Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Gök Gürültülü

Ülkü Ocakları’ndan Türkmen Soydaşlarımıza Yardım Eli

06.07.2015
A+
A-

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, yurdumuza göç etmek zorunda kalan ve Kilis, Şanlıurfa, Osmaniye, Gaziantep illerimizde ikamet eden Türkmen soydaşlarımıza 5 TIR’dan oluşan 21 bin koli yardım dağıttı. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, yardımların devam edeceğini açıkladı.

Ülkü Ocakları, ülkemize göç eden Türkmen soydaşlarımıza sahip çıkmaya devam ediyor. Yurdumuzda sığınmacı olarak bulunan Türkmen Soydaşlarımıza Yardım dağıtımı bizzat Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’ın katılamlarıyla yapıldı. 15 bin koli ve 6000 çocuk bezinden oluşun yardım dağıtımı Kilis, Şanlıurfa, Osmaniye, Gaziantep illerimizde tamamlandı.

Irak ve Suriye’den gelen göçmen Türkmenler’in yoğunlukta yaşadığı illeri kapsayacak olan yardım dağıtımı sırasında açıklama yapan Kılavuz, “Türk Milleti’nin emanetleri olan yardımları ihtiyaç sahiplerine kendi elleriyle teslim eden Genel Başkanımız, ” Büyük Türk Milleti’nin bizlere emaneti olarak gördüğümüz yardımlardan bir tek tane pirinç, tek kuruş israf olmasın, ziyan olmasında diye gayet hassas davranıyoruz. Böylece bir yandan emanete riayet ederek Efendimiz(s.a.v)’in sünnetini yerine getirmenin diğer taraftan bu yardımlar vesilesiyle sizlerle beraber olmanın hazzını yaşıyoruz ” dedi.

Yardımlardan ziyade beraber olmanın daha önemli olduğunu vurgulaya Kılavuz, ” Kerkük ile Sivas’ın türküleri bir, Telafer ile Antep’in sofrası aynı, Halep ile Urfa aynı hikayelerin şehirleri, Türkmen Dağı ile Gavur Dağı bir coğrafyanın evlatlarıdır. Zira hepsini vatanlaştıran aynı milletin kanı, aynı milletin evlatlarıdır. Bunun için Suriye’de ve Irak’ta sizlerin yaşadığı sıkıntılar bizlerin yüreklerini yakmakta, feryatlar gözlerimizi yaşatmaktadır. Bugün dertleriniz ile yatıp sizlerin dertleriniz ile kalkmamızın en büyük sebebi bu birlik şuurudur. Böyle bir şuurun yanında yardım miktarı ne olursa olsun elbet ufak kalacaktır. Belki yaranıza bir nebze olsun derman olacak, acınızı bir an olsun hafifletecek bu yardımların asıl önemi bizlerin bir araya gelmesine vesile olmasıdır. ” diyerek düşünlerini ifade etti.

Ülkü Ocakları’nın soydaşlarımıza yönelik yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Kılavuz, daha önce Türkmeneli’ne gönderilen yardımlar ve Türkiye’deki soydaşlarımıza yönelik çalışmalardan bahsetti.

Kılavuz şunları söyledi:

” Yaklaşık bir yıl önce Türkmenlere yönelik yardım kampanyası başlatmıştık. Yardımlarımız kapsamında 50 tır insani yardımı ihtiyaç sahibi mazlum sığınmacı kardeşlerimize ulaştırdık. Gıda paketleri ve kurban yardımları da ayrıca yapıldı. Bu yardımlar bünyesinde ayrıca binlerce Irak’taki ihtiyaç sahibi insanlarımıza da yardım elimizi uzattık. Zulme karşı sessiz kalmayıp bölgede yaşayan insanlarımızın yanında olduğumuzu hatırlattık. Bu yıl ramazan ayında ilk parti olarak Göçmen soydaşlarımızın kalabalık olduğu illerde bizzat onların ihtiyaçları doğrultusunda hazırlatılan 15.000 Gıda kolisi ve 6.000 çocuk dağıtımını yapıyoruz.

KİLİS, ŞANLIURFA, OSMANİYE, GAZİANTEP ‘te oluşturulan yardım koordinasyon merkezlerimizde bugün itibari ile yardım dağıtımları tamamladık. Dağıtımı Bir gün önceden davet edilen soydaşımıza Ülkü Ocakları İnsanı Yardım Tırının koordinasyon merkezine ulaşmasıyla yardım paketini teslim ederek tamamlıyoruz.

Ayrıca yeni başlatığımız Soydaşına Bir Ramazan Kolisi’de Sen Bağışla kampanyamızda da toplanan yardım kolileri Ramazan ayı içersinde bizzat benim gözetimimle ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Gülmeyi unutan çocukların yüzlerinde bir tebessüm oluşturmak, sahipsizlik duygusuna kapılmış soydaşımıza Ülkü Ocakları oldukça hiçbir zaman yalnız değilsiniz mesajını iletmek için buradayız. Ramazan Ayı’nın bereketinin soydaşlarımızın da sofrasına yansımasına ve bu hayırlı günlerde biraz olsun sevinmelerine vesile olmayı rütbelerin en üstü, mutlulukların en büyüğü saydığımız için sizlerleyiz. ” dedi. Son olarak Türk Dünyası’nın her tarafında zulüm hakim olduğunu belirterek, ” Dostta düşmanda çok iyi bilmelidir; Türkmeneli bizim sevdamızdır. Bu yolda ölmek bizler için şereftir. Ülkü Ocakları oldukça soydaşlarımız hiçbir zaman yalnız değildir. Başta bugün çok zor şartlar altında adeta can çekişen Ortadoğu’daki Türkmen kardeşlerimiz ve Doğu Türkistan’daki Uygur Türkleri olmak üzere tüm soydaşlarımıza ola desteğimizin aralıksız ve artarak devam edeceğini tekrar belirtmek isterim. Son olarak desteklerini ve dualarını bir an bizden esirgemeyen Türk Milleti’ne ve bu yüce milletin geleceğinin teminatı olan Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in hepsi birbirinden değerli mensuplarına sizler aracılığıyla tekrar teşekkür ediyorum ” dedi.

Kılavuz,” Önümüzdeki günlerde de Bölgedeki diğer illerimizde Türkmen soydaşlarımıza yönelik yardımlarımız bizzat benim nezaretimde devam edicek ” diyerek sözleriyle konuşmasını tamamladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.