ÜLKÜCÜ HAREKET ENGELLENEMEZ

04.11.2020
A+
A-

Soykırımın ve Zulmün merkezi haline gelmiş olan Fransa; beylik laflar etmeye başlamış. Biz Ülkü Ocaklılara hırlayıp durmaya başlamış. İp gevşediği vakit kelp öne atlar olur. Kendini bir sağa, bir sola vurur. Bir de kuduz kelp dişini gösterir, hırlaması ciğerden gelir. Şimdi bu teşbihin ve misalin vücut bulduğu alanda ; Ülkü Ocağımızı kapatmak gibi beyhude laflar ile kepazeliklerini sergiliyorlar. Küresel Emperyalizm, sıçrama tahtasında zıplarken, o anın ebedi olduğunu düşünerek konuşuyor Macron. Asırların kinini diri tutuyor. Türk düşmanlığını her geçen gün pekiştiriyor. Ödleri kopuyor Turan sevdalısı Ülkücülerden. Bir korkunun tezahürüdür bu. Bir endişe ve tedirginliğin yansımasıdır aslında. Vakti zamanında, Rusya belirtti Ülkücüleri ; Korktukları kuruluş ve gençlik organizasyonu olduğumuzu. Şimdi de Fransa aynı kinin tekrarını yaşatmaya çalışıyor. Burada alınacak iki ders vardır;

–Birincisi şudur ki;

Ülkücüler, Nizamı Alem Ülküsü ve Kızıl Elmaya aşkı ile hareket ettikleri sürece, bu gibi Emperyalist vampirler böyle çığlıklar atacaktır. Ülkücü Turan Ülküsünü ve İ’lay-ı Kelimetullah Davasından zerre şaşmamalıdır. İstikamet doğru olduğu için taşlama ve hicivler birbirini kovalamaktadır. Ülkücü, Ülküsü ve Doktrini ile hakiki manada tesis edilen yolda ilerlemekte zerre tereddüt etmemelidir. Uyuyanlar uyanmalı irkilip kendine gelmelidir. Ülkü Ocaklı olmanın şartı budur. Türklüğün bekası için çarpan yürekler Turan için kararlı adımlar atmalıdır. Sosyolojik, İktisadi, İdeolojik, Coğrafi ve kısacası her alanda Ülkücülüğün esaslarını yerine getirmeli ve bu esasların şartları ile hareket etmelidir. Cihanın korktuğu Kürşad soylu, Enver duruşlu, Alparslan bakışlı, Atatürk kararlılığı, Türkeş azmi ve gayreti, Lider feraseti ile ilerlemek zorundadır. Sancak yarışında; Kibrin değil, tevazu ehli ile. Tefekkür ile, İman ve Ülkü aşkının harmanlanması ile bu ilerleyiş Turan ile neticelenir. Bir toprak kayması elbette değildir. Lakin toprağın kutsiyeti ile hareket edilmelidir. Pısırık Emperyalistlerin korkulu rüyası haline gelen Ülkücü Hareket köklü bir harekattır. Bu sebeple Macron ve niceleri bu çıkışları elbet yapacaktır. Türk’ün şamarını yemeyen bir topluluk mevcut mudur acun üzerinde? Ülkücüler Ülküsü uğrunda Serden geçen mücahitlerdir. O sebeple Biz Ülkücüler; Ülkümüzün ardında daha fazla kenetlenmek zorundayız. Bu ilerleyiş; Aksiyoner duruşu yitirmeden, Ülkücü Kadro ve Nizamı Alem için kalemin ışığı, bileğin gücü ile Kızıl Elma için koşmaktır. Bir hayalin değil Ülkünün ardında yürüyen Ülkücüler Fransa’yı korkutmuştur. Ne Mutlu Başbuğ Alparslan Türkeş’e. Lider Devlet Bahçeli beyefendiye ve İdealist cevher Biz Ülkücülere. Tabutluklarda Turan için işkence gören, sürgünler, zulümler gören bir Hareketin babası olan Başbuğ Alparslan Türkeş’e rahmet olsun. Biz Ülkücüler Şühedaların izinde, dava adamlığının düsturun da dimdik abideleriz.

— İkinci husus şudur ;

Ülkücüler, dar bir kalıba sığmayan; Turan yürekli, aksiyoner Türk Milliyetçileridir. Ülkücüleri bir kalıba, bir mekana, bir alana sığdırmayı düşünmek aptallık ve ahmaklıktır. Bağrı yanık Ülkücüler; Devlet ebet müddet! Şiarı ile yanan ve Hak için Hakça adalet sunma gayretinde ;Ülkü badesini içmiş ve demir dağları eritip, Tanrı Dağlarında yankılanan naradır. Bir edebiyatın ve mübalağa sanatının teması değil! Zulmün arsızlığını sineye çekmeyen, Türk’ün kanayan yarasına merhem olan, tampon olan, bir ölüp bin dirilenlerdir. Ülkücüler Türk ve İslam’ın refah ve huzuru için çarpışan Türk Dünyası ve İslam Alemi için kavgaya tutuşan Ocak ruhu ve Yesevi nefesi ile hareket edenlerdir. Kimisi ocağı dört duvar bilir. Ocak Turanın eşik ve beşiğidir. Ülkücünün olduğu her mekan dergah-ı ocaktır. Fransa ve bu Türk emperyalistler ; Milli düşmanlarımızdır. Bu yüreksiz cesetlerin, korkulu rüyası haline gelmek bahsettiğimiz iki hususun derinden ve yakinen incelenmesi gerektiğinin elzem olduğunun beyanıdır.
Ülkücüler, yalnız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin değil; Acunun sigortasıdır. Beklenen ve mücadele edendir.

Bu arsız hareket ; Türk ve İslam’a düşmanlığın yeniden beyanıdır. Kanlarının son damlasına kadar TÜRK ve İSLAM düşmanı olan zevatların, leş kargalarının, Mezopotamya ve Moskova Sıçanlarının, Emperyalist Faşistlerin, Komünist zulüm kârların velhasıl kelam Turan düşmanlarının her daim karşılarında olacağız. Bu karşılarında olmak eylemi ; Bir sloganın değil Milli Devlet Güçlü İktidar ekseninde, Muasır Medeniyet seviyesi Ülküsünde, Nizamı Alem Kavgasında somut adımlar atarak, Turan Harekatının yeni bir boyut kazanması için mücadele şartıdır. Sloganların ardına sığınmayan biz Ülkücüler Ülkümüzün emrindeyiz.
Hayalin değil! Ülkümüzün ardında olduğumuzu, Turan hayaldir diyenlerin karşılarına Tuğ dikip ;Somut adımlar ile hareket etmeliyiz. Bugün tir tir titreyen Emperyalizmin korkusu geçmeyecektir. Bu korku ile her türlü eylemi yapacaklardır. Bizlere düşen Türkiye Cumhuriyeti Devlet’i ve Yüce Türk Milleti için Gece uyumadan, gündüz oturmadan çalışmak ve çabalamaktır. TURAN yolu budur.

Vatan ne Türkiye dir Türklere, ne Türkistan Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN
[Ziya GÖKALP]

ERTUĞRUL SUBAŞI

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.