Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

Ülkenin Gündemi ve Türk Gençlik Kurultayı

05.05.2014
A+
A-

Orhan Karataş

Türkiye’nin AKP iktidarıyla nasıl zor ve karanlık bir döneme mahkum edildiğini istisnasız her alanda ve çok ağır sonuçlarıyla yaşayarak görüyoruz. Çok şükür ki, bu ülke AKP’ye mahkum değil ve sorumluğunun farkında olan, ne yaptığını, ne dediğini, ne istediğini bilen, tutarlı, kararlı, milli partileri de var. Farkı anlamak için yapılması gereken tek şey, hangi partinin neyle meşgul olduğuna, hangi liderin ne dediğine bakmaktır. İnsaf ve vicdan sahibi herkes, Türkiye’nin içinden geçtiği bu karanlık dönemden çıkması için çabalayan, program ortaya koyan, açıklamalarıyla ümit ve heyecan veren ve tek partinin Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu kabul edecektir. Genel Başkan sayın Devlet Bahçeli’nin her konuşması, her açıklaması bunun ayrıntılarını veriyor.

Türk Gençlik Kurultayı

Hafta sonunda Ankara’da görkemli bir toplantı yapıldı. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, 3 Mayıs Milliyetçiler gününde 2’nci Türk Gençlik Kurultay’ını gerçekleştirdi. Kurultay çok büyük bir ilgi ve heyecan uyandırdı. Ülkenin sorumlu, duyarlı, imanlı gençleri ileriye dönük neler yapılabileceğini konuştular, tartıştılar ve kararlar aldılar. MHP lideri sayın Devlet Bahçeli’nin deyimiyle, kurultaya katılanlar görkemiyle, inanmışlığıyla, özgüveniyle adeta tarih yazıdı, zamanın akışına yön verdi. Türk Gençliğinin nabzı bir kez daha Ankara’da attı. Türk Gençliği bir kez daha varlığını gösterdi, sesini gür bir şekilde duyurdu, umut ve iman tazeledi. Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin yücelmesi ve yükselmesi için, birliğin, kardeşliğin devamı için yapılacakları tartıştılar ve bir sonuç bildirgesiyle bütün dünyaya duyurdular. Türk milletinin özü ve özeti işte bu gençliktir. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, bu vesile ile yine çok veciz, yol gösteren ve bu ülkenin sahipsiz olmadığını ortaya koyan bir konuşma yaptı.

Herkes varlık sebebinin gereğini yapıyor

Birileri ayrıştırıyor, çatıştırıyor, bölüyor; MHP, “bizi korkular değil, umutlar biraya getirmiştir. Bizi menfaatler değil, tarih ve kültür havuzu kavuşturmuştur. Bizi dönemsel şartlar değil, müşterek değer ve yaşanmış yüzyılların bereketi bir millet yapmıştır. Verdiğimiz şehitler, çektiğimiz çileler, oturduğumuz semtler, kurduğumuz şehirler, katlandığımız zorluklar, kız alıp vermeler millet olmamızın ispatıdır. Nereli olursak olalım, nerede doğarsak doğalım, nasıl konuşursak konuşalım bizleri bir araya getiren, acılarımız, anılarımız, zaferlerimiz, hüzünlerimiz ve ülkülerimiz olmuştur. Her çekilen halay, her dövülen davul, her buluşulan düğün, her açılan duvak, her doğan çocuk, her sallanan beşik, her tüten ocak, her can veren şehit bizi bir millet yapmıştır. Bin uzun yılda yokluklar birlikte göğüslenmiştir. Fetihlerin sevinci beraberce yaşanmıştır. Bozgunların burukluğu birlikte paylaşılmıştır. İşgallere ortak duygu ve inançla direnç gösterilmiştir. ” diyerek, birleştiriyor, kucaklıyor ve büyütüyor.

Karşımızdaki tehlike

Birileri tarihi çarpıtıyor, iftiralara yol veriyor, korkutuyor ve Türk milletiyle hesaplaşıyor; MHP, “Ermeni diasporasına, yüzbinlerce Müslüman-Türk’ü vahşice katleden şerefsizlere taziyede bulunuyorlar, zımnen özürler diliyorlar. Binbir badireyle, onca ızdırapla yurt yaptığımız bu toprakları elimizden almak, bu cennet vatanı yeryüzü cehennemi yapmak için namertler görev başındadır. Türkiye’yi yönetenlerin vizyonsuzluğu ve gayri milli zihniyeti sebebiyle yabancı başkentlerin peydahladığı, doğrudan Türk vatanını ve mücavir alanlarını hedef alan yeni devletler dayatılmaktadır.

Eğer bu gelişmeleri milli bir yelpazeden okuyamazsak, gerekli tedbirleri alamazsak ve son vatanımızın siyasi fikriyatıyla eklemleyemezsek, mukadderat dağılma olacaktır. Bugün karşımızdaki tehlike de budur. Bu ülkede Türk’üm diyen, Türk milletine mensubiyetten şeref duyan hiç kimse korkmamış ve korkmayacaktır. Türk milletini korkutacak fani de henüz anasından doğmamıştır” diyerek, geçmişimize, tarihimize sahip çıkıyor, yalanlara, karalamalara set çekiyor.

Burasının adı Türkiye Cumhuriyeti

Birileri şahsi hesaplar yapıyor, bu uğurda her şeyi feda ediyor; MHP, “Her zaman söyledik, yine söylüyoruz; ülkümüzün yolu, milletimizin de yoludur. Milletimiz ise kendisini aşmış, sığ tartışmaları, çıkar mücadelelerini terk ederek milletine yoğunlaşmış, büyük düşünebilen gönül ve dava insanları tarafından hedeflerine ulaştırılacaktır. Bunu da yapacak Milliyetçi-Ülkücü Hareket’tir. Bizi ülkücü yapan en belirgin yönümüz, şahsi beklentilerimizi milli geleceğimiz ve hedeflerimiz içinde eritebilmiş olmamızda gizlidir. Burasının adı Türkiye Cumhuriyeti, milletinin adı ise büyük Türk milletidir. Ya bu vatanda yaşayacağız, ya da bu vatan uğruna seve seve can vereceğiz. Ya bu topraklar ve üzerinde yaşayan millet bir ve kardeşçe kalacaktır, ya da Türk milletinin kayıplarına yeni halkalar eklenecektir. Göbek bağımızın kesildiği yer daima son nefesimizi vereceğimiz yer olacaktır ve bu hakikati ne Recep Tayyip Erdoğan, ne İmralı canisi, ne bölücü mihraklar, ne de küresel işbirlikçileri değiştiremeyecektir.” diyerek, bu uğurda gerekirse bedel ödemekten kaçınmayacağını ilan ediyor.

Herkes varlık sebebinin gereğini yapıyor. Birilerinin varlık sebebi bölmek, yıkmak, millet sırtından evlerde milyar dolarlar istiflemek, birilerinin varlık sebebi de, sahip çıkmak, yaşatmak ve yüceltmek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.