Sizler asla atalete kapılmamalı durmadan bir gelişme içinde olmalısınız. Bilgi sahibi olmayı, araştırmanın heyecanını hayatınızın her safhasında benliğinizde taşımalısınız. Ülkü Ocakları ilmin ışığıyla aydınlanmak her gencimizin yardımcısıdır. Nitekim hayata geçirilen Ülkü Evleri projesiyle üniversite gençliğinin en önemli sorunlarından biri olan barınma ihtiyacına çare bulunmaya çalışılmış, aynı zamanda sosyal anlamda istismarın da önüne geçilmeye çalışılmıştır. Erol Güngör Gelişim Programı ile gençlerimizin uzman gözetiminde nitelikli bir şekilde yetişmesine sağlanmaya çalışılmıştır. Ülkü Ocakları Burs Kardeşliği projemizle de hayırseverlerle şartlar ne olursa eğitim alma isteğine sahip gençlerimiz arasında bir gönül köprüsü kurulmuştur. Bu projelerimizin devam etmesinin yanında hazırlık aşamasında olan projelerimizde mevcuttur. Bizim hedefimiz tarihte olduğu gibi her alanda öncü nesiller yetişmesine katkı sunmaktır. İnanıyorum ki gençlerimiz de uzattığımız bu eli tutacak ve bizleri gururlandıracaktır.” dedi.

Ülkü Ocakları’nın Uyuşturucuya karşı başlattığı mücadeleye de değinen Kılavuz “Ülkü Ocakları olarak gençliğimizi bekleyene en büyük tehlikelerden biri olan Uyuşturucya karşı büyük bir kampanya başlattık. Kurmuş olduğumuz Ülkü Ocakları Uyuşturucuyla Mücadele Platformu ile illerimizin bugüne değin yaptığı çalışmaları tek elden ve kurumsal ir şekilde yürütmeyi hedefledik. Konuya ilişkin sivil toplum kuruluşları ve devletin yetkili organlarıyla da çeşitli görüşmeler yapacağız. Bunun yanında saha ve sosyal medya çalışmalarıyla da gençlerimizi bu illete karşı bilgilendireceğiz. Bizleri yolumuzdan alıkoymak adına önümüze pek çok engel çıkarılacaktır. Bu odakların niyeti bellidir, çünkü beslendikleri en öneli kaynak uyuşturucudan gelen paradır yani gençlerimizin kanıdır. . Kaybedecek bir evladımız dahi yoktur. Bu kan emicileri karşı göz açtırmamak adına herkesi taşın altına elini koymaya ve kampanyamıza destek vermeye davet ediyoruz. ”dedi.

Son dönemde ülkemizde yaşanan gelişmelere ve Ülkücü Hareketi sokaklara çekmeye yönelik girişimler hakkında da görüşlerini ve uyarılarını dile getiren Genel Başkanımız Olcay Kılavuz “Ülkemiz uçuruma doğru büyük bir hızla sürüklenmektedir. Bir yanda sınırlarımız bir yanda sokaklarımız adeta kaynamaktadır. Dış politikada çelişkilerle dolu adımlar atan hükümet iç politikada da tutarsız ve gayri milli bir tutum sergilemektedir. Meydanlarda ve süslü salonlarda mikrofonlara konuşanlar ya sahte sözlerle pembe bir tablo çizmekte ya da söylediği sözlerden hamilerinin de baskısıyla çark etmektedir. Sınırlarımızın adeta yol geçen hanına dönmesine, sokaklara inen ve kent merkezlerinde dahi eylemler yapan terör örgütü üyelerine, askerimize ve polisimize karşı yapılan suikastlere karşı üç maymunu oynayan bir tavır sergilenmektedir. İktidarın altından gideceğini hisseden makam sevdalıları son demlerinde keyif çatmak adına kendilerine hanlar, hamamlar, saraylar yaptırmaktadır. Türk Milleti’nin büyük bir çoğunluğu açlık sınırının altında yaşarken haddini ve hududunu bilmez yöneticiler keyif çatmaktadır. Devletin malının öksüzün, yetimin malı olduğunu unutanlar bunun hesabını elbette verecektir. Ülkücü Hareket olarak milletimize uygulanan zulme, devletimizin adeta sömürge haline getirilmesine karşı sessiz kalmayacak, durmadan-yorulmadan kapı kapı gerçekleri anlatacağız. Vatanına ihanet etmemiş olmak kaydıyla herkesi çatımızın altında buluşmaya, bedeli şehit kanlarıyla ödenmiş candan aziz bu vatanı savunmak adına Çanakkale ruhunu yeniden canlandırmaya çağırıyoruz.”dedi.

Kılavuz sözlerini şöyle sürdürdü” Ülkücü Hareketi sokakların karanlığına çekmeye çalışanların çabası beyhudedir. Bizleri kavga ve kaosun bir tarafı yaparak yıpratma ve etkisizleştirme yönünde tezgahlanan oyunlar asla işe yaramayacaktır. Bu hain odaklar vatanımız, milletimiz ve bayrağımız için her türlü fedakarlığı iyi bilmektedir. Tavsiyemiz kirli ellerini üstümüzden çekmeleridir. Yoksa tarihin daha önceki sayfalarında atalarının uğradığı hezimetin bir benzerine uğramaları kaçınılmaz olacaktır. Ülkücü gençler hiçbir şekilde kumandası belli olmayan odakların maşası olmayacaktır. Resmi yayın organlarımız dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmeyecektir. Aramıza sızmaya çalışan provokatörlere karşı dikkatli olunacak, bu kişiler derhal uzaklaştırılacaktır.” İfadelerini kullandı.

Genel Başkanımız ayrıca Aydın Ülkü Ocakları’nda bir devir teslim töreni de gerçekleştirdi. Ali Özer bayrağı Mustafa Karaca’ya devretti. Devir teslime ilişkin de konuşan Kılavuz “Görevini bugüne kadar başarıyla yürüten Ali Özer’ hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Aydın Ülkü Ocakları Başkanlığı’nı bundan sonra yürütecek olan Mustafa Karaca’ya da başarılar diliyorum.” Dedi.

Genel Başkanımızın konuşmasını tamamlamasının ardından Ali Kınık ve Osman Öztunç sahne alarak dinleyenlere coşku dolu anlar yaşattı.

Program konserlerinin tamamlanması ve hatıra fotoğrafının çektirilmesinin ardından sona erdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.