Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

Üç Maymunu Oynayanlar

28.07.2014
A+
A-

FİKRİ ATILBAZ

Milliyetçi Ülkücü Hareketin Lideri Devlet Bahçeli’nin deyimiyle, “Kuşdiliyle konuşanlar, çatı aday formülünü sulandırdılar” (Twitter ile) Ne kadar sulandırırlarsa sulandırsınlar çatı aday gerçekleşince, gaflet ve delalet içinde olanlar, bu sefer iftira atmaya, kara çalmaya, saldırmaya başladılar. Aday hakkında olmadık senaryolar ürettiler. Ekmeleddin Beyi Arap bile yaptılar.

Ekmeleddin Bey belli bir yaştan sonra Türkiye’ye geldiği için neymiş efendim ona “Anadolu çocuğu” denmezmiş… Orhan Karataş’ın dediği gibi Almanya’da doğup büyüyen o kadar çok Anadolu çocukları var ki, ey Erdoğan bu söyleminle onlara da hakaret etmiş olmuyor musun? Bu lafları söyleyip, sonrada onların oylarına talip olmak ne büyük bir çelişki ve kendini inkar etmektir.

Lider Bahçeli, gençlik yıllarında seyrettiği bir filmi özetledi. Savaştan dönen Amerikalı askerler, topluma kazandırılmak, tedavi edilmek üzere bir arada tutuluyorlar. Fakat bu adamlar bir türlü normalleşemiyorlar. Böylece grup dağılıyor. Bu adamlardan biri ben dünyanın en büyük soygununu yapacağım diyor. Bunun için bütün beraber hareket ettiği insanları toplayıp, bir araya getirmiş.

Dedikleri gerçekleşiyor. Dünyanın en büyük soygununu yapıyorlar. Çaldıkları yüklü miktardaki parayı toprağa gömmeyi planlıyorlar. Paraları güzel bir şekilde tabuta koyuyorlar ve gerçek anlaşılmasın diye cenaze töreni düzenliyorlar. O esnada papaz efendi ortaya çıkıyor ve İncil’den pasajlar okuyor. Ve “Tanrı verdiği gibi almasını da bilir” diyor.

AKP iktidarını savunmak için kendilerini hırsız çıkaranlar, “Eskidende çalınmıyor muydu?” “Yerine gelenler çalmayacak mı?” diyenler, unutmayın “Tanrı verdiği gibi almasını da bilir!” Aynı zamanda çaldıklarınızı da yok etmeye, hatta size yani kendinize yok ettirmeye kadirdir. Aynen sıfırlattığı gibi…

Beraber olduğumuz iftar sofrasında hemen her dakikasında feyz aldığımız Lider Devlet Bahçeli’ye sonsuz teşekkür ederim. Onu yakından tanıyıp, sohbet ettikçe insanın hayranlığı bir kez daha artıyor. Böyle bir Lidere sahip olduğumuz için Rabbime şükürler olsun.

Herhangi bir yerde otururken biri gelip masanın üzerinde duran telefonu çalsa, hepimiz birden, peşinden koşar, yakalarsak döver ve polise teslim ederiz, iyi de arkadaş, adamlar memleketi soyuyor kılınızı kımıldatmadığınız gibi, hırsızlığı haklı kılan noktalar arıyorsunuz. Bunun hesabı hırsızlığa göz yumanlardan da, şak şaklayanlardan da sorulur, sorulmalıdır.

Ey birbiriyle bir arsanın 15 cm sana geçti, bana geçti diye çatışmaya girenler, öldürenler, aileleri yok edenler, ülkeyi bölmeye çalışanların yanında yer alıp, ülkenin bölünmesi için oy kullanmayın! Başımıza gelecek olan felaketten haberiniz yokmuş gibi davranmayın.

Fütursuzca devletin bütün imkanlarını kendi adaylığı için kullanan Erdoğan’ın yanında yer almak, ona alkış tutmak “Ye babam ye” düzenine iştirak etmektir. Kanun tanımayan birini Cumhurbaşkanlığına taşımak, sizi ülkeyi hiç sevmeyen, despotluktan yana biri yapar.

Hem iddia, hem yargı makamı olmak isteyen zihniyete, Peygamber Efendimize böbürlendi diyerek kendilerini Ondan üstün gören ve fetva makamı olmak isteyen, ‘cumhura da baş ben olacağım, ben başkasının söylediklerine göre değil, herkes benim verdiğim fetvaya göre hareket edecek’ anlayışındaki zihniyeti desteklemek, söylediklerini duymamak, yaptıklarını görmezden gelmek, haksızlık karşısında susan dil olmak sizi de o zihniyetin esiri yapar.

Cumhurbaşkanlığı seçimi, aynı zamanda Türklüğü yok etmek isteyenlerle, varlık mücadelesi verenlerin seçimi olacaktır. Bu nedenle herkes tavrını ve saflarını ona göre belirlesin. Kibrin en üst noktasında olanlara, karşısındakileri ufacık görenlere karşı durun. Yarı Tanrılık vasfında hareket edenlere gereken dersi verin ve Türkiye’yi kişi devleti yapmak isteyenlerin elinden kurtarın.

Mustafa Kemal Atatürk öylesine karışık bir dönemde Atatürk Cumhuriyeti değil, Türkiye Cumhuriyeti Devletini ilan etmiştir. Şimdi ise bunlar bu Cumhuriyeti yıkıp, yerine Tayyip Cumhuriyetini ilan etmek istiyorlar. Dikkatli olun, tehlikenin farkında olun ve bu zihniyete geçit vermeyin.

Allah aşkına, Allaha karşı duranlarla bir olup, zalimin askeri olup zulme ortak olmayın! İsrail’in kutsal toprakları için çalışmayın, kurulmak istenen Kürdistan’ın temeline tuğla olmayın.

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.