Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

ÜLKÜCÜ CAMİA BU KONSERDE BULUŞTU…

08.10.2017
A+
A-

Ülkü Ocakları Dulkadiroğlu İlçe Başkanlığı 1.Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle 1. Gençlik Toyu gecesi düzenledi.

 

Mehmet Akif Kültür Merkezinde 07 Ekim Cumartesi tarihinde gerçekleştirilen 1. Gençlik Toyuna bir çok il ve ilçe teşkilatlarına bağlı ülkücüler akın akın geldi.

 

Ülkücü hareketin gür seslerini dinlemek için Mehmet Akif Kültür Merkezine akın eden Ülkücüler salona akın ederken organizasyonun profesyonelliği gözlerden kaçmadı.

Gençlik toyunun açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Bayram Ardıç salonu hınca hınç dolduran ülkücüleri selamlamasının ardından Ülkücü şehitleri de unutmayarak bir kez daha şükran ve minnetle andı.

‘Milliyetçi Ülkücü Hareket’in şerefli geçmişi bu mükafat ve liyakata erişmiş nice yiğit ülkü şehidimizin hatıralarıyla doludur’ diyen Ardıç, “ Ülkücüler, kendilerine ihtiyaç duyulan her anda ortaya çıkarak, millet ve vatan sevgisinin sınavını şehadet ve mahkûmiyet karşısında vermişlerdir.

Bu itibarla aziz şehitlerimizle ne kadar övünsek az, ne kadar gurur duysak yetersizdir. Şehitlerimizi ve kutlu mücadelelerini unutmak ise asla mümkün değildir. Bizlerde Ülkü Ocakları Dulkadiroğlu İlçe Teşkilatı olarak yaklaşık bir yıldır şehitlerimizin emaneti olan bu kutlu dergahta “Rehber Kuran, Hedef Turan” şiarıyla faaliyet göstermekteyiz. Kuruluşumuzun 1. Yıl dönümüne denk getirdiğimiz 1. Gençlik Toyumuz’a hoş geldiniz şeref verdiniz!

Ülkemizin içinde bulunduğu zorlu şartlar hepinizin malumudur. Buna rağmen yerimizde sayamayız, gelişmelerin akışına kendimizi bırakamayız. Olaylara uzaktan, yalnızca film gibi seyrederek yön veremeyiz, müdahil olmayız. Uğruna canımızı vermeye hazır olduğumuz bir vatanımız vardır. Mensubiyetinden gurur duyduğumuz bir milletimiz vardır.” Dedi.

 

ÜLKÜ OCAKLARI BU MİLLETİN 57. ALAYI VE SİGORTASIDIR

Sorumlulukların yerine getirilmesi hususunda ÜLKÜ OCAKLARI’nın birer eğitim yuvası olduğunu vurgulayan Ardıç, Ülkü Ocakları için “ Millete, tarihe, ecdada, bizlere umut bağlayan Dünya’daki bütün mazlumlara çok şükürki hiçbir zaman mahçup olmadık. Nerede bir zalim varsa Yavuz, nerede bir mazlum varsa Yunus olduk… Hazreti İbrahim’e su taşıyan karınca misali, nerede bir Müslüman varsa yardımına koştuk… Milletimizin vicdanı rahat olsun! Ülkü Ocakları dün olduğu gibi bugünde görevinin başındadır.

 

Bu vatan için, şehitlerimiz için verilecek bir hesap, ödenecek bir bedel varsa biz bunların hepsine talibiz. Bizler; Bazen kör bir kurşun, bazen kahpe bir pusu, bazen de alçak bir idam sehpasına kurban gitmiş, ancak gönüllerinde millet sevgisi, kalplerinde Allah inancı, akıllarında tükenmeyen bir dava şuuruyla hedefe kilitlenen, her nefeste umut saçan ÜLKÜCÜLERİZ!

 

Bizler Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Dokuz Işık doktrini ile büyüyen Türk-İslam ahlak ve faziletleri ile yetişmiş, Komünizme, Siyonizme, faşizme ve her türlü emperyalizme karşı 5 binden fazla şehit vermiş Vatan sevdalılarıyız! Biz her türlü bölücülüğe karşı, “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır!” diyenleriz. Ergenekon’da yol gösteren Bozkurt, Kırk çerisi ile çin sarayını basan Kür Şad, Malazgirt’te Alparslan, Çaldıran’da Yavuz, İstanbul’da Çağ açıp çağ kapayan Fatih’iz!

