Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 29°C
Az Bulutlu

Uçman;Yeni Anayasa’nın altında Türk milliyetçilerinin imzası vardır.

22.04.2017
A+
A-

MHP’den milletvekili aday adayı olan, en başından bu yana MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yanında duran,  Bahçeli’nin referandumda evet açıklamasından sonra  Isparta’da neden referandumda evet denilmesi gerektiğini anlatan Hüseyin Uçman, Şarkikaraağaç’ta düzenlenen partisinin ilçe kongresinde konuştu.

 

Ülkücü Hareket’in dünya siyasetinde etkin bir rol üstlenmeye çalışan memleketin geleceğini tayin etme noktasında Kongrelerin son derece önemli olduğunu düşündüğünü  belirten  ve bu yolda fedakarlık etmekten çekinmeyen bütün dava arkadaşlarını selamlayarak konuşmasına başlayan Uçman şunları söyledi;

Ülkemizin demokrasi kazanımları adına üzerimize almış olduğumuz sorumluluğu layıkıyla yerine getirmiş olmanın üzerinden henüz çok kısa bir zaman geçti. 15 Temmuz Kalkışmasının ardından Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendinin göstermiş olduğu duyarlılık yurt çapında geniş bir yankı bulmuştur.  16 Nisan Referandumuyla onaylanan Yeni Anayasa altında Türk milliyetçilerinin imzasının bulunduğu bir anayasadır. Yeni Anayasa, Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin Türk demokrasisine kazandırmış olduğu bir anayasadır.

 

Yakın bir zamanda geçerlilik kazanacak olan anayasamıza bu gözle bakmamız gerekmekte ve bu çerçevede değerlendirmemiz gerekmektedir. Devletimizin ve milletimizin Sayın Genel Başkanımıza referandum sonucundan doğan şükranlarını 2019’da Genel Seçim sonuçlarına yansıyacağı kanaatindeyim. Yeni Anayasamız milletimize ve devletimize hayırlı olsun.

 

Değerli Dava Arkadaşlarım,

Kıymetli Misafirler; Düzenlenmekte ve devam etmekte olan ilçe kongrelerimiz sadece Milliyetçi Hareket Partisi için değil, aynı zamanda ülkemiz için de büyük bir önem arz etmektedir. Senelerdir bizzat Sayın Genel Başkanımızın dile getirmiş olduğu tehlikelerin 15 Temmuz gecesi gerçeğe dönüşmesine bütün Türkiye şahit olmuştur. Türk milletinin Türk Dünyasının Lideri Devlet Bahçeli Beyefendinin şahsında Milliyetçi Hareket Partisi camiasına olan güveni katlanmıştır.

 

16 Nisan’da gerçekleştirilen referandum bizlere bir kez daha göstermiştir ki, bu ülkede Türk milliyetçilerinin dâhil olmadığı hiçbir karar artık hükümsüz olacaktır. Yeni Anayasa, Türk Ülkücülerinin katılımlarıyla kabul olmuştur. Aksi bir durum asla söz konusu bile değildir. Devletimize ve milletimize bu zor zamanlarda sahip çıkan Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye çığ gibi büyüyen ilgi ve alaka yapılacak olan ilk genel seçimde karşılığını verecektir. Bundan kuşkumuz yoktur.

 

Aziz Dava Arkadaşlarım,

Değerli Misafirler;

Bizler, Türk milliyetçileri ve ülkücüleri olarak baş tacı ettiğimiz devletimizin arkasında dün olduğu gibi bugün de dimdik durduk. Bunun haklı gururunu yaşamaktayız. Burada bir kez daha bizlere bu haklı gururu yaşatan Sayın Genel Başkanımıza teşekkürü bir borç bilirim. Ne ülkemizi, ne davamızı kimselere yedirtmeyeceğiz. Bu ülke için yeminimiz var. Önce millet ve devlet dedik ve ilkeli siyasetimizden taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz.

 

Milliyetçi Hareket Partisinin değerli mensupları, kıymetli dava arkadaşlarım, bizlere bu yolda omuz veren, destek olan kim varsa herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu haklı gurur hepimizindir.  Son olarak bugün burada yapılan Kongremizin, yarın ülkemizin geleceğine yön vereceğini hepinize bildirmek isterim. Bizlere bu yolu açan Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin ilkeli duruşu ve kararlılığıdır. Kongremiz camiamıza hayırlı ve uğurlu olsun.

 

Elbette bir hususu daha belirtmeden geçemeyeceğim.  Ülkücü hareketin gündemi Türkiye’nin yarınları devletin bekası, milletimizin birlik ve beraberiliği iken hiçbir hukuki dayanağı olmayan partimizi korsan tarla kongrelerine götürenleri de ne bugün ne yarın unutmayacağız. Ülkücü, Başbuğun izinde liderinin emrinde olur.

 

Lider, teşkilat, doktrin. Lidere sadakat şerefimizdir. Yeni seçilecek ilçe başkanım ve yöneticilerinin Başbuğun izinde liderinin emrinde olmasını temenni ediyorum Bu vesileyle  şahsım adına bugün burada seçilecek olan arkadaşımıza başarılar diliyorum. Unutmayın, Ülkücüler birlik olduğu müddetçe ülkemizin halledemeyeceği mesele yoktur. Hepinize sağlıklı,mutlu ve huzurlu günler dilerim.

Yürümezsek Hak yolda,

Erimezsek Hak  yolda,

Çürümezsek Hak yolda,

Gök girsin kızıl çıksın Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin  Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.