Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Ülkenin Çapulcu(!) oranı:%80

27.04.2013
A+
A-

AKP iktidarına kadar gelmiş geçmiş bütün siyasiler PKK terör örgütü için ‘Çapulcu’ ifadesini kullanmışlardı. “Biz bu ülkeyi üç beş çapulcuya bırakacak değiliz” demişlerdi. “Nerden nereye…”

Bu gün bu çapulcuların lideri ile birlikte müzakereler yapılmış. Ne olduğu bilinmeyen sözler verilmiş. Ancak “akillerin” sözlerinden ve siyasi ayaklarının demeçlerinden anlıyoruz ki, çapulcu başları hapisten çıkacak ve Yeni Anayasa ile teminat altına alınmış “Özerk Kürdistan”ın başkanı olacakmış!

Şimdi tüm bu gelişmelere karşı çıkanlara Sayın Erdoğan “üç beş çapulcu” diyormuş. Bu günleri görmek teröristler için “hayaldi, gerçek oldu”. Yani Sayın Erdoğan’a göre; ülkeyi bölüp parçalamak, içinde yeni bir devletçik çıkarmak isteyen ve bu uğurda kırk bin insanımızı katleden terörist başı ile onun katil sürüsü, çapulcu olmuyor.

Ama bunlara karşı olan, ülkenin; insanıyla bölünmez bütün olduğunu savunan, barış maskeli çözülme sürecine, onların baktığı gibi bakmayan, Başbakan gibi düşünmeyenler “Çapulcu” oluyor!

AKP iktidarı ile her şey değişip dönüşmüştü… Bunu biliyorduk da “Çapulcu” tabirinin de değiştiğini, yeni öğrenmiş olduk.

Şehit kelle olurken anlamalıydık. Terörist başı “Sayın” olunca görmeliydik…

“Kardeş Esad” bir gecede “Kalleş Fesat” olmadı mı? Oldu. Bu işler böyle… Erdoğan’ın “Hüseyin(!) Obama’sı” bir şey dedi miydi, her şey değişir. Ne dedi? “Gazze’ye gitme şu sıralar…”

Gider veya gitmez ama bir Başbakan’a, bir başka ülkenin dışişleri bakanı nereye gidip gitmeyeceğini bile, söyleyebiliyor.

Başbakan Gazze’ye giderse, Amerika kazanır. Gitmese, yine Amerika kazanır. Giderse iç kamuoyuna Amerikan karşıtıymış gibi görünür ve yeni talepler bu kılıfla yerine getirilir.

Erdoğan’ın BOP yolunda attığı her adım, gittiği yolun sahiplerine yarar. “Boşu da karavana dolusu da…” diye bir söz var. Bir kere o yolda olmaya gör… İleri yürüse de, geri yürüse de, bir şey fark etmez. Önemli olan o yolun içinde olmak.

Derin tarih bilgilerine(!) dayanarak “Haçlı seferlerinin iyi bir şey…” olduğunu söylemedi mi? Papa, göstermelik te olsa boşuna özür dilemişti. Az bekleseydi, Erdoğan geldiğinde Haçlı seferlerinin “toplumlar arası iletişim ve medeniyetler buluşması” olduğunu Müslümanlara yuttururdu.

Bunların barış dediğinde, hep Müslüman’ı kakalamak var.

Libya saldırısına; Fransa Dışişleri Bakanı, Hatta Rusya Devlet Başkanı bile “Haçlı seferi” derken, İzmir’i saldırılara üs yapan Erdoğan, bunlara ateş püskürerek, işgale “Barış ve demokrasi” dedi.

Önce Sayın Erdoğan değişti.

Sonra Milleti değiştirmeyi kendine dava edindi. Ama değiştiremediklerine ise şimdi çapulcu diyor.

Kilise ve Havralara ” İbadethane”,terör örgütüne “silahlı unsurlar” demeyenler, Üç hak din iddiasına inanmayanlar, çapulcu mu oluyor?

Amerika ve İsrail ittifakına, BOP’a ve Eş Başkanlığına karşı çıkanlar çapulcu mu oluyor?

T.C. ibaresini Anayasadan çıkaranlar, tabelalardan silenler, Türklüğü ayaklar altına alanlar, Türk kelimesine alerji duyanlar, milletin vergilerinden maaş aldıkları halde, milletin adını söylemeye utananlar ne oluyor peki?

“Hepimiz Ermeni’yiz” diyerek sözde Ermeni soykırımına destek veren akiller ne oluyor?

Sayın Başbakan’ın bunları da bir isim bulması gerek!

Tarihteki, İslam Teali, Kürt Teali cemiyetleri, İngiliz Muhipler Cemiyeti ve Heyeti Nasiha ile isimleri dışında benzeşmeyen bir yönleri var mı?

Hepsi çapulcu(!) olanların oranı bu ülkede en az yüzde seksen. İstediği kadar anket yapsınlar, bu gerçeği saklayamazlar. “Barış süreci” adını verdikleri, Obama-Erdoğan-Barzani-Apo sürecine karşı, koskoca yüzde seksen….

Yusuf KARACA

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.