ÜLKÜ OCAKLI OLMAK

02.01.2022
A+
A-

#ÜlküOcaklıOlmak

Ocağın derdiyle hemhal olmaktır. Ocaklı ile diz dize olmaktır. Ocaklı ile omuz omuza mücadele etmektir. Ocaklı olmak madden ve manen Ülkü Ocağında olmaktır. Ocaklı olmak her şeyiyle kendisini ocağa vakfetmektir. Ocaklı olmak iman edip, inanıp, mücadele etmektir

Evvela teslim olmaktır. Teslimiyet Allah davasınadır. Teslimiyet Teşkilatadır. Bir biat unsuru yoktu Ülkücülükte. Doktriner Türk Milliyetçiliği vardır. Ocaklı olmak ocak kapısında olmaktır. Şekilcilik yaparak slogan atmakla Ocaklı olunmaz.

Ülkü Ocaklı olmak, çileye talip olmaktır. Ocak sobasının ateşinde, ocak damının heybetinde, ocak köşesinin kıymetin de olmaktır. Ocaklı olmak bambaşka bir ruhtur. ÜLKÜ OCAKLARI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI eğitimine ve kültürüne tabii olmaktır.

Ülkü Ocaklı olmak, Kızıl Komünizm ’in, Marksist-Leninistler güruhların, Siyasal İslam’ın, Küresel Tapınaklıların, Mao zihniyetinin, Kandil borazanlarının, Sosyalist soytarıların, Din diyalogcusu Okyanus ötesi din düşmanlarının her türlü bu yerli işbirlikçilerin karşısında olmaktır. Bu kinin şuurunda olmaktır.

Ne kelam yeter, ne kalem yeter Ülkü Ocaklı olmanın şerefini anlatmaya. Yaşadıkça yaşatacağız inşallah!

#ÜlküOcaklıOlmak

Başbuğ Alparslan Türkeş’in emrinde

Lider Devlet Bahçeli talimatlarında

Ülkü Ocakları Genel Başkanımızın talimatları ile hareket etmektir. Ocaklı olmak Lider Teşkilat Doktrin ile hareket etmektir.

#ÜlküOcaklıOlmak

Milliyetçi Ülkücü Hareketin nizamında olmaktır. Ocaklı olmak kolay iş değildir. Fedakarlık ister. İman ister. Yeni kavramlar türemesin. Yesevi Ocağının devamıdır Ülkü Ocakları.

Ülkü Ocaklı olmak. Teslim olmuş, inanmış iman etmiş bir Ülkücülüktür. Ülkü Ocaklı olmak Türk İslam Ülküsüne yaşamak ve yaşatmaktır. Ülkü Ocaklı olmak, Ülkümüz ışığında, Ülküdaşlar ile kol kola olmaktır.

#ÜlküOcaklıOlmak

Dini İslam için, Türklük davası için can veren, baş verem, BAŞ EĞMEYEN Şehitlerimizin emanetine sahip çıkmaktır. Bu Şuur ve şiar ile hareket etmektir. Ülkü Ocaklı olmak tepeden tırnağa Liderimizin emrinde hareket etmektir. Liderimizin Ülkü Ocaklı ruhuyla harmanlanmaktır. Ülkü Ocaklı olmak bütün varlığıyla Ocakta olmaktır. ÜLKÜ Ocaklı olmak ilmi siyaset sahibi ile, ilim ve irfan sahibi olmaktır. Ülkü Ocaklı olmak donanımlı olmaktır. Ülkü Ocaklı olmak mazi ve ati arasında köprü olmaktır. Yeniden Maneviyata dönüş harekatının başında olmaktır.

Ülkü Ocaklı olmak Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in emanetine sımsıkı sarılmaktır. Ülkü Ocaklı olmak Yüce Türk milleti ve Dini İslam için Kınalı kuzu olmaktır.

Ülkü Ocaklı Olmak, Şanlı Peygamberimizin sünnetinde olmaktır. Ülkü Ocaklı olmak, Peygamber Ahlakı ile ahlaklı olmaktır. Ülkücü Olmak Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in inşa ettiği Dokuz Işık Esasımızın çizgisinde olmaktır.

Ülkü Ocaklı olmak. Yırtık çorabını gizleyen çocuğun hassasiyetini barındırmaktadır. Onurlu, gururlu çocukların gözündeki yaştır. Gamzesindeki busedir. Ocaklı olmak bir nasip işidir. Bu kutlu otağa hizmet etmek bir nasiptir

Ülkü Ocaklı olmak. Bizi biz yapan, bizi ayakta tutan anamızın, bacımızın, kızlarımızın velhasıl kelam Ocağı inşa eden yiğit kadınlarımızın kıymetini bilmektir. Türk Kadının asli değerini dışarda değil Türk Töresinde aramaktır.

Ülkü Ocaklı olmak kainatın em büyük gençlik harekatı olmanın gurur ve şuurunda olmaktır.

#ÜlküOcaklıOlmak

Ocakta olmaktır. Ocak gencinin yanında olmaktır. Teşkilatlı ve disiplinli olmaktır. Kim var demeden ben varım demektir

Sen ben yok biz varız şuuruyla hareket etmektir. Ocaklı olduğumuz için Allah’a şükürler olsun!

Zor iştir Ocaklı olmak. Çileyi biz çekerken, edebiyatı yapmaya vallahi billahi Müsaade etmeyiz!

Ertuğrul SUBAŞI

TANRI TÜRK’Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN

02.01.2022

ETİKETLER: , ,
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.