DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Parçalı Bulutlu

ÜLKÜCÜ DELİKANLI OLUR SÖZ VERİRSE SÖZÜNDE DURUR, ÜLKÜCÜ SÖZÜNÜ NAMUS BİLİR..

25.12.2018
3.853
A+
A-

Yazıma; Peygamber Efendimizin şu hadisi ile başlamak istiyorum: “Nasıl olursanız, öyle idare edilirsiniz” buyuruyor.

Herkes şunu iyi bilsin ki, hiçbir makam, mevki ve dünyalık bizi hedefimizden caydıramaz saptıramaz ve doğruları söylememize’de engel olamazlar.. Çünkü bu dava mübarek bir davadır.

Lider Devlet Bahçeli diyor ki: “Hepimiz Mehmet oluruz, hepimiz kahraman oluruz,hepimiz şehadet gönüllüsü olarak al bayrağa bürünüp Türkiye’nin bekasına gene de kara çaldırmayız,ölüm pahasına olsa bile milli namusu korkusuzca savunuruz.”

İslam’a çok büyük hizmetler eden, Necip Türk Milleti’nin evladıyız. İnsanlık tarihinin, Necip Türk Mileti’ne yüklemiş olduğu bir görev var ve Necip Türk milleti o görev yerine getirecek karaktere ve şuura, geçmişte olduğu fibi yeniden sahip olabilir. Sadece Türk İslam dünyasının değil, tüm insanlığa huzuru gerirebilir. Lakin herşeyden evel aynaya bakıp kendimizi sorgulamalı, hataları başkalarından ziyade kendimizde aramalıyız.

Merhum Ömer Lütfü Mete diyor ki: “Ülkücü; sadece bir ırkın, bir yurdun değil; bütün insanlığın sorumluluğunu hisseden ve yüklenen insandır. Kendisini yeryüzünde Allah’ın halifesi olarak görmeyen; sadece bir ırkın, bir ülkenin felahına değil, nizam-ı aleme talip olmayan ülkücü olamaz…”

Kimsenin kimseden bir üstünlüğü yoktur. Ülkücülük ve milliyetçilik bir hayat felsefesi ve yaşayış şekildir. Kişinin ülkücülüğünü ölçmek kimsenin haddine değildir. Şahsi menfaat ve çıkar için teşkilatları meşgul etmeyin.

Ülkücü olmak kolay iş değildir, maske ile ülkücü olunmaz…
“Ya olduğun gibi görün ; ya göründüğün gibi ol..” Ya da ahkam kesme, binlerce şehidi olan bu davaya zarar verme!

Lider Devlet Bahçeli diyor ki: “”Allah’ın verdiği bir canımız vardır, bu can vatana da, millete de, Türklüğün geleceğine de bin defa kurban olsun,son kanımıza kadar fani bedenimiz mukaddesat ve mukadderatımız için feda ve armağan olsun.”

Ülkücüler ALLAH için kanını ve canını veren yiğitlerdir. Ülkücüler bu taşın altına ellerini değil başlarını koymuş, her dem manayı maddeden üstün tutmuş, ülküleri uğruna gözlerini kırpmadan sehpalara yürümüş, her vakit insanlığın vicdanı olmuş, 21. Yüzyılda Türk-İslam aleminin ufkunda bir güneş gibi doğmuş, kimi zaman faşistlikle, kafatasçılıkla suçlanmış, fakat hiçbir zaman kınayıcıların kınamasına aldırmamış, Asım’ın nesli olmayı zerresine kadar hak etmiş, kula kulluktan ziyade bu kutlu yolda, devlerle değil de karıncalarla yoldaşlık etmiş yiğitlerdir.

İti, köpeği ya MHP’ye ya Ülkü Ocaklarına saldırıyor. Boşa dememişler: Ardında yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz.

Lider Devlet Bahçeli diyor ki; “Zalimin zulmü varsa hakkın dönülmez yolu,bükülmez kolu vardır ve bu kol aziz Türk milletinin ebedi güvencesidir.”

Bu dava dünyevi hırs taşıyanların davası değildir. Makam ve mevki uğruna ülküdaşlarının ülkücülüğünü sorgulayanlar gündelik siyasi partilerde daha mutlu olacaktır. Bizleri rahat bırakınız. Varlığınızla mutlu değiliz, yokluğunuzla da hüzünlenmeyeceğiğiz.

Şimdi o yiğitler yeniden imanını tazeliyerek, Türk-İslam Alemi’ne en derin sevgi, saygı ve muhabbetlerini sunarak haykırıyorlar; gelin canlar bir olalım, iri olalım, diri olalım!
Ey iman edenler! İman ediniz! (Nisa-136-137)

Dava arkadaşına hasımlık yapandan ÜLKÜCÜ olmaz. Ülkücü delikanlı olur söz verirse sözünde durur. Ülkücü sözünü namus bilir.

ZAKİR TERCAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.