Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Çok Bulutlu

Ülkeyi yedirenler yenmekten korkuyorlar

24.10.2013
A+
A-

“Başbakan’ı yedirmeyiz” diyenler, şimdi de “Fidan’ı yedirmeyiz” diyorlar. Ne Başbakan yensin, ne de Fidan’ı…

İstemeyiz böyle bir şey olsun.

Demek, öyle bir canavar türedi ki, yediği Başbakan veya altı oluyor. Bunlardan aşağısı, kurtarmıyor. Sayın Başbakanımızın “kahramanlar” dediği, Suriye muhalefetinin bazı üyelerinin insan ciğeri yediklerini görmüştük ama Başbakan yiyecek canavarları hiç duymamıştık!

“Kim yiyecek?”

“Neden yiyecek?” diye sormuyoruz.

Ancak belli ki, bir şeyler oluyor. Başbakan’ı veya Fidan’ı yemek isteyenler var. Ey kurban olduğum Allah, senin hikmetine sual olunmaz!

Dün Esad’ı yemek isteyen Başbakan’ı, bugün yemek isteyenler var. Etme bulma dünyası…

Esad’ı Amerika ve İsrail başta olmak üzere, tüm batı haçlı ittifakı, önde AKP iktidarı olduğu halde yemek istediler ama yiyemediler. Başbakan on iki yıldır batının her dediğini yaptı, onlar için ülkemizi komşumuz Suriye ile savaşın eşiğine getirdi yine yaranamadı.

“Siz onların dinine girmedikçe onlar sizlerden hoşnut olmazlar” yüce Allah böyle buyuruyor. Siyasi irade gittiği yolda, kimseyi dinlemedi. Allah’ı bile…

Bugün Esad dimdik ayakta iken, “Başbakan’ın canları” onu koruma derdinde…

Kimden?

Başbakanları yiyen, küresel canavarlardan…

Bu canavarlar; BOP Eşbaşkanlığı teklifi yapılan, Kaddafi’yi yedi…

Saddam’ı yedi…

“Bu isimler iyidir, kötüdür” ayrı bir konu, ama yediler. Bugün bıraktıkları boşlukta kan ve gözyaşı hâkim, halkları onları mumla arıyor.

Şimdi; İslam coğrafyasını işgal ederken, “Arap baharı” adı altında isyanlar çıkarırken, kullandıkları Eşbaşkanı harcıyorlar veya yemek istiyorlar. Koruyucularının ifadelerinden, bunu anlıyoruz.

Demek ki, küresel canavarların işleri bitince ellerini ve kollarını yiyorlarmış!

Kim ne söylerse söylesin; Başbakan olmasaydı, BOP Eşbaşkanı olmayacaktı. BOP Eşbaşkanı olmasaydı, İslam dünyası bugünkü halde olmayacaktı. Yakılıp yıkılsa dahi, desteksiz ilerlemeleri mümkün değildi.

Hatırlayalım lütfen!

Irak’ı işgale başlayan ABD, çöle saplandı aylarca kıpırdayamadı. Sonra Meclis’ten tezkere geçmemesine rağmen, Türkiye hava sahası açılarak binlerce sorti yapılarak Irak düşürüldü. Bunu hem o zamanın savunma Bakanı Gönül ifade etti, hem Dışişleri Bakanı Gül…

Libya çok yakın, hatırlatmama bile gerek yok. İzmir merkez yapılarak, bu ülkenin nasıl teslim alındığını ve isyancılara elden çanta ile üç yüz milyon dolar veren Davutoğlu Ahmet’in, bu teslimatta başka ne gibi hizmetlerde bulunduklarını tekrarlamaya da lüzum yok.

Suriye muhalefeti denilen teröristlere hizmetleri devam ediyor. İşte bugün aynı Batı, kullandığı eli kesip atarak kendini temize çıkarmak istiyor.

Bizimkiler de Fidan’ı yedirmek istemiyor. Ülkeyi yedirdiler tınmadılar, şimdi Fidan’ı yedirmeyeceklermiş!

Yenmesin tabi…

Bir Müslüman Türk olarak, benim ülkemin eşkıyasını bile ecnebi canavarların yemesini asla hazmedemeyiz. Ancak bu ülkenin gencecik fidanlarını kara toprağa seren terörist başı ile adada yatıya kalan, onunla Başbakan arasında adeta “kurye” olan, Başbakan’ın “sır küpüm” dediği bir Fidan’ı gel de koru!

Bilsek, gittikleri yolun çıkmaz yol olduğunu anladıklarını, tamam. Ama sanmam.

Halkın desteğini arkalarına almak için, şimdi Fidan’ı bize çınar olarak tanıtıyorlar. Neymiş efendim, Fidan MİT’i millileştirmeye çalışmışta, hedef olmuş. Yesinler sizin milliliğinizi…

“Türk’üm” demeyi yasaklıyorlar, levhalardan Türkiye Cumhuriyeti’ni siliyorlar, milletin adını söylemekten utanıyorlar, kalkmışlar; MİT’i millileştiriyorlar. On iki yıldır, MİT milli değildiyse, neredeydiniz?

İsrail ile istihbarat antlaşmasını, merhum hocaları yapmıştı halen yürürlükte. Önce, bu istihbarat antlaşmasını fes edin de görelim sizi…

Sıkışınca hemen İsrail karşıtı kesiliveriyorlar. İşin acı tarafı da, bunların ikiyüzlü politikalarına halen inanıp savunanların olması.

Adam önce boynundaki Yahudi ödülünü çıkartır, sonra Kürecik radar üssünü kapatır, İsrail ile yapılan antlaşmaları fesh eder, “Gemicikler” ile İsrail’e taşımacılık yapmaktan, bir vazgeçer. Sonra “tamam” dersin, “galiba akıllanıyorlar” ama nerde…

Ülkeyi yediler. Başbakan’ı veya Fidan’ını yedirmek istemeyenler, biraz da bu gerçeği görsünler. Ülkeyi yedirenler, şimdi yenmekten korkuyorlar.

Yusuf Karaca..

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.