Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Mevzi Sağanak

Ülkü Ocakları Üzerine Oynanan Oyun

Ülkü Ocakları Üzerine Oynanan Oyun
03.08.2019
A+
A-

Son günlerde okyanus ötesinin pensilvanya mektepli, terörize gruplarının sosyal medya ayağı olan mekanizmalar, Ülkü Ocakları’nı ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Dr. Sinan Ateş beyefendiyi hedef alarak, Ülkü Ocakları’nın kurumsal kimliğini yıpratma çabasına giriştiklerini görüyoruz.

 

Bu embesil gafiller, ilim ve irfan yuvası olan Ülkü Ocakları’ nı şiddet ile yan yana getirerek, küçücük beyinleri ile dünyanın en büyün gençlik yapılanması olan Ülkü Ocaklarını itibarsızlaştırabileceklerini sanmaktadırlar.

 

Peki bu kripto ve gayri milli yapılar neden böylesine hızlı organize olarak, sistematik bir şekilde Ülkü Ocakları’nda hedef aldılar?

 

Bu sorunun cevabı elbetteki çok kolay bir cevaba gebedir.

 

Ülkü Ocakları’ nın son 6 ay içerisindeki yaptığı faaliyetler ve çalışmaları sıralarsak eğer, bu yapılanmaların karın ağrılarının sebepleri belli olacaktır.

 

Türk Milliyetçiliğinin Siyasallaşması (CKMP’den MHP’ye 1965-1969) isimli kitabı hazırlayıp yayınladı.

 

Hocalı’da Türk Soykırımı Paneli yapıldı.

 

Ülkücü gençlik, “Atatürk’ü sattırmaz!” sloganıyla Türkiye çapında 1881 tane Nutuk’u bedelsiz olarak dağıttı.

 

Türkiye’de ilk kez “Çocuklar için Nutuk” hazırladı ve bedelsiz olarak çocuklarımıza ulaştırdı.

 

“Çevrecilik Milliyetçiliktir” sloganı altında çevrecilik çalışmalarında bulunuldu.

 

Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Dr.Sinan Ateş ve yönetiminin Kosova ve Makedonya ziyaretleri.

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Eymir Gölü’nde Gençlik Koşusu düzenledi, dereceye giren koşucular ödüllendirildi.

 

Şahinler Milli Parkı’nda düzenlenen 3 Mayıs Milliyetçiler Günü Pikniğinde, binicilik ve folklor oyunlarıyla vatandaşları milli sporlar ve milli değerler ile buluşturdu.

 

Ortaöğretimli gençler için hazırladığı Bilge Türk ve Dönence dergi içerikleriyle bilgi yarışması düzenledi.

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Dr. Sinan Ateş, Burdur Üniversitesi’nde Türk Milliyetçiliğinde Sosyal Sorumluluk Anlayışı başlığında konferans vererek gençler üzerinde bir farkındalık oluşturmaya çalıştı.

 

19 Mayıs 2019 tarihinde Milli Mücadele’nin 100.yıldönümü münasebetiyle Samsun’da Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşı etrafında geçen on konu başlığına dair 40 makalenin sunulduğu ve 10 maddelik Sonuç Bildirgesi’nin yayınlandığı I. Uluslararası Gençlik Kongresi ve Gençlik Şöleni’ni düzenledi.

 

Ülkü Ocakları Tiyatro Grubu tarafından 62 ilde Mustafa Necati Sepetçioğlu’nun kitabından esinlenerek hazırlanan Her Bizans’a Bir Fatih isimli tiyatro oyunu ve Namık Kemal’in Vatan Yahut Silistre isimli tiyatrosu sahnelendi.

 

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Şefika Gaspıralı Fikir Atölyesi adı altında farklı üniversitelerin farklı alanlarında lisans eğitimini sürdüren, özenle seçilmiş 22 kadına alanında uzman hocalar tarafından dersler verdi.

 

İstanbul’un fethinin 566. yılı münabesetiyle  5 bin kişilik iftar yemeğinin ardından yoğun katılımla ‘Fetih Şöleni’ni düzenledi.

 

Ülkü Ocakları, Kutadgu Bilig’in yazılışının 950. Yılına özel çocuklar için Kutadgu Bilig kitabını yayınladı.

 

Sıraladığım bu muazzam faaliyetler sonucunda Ülkü Ocakları toplumun her kesiminin saygısını, güvenini, övgülerini ve takdirlerini toplayarak, Türk gençliğinin sarsılmaz kalesi olduğunu her zaman ki gibi ispatlamıştır.

 

Türk gençliğini dinsizleştirmek, milli kimliğini yok etmek, şanlı tarihinden uzaklaştırmak gibi amaçları olan bu şebekelerin karşısında ki en büyük engel, Türk gençliginin koruyucusu olan Ülkü Ocaklarıdır.

 

Bu embesil gafil şebekelerin bilmedikleri, anlayamadıkları ise geçmişte ki öncelleri olan ataları, nasıl ki Kürşad’ın ihtilalini ve sonuçlarını engelleyemediyse, Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerinin Alperenlerinin Anadolu ve Balkanlarda ki faaliyetlerini durduramadılarsa, sizlerde Ülkü Ocaklarının faaliyetlerini durduramayacaksınız. Ardılı olduğunuz atalarınızın kaderlerini yaşamaya, mahkum olup, onlar gibi yok olup gideceksiniz.

 

Bilinmelidir ki Ülkü Ocakları ve Ülkü Ocaklarının Genel Başkanı Dr. Sinan Ateş her Ülkücünün kırmızı çizgisi ve dokunulması felaketli sonuçlara meftun olan ana damarlarıdır. Haddinizi ve hudunuzu bilin yoksa sonuçları ağır olur.

 

Son olarak size Aliya İzzetbegoviç’in sözleriyle cevap vermek istiyorum. “İstediğiniz kadar dağlara haç koyun, gökyüzüne her baktığınızda hilali göreceksiniz.”

 

 

 

ÖMER FARUK ACAR

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.