Ülkü Ocakları’ndan iftar programı! MHP lideri Bahçeli de katıldı

Ülkü Ocakları’ndan iftar programı! MHP lideri Bahçeli de katıldı
16.05.2019
A+
A-

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımlarıyla Ankara’da bir iftar yemeği düzenledi.

MHP Genel Merkezinde gerçekleştirilen iftar programında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, genel merkez yöneticileri, divan üyeleri, çok sayıda milletvekili ve yurdun dört bir yanından gelen il ve ilçe ocak başkanları hazır bulundu.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’le bir toplantı yapan ocak başkanları sonrasında MHP Genel Merkezine geçerek iftar programına katıldılar.

İftar programında konuşma yapan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ateş, içinde olduğumuz ramazan ayının tarihi önemini vurguladı: “Bu sene, partimizin ve ocağımızın kuruluşunun 50. yılını, milli mücadelemizin başlamasının ise 100. yılını kutluyor olmamızdan dolayı bu ramazan bizim için ayrı bir önem taşımaktadır. Bütün bu hususiyetleri taşıyan bu senenin mübarek ramazan ayında, Liderimizin iftar sofrası etrafında inşa edilen manevi köprülerle; kalplerimize huzur, yüreklerimize sıcaklık ve bakışlarımıza umut hâkim olmuştur.”

 

Sinan Ateş, Ülkü Ocaklarının sanat ve kültür alanında yaptığı çalışmaları da dile getirdi: “Daha akademik hale getirilmiş olan Ülkü Ocakları dergimizin yanı sıra, ismini Liderimizden ilham alarak Bilge-Türk olarak koyduğumuz, ortaöğretime yönelik bir dergi ve bir de Dönence ismiyle kültür, sanat, edebiyat dergimizi çıkarıyoruz. Ayrıca ramazan ayı boyunca teşkilatlarımızda iftar sofraları kurulmuş ve herkese soframız açık olmuştur. Öte yandan 2 tiyatro ekibimiz Namık Kemal’in “Vatan Yahut Silistre” oyunu ile Mustafa Necati Sepetçioğlu’nun “Her Bizans’a Bir Fatih” oyununu iftar sonraları sergilemektedirler.”

 

Çalışmaları hakkında bilgi veren Sinan Ateş şunları söyledi: “Sayın Genel Başkanım, tiyatro faaliyetlerini çok önemsiyoruz. Bu faaliyetler vesileyle Ülkü Ocaklarının sosyal nüfuzunu artırmayı, insanlara dokunmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki iki ay içerisinde çocuk oyunlarımızı da benzer şekilde sergileyeceğiz. Bir yıl içerisinde tiyatro ekibimizin 300 oyun sahnelemesini hedefliyoruz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.