Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

UFUKTA SEÇİM VAR, UYANIK OL VATANDAŞ!

09.01.2010
A+
A-

Sistemi öyle çorba ettiler ki, devlet nasıl hala ayakta durabiliyor, şaşırıyorum.
Eskiden de tıkır tıkır çalışmıyordu ama hiç olmazsa kurumlar arasında kavga filan yoktu.
Şimdi öyle mi? 2002’den beri devlet, dişlileri arasına çomak sokulmuş motor gibi, zorlanıp duruyor. Ya kayış kopartacak, ya dişlileri kıracak.
Her iki durum da kötü.
O sebeple AKP denilen oluşumun bir an önce geldiği gibi gönderilmesi lazım.
Elbette partiler demokrasilerin vazgeçilmezlerindendir.
Fakat AKP’nin bir parti olduğu da şüphelidir.
Parti dediğin başarısız olursa vatandaştan oy alamaz, silinir gider.
Bunlar böyle mi, aksine başarısız olduğu nispette yüksek oy alıyor.
Vatandaş “açız başbakanım, anamız ağlıyor, lütfen çare” diyor, adam “ulan ananı …” diyor, oy oranı hop 5 puan artıyor.
Memleketin güvenliği için canını feda edenlere “kelle” diyor, oy oranı hop 5 puan yükseliyor.
Çok daralırlarsa, bir “Müslüman Cumhurbaşkanı” tezgahı piyasaya sürüyorlar, oy oranı hop 15 puan yükseliyor.
Hiç kimse de sormuyor ki, “yav kardeşim, Müslüman filan dediniz, milleti şah damarından yakalayıp sahte mazlumluğunuzu oya tevil ettiniz, millet de yuttu bu dolmayı, hepsini anladık da, bari yalancıktan da olsa bu Müslüman millete bi hayrınız olsun bari” demiyor.
Dikkat ettiniz mi, tüm sermayesini tüketmiş müflis tüccar gibi, verilen tüm avansları tükettiler, yine “mazlum, mağdur tezgâhları” sahneliyorlar.
“Arınç’a suikast” tezgahı ile nabız yokladılar. Baktılar ki bu dolmayı millet yine yutuyor, eminim seçime yakın daha büyük ve daha yağlı bir dolma ile milletin karşısına çıkacaklar.
Sokaktaki vatandaş, işini gücünü bırakmış bu tezgahı, sahiymiş gibi konuşuyor.
Hükümet, vatandaşın sofrasındaki lokmaları gün be gün azaltıyor, vergi, zam yağmur gibi yağıyor, adam hala “vay be, Arınç’ı Allah korudu, iyi ki yakaladılar” filan gibi konuşuyor.
Hükümet, açılım maskaralığıyla vatandaşı birbirine kırdırma planları yapıyor, pek çok güzide kurumun İmralı’daki it kadar haysiyeti yok farzediliyor, dağdaki çakallar memleketi karış karış gezip “Töplümsel üzleşme ve beriş için İmralı muhatab alınmalı, Öcalan’ın emriyle geldik..” filan gibi havlıyorlar, Hükümet de görevini yapıp bu çakalları itlaf etmek yerine, “memleketin namusunu korumakla görevli olanları sindirmek için” elinden geleni ardına koymuyor.
Vatandaş ise tüm bu maskaralıkların müsebbibi olan AKP’nin ipini çekeceğine, “Arınç’a suikast” tezgâhıyla hazırlanan dolmayı yutmaya hazırlanıyor.
Eğer bu sefer de “okyanus ötesinden tezgâhlanan ve AKP ismi ile millete yutturulan bu dolmayı” millet yine yerse, o zaman İmralı itini de öteki itlerin yanında Mecliste görmeye hazırlan ey vatandaş.
Velhasıl, ampulü söndürmezseniz, memleket üzerine güneş doğmayacak artık.
Erken ya da zamanında, yapılacak ilk seçimlerde meseleye bu gözle bakmak, memleketin selameti açısından en doğru bakış olacaktır.
***
Başarılı olduklarını belgelemek adına diyor ki, “Biz geldiğimizde borsa 5 bindi, şimdi 55 bin.”
Haklı tabi, İşçi Ahmet efendi, çiftçi Mehmet efendi, memur Ayşe hanım, ev hanımı Fatma teyze her gün borsadan milyonlar kazanıyor!
20 milyon işsiz, 10 milyon aç, 40 milyon yoksul, 72 milyon mutsuz insan Türkiye’de değil nasıl olsa.
Herkesin birer gemiciği var, herkesin evladına “burs” verecek hayırsever(!) bir arkadaş var, bölücülük teşvik edilmiyor, güvenlik güçlerinin eli kolu bağlanmıyor, memleketin bir tarafına Başbakan’ın 5 bin polisle ancak gidebildiği ülke Türkiye değil nasıl olsa.
Başarılı olduklarını belgelemek için borsayı örnek vermelerine gerek yok.
İktidara gelmeden önceki durumları ile şimdiki durumlarını söyleseydi de olurdu aslında.
Elbette virane bir gecekondudan, boğaza nazır 5 villayı nakit paraya alabilecek seviyeye gelmek, çok büyük başarıdır.
Takdir ediyorum.
{jcomments on}

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.