Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

Tutmayın Serok Ahmet’i !

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
16.10.2015
A+
A-

Ceyhun Bozkurt tarafından çıkarılan “İmralı Tutanakları” isimli kitabı okuduğum sırada Başbakan görünümlü Ahmet Davutoğlu’nun Show TV’de söylediği “PYD’yi masum olduğu için vurmamış değiliz, gerekirse vururuz, Türkiye’nin güvenliği ne gerektirirse onu yaparız. Amerikalılara verdiğimiz mesaj çok açıktır. Amerikalılara ve bütün müttefiklere ve Rusya’ya… PYD’ye yapılan silah yardımı, herhangi bir şekilde Türkiye’ye yönelik tehdit halini alırsa ve PYD de PKK gibi sızmalarla veya silah aktarımıyla Türkiye’ye zarar vermeye başlarsa bir an dahi tereddüt etmeyiz. Eğer PYD Irak’a geçerek Irak üzerinden Türkiye’ye girmek suretiyle bir şeye kalkışırsa, yine tereddüt etmeyiz.” şeklindeki sözlerinin tüm haber sitelerinde manşet olduğunu gelen bir mesajla öğrendim.

“İmralı Tutanakları” isimli kitapta da tam hangi bölümü okuyordum ve başlığı neydi biliyor musunuz?:

“Suriye’deki PYD, özerkliği MİT ile planlamış”

Evet, tam da bu başlığın altında olan şu bölüm:

“MİT’le konuştuk özerklik olacak”

Teröristbaşı Öcalan: Zaten önümüzdeki günlerde Suriye’deki duruma dair Heyet’le (kendisiyle düzenli bir şekilde görüşen MİT heyetini kastediyor) konuşacağız, bazı kararlar alacağız herhalde. Yeni oluşacak Suriye’de bizimkiler başat rol oynayacaklar. Orada özerk bölgeler olur; Kürtler, Aleviler hatta Araplar için de özerk bölgeler olacak gibi.

(3 Nisan 2013 tarihli görüşme tutanağından)

“Salih Müslüm toyluk yapmasın, özerklik istesin)

Teröristbaşı Öcalan: Salih Müslüm’e selam söyleyin o da toyluk yapmasın. Bayrağı indirdik, özerklik niyetimiz yok falan ne gerek var. Ya bayrağı asma ya da böyle yapma. Özerklik niye istemesin, isteyecek tabi. Pratik deneyimlerinizi Salim Müslüm’le paylaşın. Türkiye’ye gelip gidebilir. Kapılar da açılır.”

(17 Ağustos 2013 tarihli görüşme tutanağından)

Teröristbaşı Öcalan’ın bu sözleri İmralı’ya giden (BDP/HDP’li heyete) yaptığı konuşmalara aittir. Bu sözler de gösteriyor ki, teröristbaşı Öcalan Suriye’deki gelişmeleri AKP iktidarıyla beraber organize ediyor.

Ve hatta teröristbaşı Öcalan, Suriye’deki gelişmelerde AKP ve PKK’yı yönlendirmekte ve Suriye’deki gelişmelere AKP’den daha çok hâkim olarak ön plana çıkmaktadır.

Zaten AKP iktidarının bugüne kadar Suriye’de yaptıkları ve PYD ile olan ilişkileri bunun da tescilli olduğunu gösteriyor.

PKK’nın Suriye kolu PYD Başkanı Salih Müslim’in “Kürdistan’ı Türkiye ile birlikte kuracağız, Türk yetkililer bana çok iyi davrandı, Dışişleri yetkilileriyle daha öncede görüşmüştüm, hedeflerimizden asla sapmayacağız” sözleri de herşeyin ispatı olarak arşivlerde bulunuyor.

Bugün “PYD’yi vururuz” diye ucuz kahramanlık yapan Ahmet Davutoğlu, Milliyet gazetesinden Serpil Çevikcan ile 12 Ekim 2014 yaptığı röportajda da “Biz satranç oynamayı bilen insanlarız. Selahattin Demirtaş’a ‘Bak’ dedim ‘Yarın bizden Kobani‘ye yardım isteyemezsiniz, eğer tezkereye hayır derseniz. Aynı gün Salih Müslim’i Türkiye’ye getiriyoruz. Bakın kaç jest arka arkaya. Bir anlamda ‘meşru görüyorum seni’ diyoruz.” diyen sen değil miydin?

PYD Başkanı Salih Müslüm‘ü Türkiye’de baş konuk yapan AKP iktidarı değil miydi?

Suriye’de savaşan ve yaralanan PYD/YPG’li teröristleri Türkiye’nin hastanelerinde tedavi ettiren AKP iktidarı değil miydi?

Yaklaşık 1 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümünde Kobani’deki PYD’ye Peşmerge aracılığıyla silahlı yardım konvoyu götüren AKP iktidarı değil miydi? Üstelik bu yardım konvoyu için “Peşmergelerin Ayn El Arab’a yani Kobani’ye geçişiyle ilgili olarak Sayın Obama’yla yaptığımız telefon görüşmesinde kendilerine bu teklifi zaten ben yapmıştım” diyerek ABD’ye bile akıl verdiğini söyleyen AKP’nin Cumhurbaşkanı gibi davranan Recep Tayyip Erdoğan değil miydi?

ABD ile varılan anlaşmada PYD ile mücadelenin yer almadığını açıklayan, dönemin AKP’li Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu değil miydi?

Dün “PYD’ye yardım koridorunu ABD’ye biz önerdik” diyordunuz. Bakın bugün Salih Müslüm ABD’nin PYD’ye silah yardımı yapmasını “Bize ve müttefik olduğumuz Arap gruplara 50 ton silah gönderildi. Bu daha başlangıç, silahların devamı gelecek” cümlesiyle açıklıyor.

Şimdi bu “PYD’yi vururuz”, “ABD’ye açık mesajımız bu” gibi sahte kabadayı rollerine niye ihtiyaç duyuyorsunuz? Durun biz söyleyelim. Seçim var değil mi? Aldatılacak seçmen var… Oy lazım değil mi oy?

Daha siz, listenizdeki canlı bombaların Ankara’nın göbeğinde bombalar patlatacağından habersiz, onları engellemekten acizsiniz, PYD’yi vurmaktan bahsediyorsunuz?

Yahu daha geçtiğimiz yıllarda İmralı’daki teröristbaşı Öcalan ile PYD üzerinden planları beraber yapan sizler değil miydiniz?

Dün Kobani’deki PYD’lileri alnından öpüyor, selam yolluyordu. Şimdi PYD’yi vuruyor.

Ne diyelim, tutmayın Serok Ahmet’i!

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.