Çanakkale’de Seyit Onbaşı, Kahramanmaraş’ta Sütçü İmamız! Tabutluklarda Başbuğ Alparslan Türkeşiz! Kahpe Eylüllerde Pehlivanoğlu, 15 Temmuz’da Ömer Halisdemir, Ege’de Fırat Yılmaz Çakıroğlu’yuz! Bizler Mazluma Yunus, Zalime Yavuz olan her biri bir bayrak olan ÜLKÜ OCAKLILARIZ!

Dökülen Türkmen kanı üzerinde gelecek planlaması yapanlar; canlara kastedenler iki cihandada yatacak yerleri olmayan alçaklardır. Bunlarla hesabımız mahşere kalmadan görülecektir. Kerkük’ün statüsü üzerinde karalama yapanlar, Türkmenlerin boyun eğmesini bekleyenler, ya çok ahmaktır, yada yedikleri yürek başlarını döndürmüştür.

 

Irak Türkmenlerinin varlığı yok sayılamayacaktır.   Paslı kulaklar duysun, Kerkük tarihinde Türk’tü, bugünde Türk’tür. Musul derseniz, onunda farkı yoktur. Zalimler tarafından, soydaşlarımızın hayati haklarına karşı yapılan her türlü girişimin karşısında Türk Halkını bulacaklardır. Türkiye, sınırların ötesinde varlığını, birliğini ve güvenliğini tehlikeye atacak her tezgaha anında müdahale edecek düzeydedir. Yaşanan acı tablonun işgale, teslimiyetçiliğe inat birgün son bulacağına hepimiz inanmalı ve gerçekleri bütün çıplaklığıyla görebilmeliyiz.

Her kışın sonu bahardır. Hürriyet ve İstiklal güneşi, tüm Türk coğrafyasında olduğu gibi birgün mutlaka Musul, Kerkük, Telafer, Süleymaniye, Batum, Batı Trakya, Adalar, Selanik, Karabağ ve Doğu Türkistan üzerinden doğacaktır. Türk Milliyetçileri büyük bir özlem ve inançla o günleri beklemektedirler. Ulu Önderimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; Bir gün mutlaka… Tüm Türk Devletleri ile Çin Seddinde buluşacağız.

 

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in dediği gibi; Daima hedefiniz olsun ve hedefiniz Turan olsun, başarı için sebebiniz olsun ve sebebiniz Allah olsun. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi; Azadlık kaderimiz, Turan ülkümüzdür. Genel Başkanımız Olcay Kılavuz’un dediği gibi; Ülkü Ocaklılar; Kerkük’e uzanıp, fetih ruhuyla Türkmeneli için kıyama durarak, Kerkük’te secdeye varmaya hazırdırlar.

 

Al bayraktan, gök bayrağa selam olsun… Konuşmama son verirken muhterem heyetinizi bir kez daha hürmetle selamlıyor ve saygılarımı sunuyorum. Sağ olun, var olun! Cenab-ı Allah’ın rahmeti üzerimizde olsun. Ne Mutlu Türk’üm Diyene! Ne Mutlu Ülkücüyüm Diyene!” ifadelerini kullandı.

Ardıç’ın konuşmasının ardından salonu selamlamak üzere sahneye çıkan Ülkü Ocakları Kahramanmaraş İl Başkanı Hüseyin Kayış gündeme dair yaptığı kısa açıklamanın ardından sahneyi Ülkücü Hareketin Gürseslerine bıraktı.

Sahneye ilk olarak coşkulu şarkıların olmazsa olmazı Ozan Arif Atılgan çıktı.

Ozan Arif Atılgan’ın muhteşem performansıyla eğlenen Ülkücüler Ozan Manas’ın aşk üzerine bestelediği müzikleriyle adeta çoştu.

  1. Gençlik Toyunun son sahnesini ise Ülkücü Hareketin Ali ağabey’i, Ali ve Ayşe’nin sevdasını şarkılara döken Ali Kınık sahne aldı.

 

Ayrıca Ülkücü Milliyetçi Hareketin sembolleşmiş ismi Bayrak Dede’ de 1. Gençlik Toyunda sevenleriyle buluşup, 3 hilalli sancağı konser  boyunca dalgalandırdı.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.