DOLAR 6,0534
EURO 6,5602
ALTIN 308,3
BIST 120.151
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Çok Bulutlu

TÜRK’ÜN KANAYAN YARASI HOCALI KATLİAMI

26.02.2019
3.239
A+
A-

Türk’ün acundaki acılarla dolu imtihanı ne bir başlangıcın ne de bir nihayetin habercisiydi. Türk ;asaletinin hasetliğini güdenlerle olan kıyasıya mücadelesini yaşamının her alanında Kanla vermiştir. O imtihan kağıdının boş sayfalarını kanla doldurmuştur. Tırnakları ile tek tek yazmıştır. Divit misali..

Aram Kürşat altını üstüne getirirken Çin sarayının o vakitlerden bir kin bir nefret çökmüş sinelerine. Çiçi Yabgu dan devraldığı kini damarlarında yaşayan ve yaşatan Çiçi Han esareti elleriyle boğarak hürriyete kucak açmış. Kellesini vermiş kanı sebil misali akmış ama toprağından bir karış vermemiş. Mete Hanın dediği gibi. Türk’ün Cihan hâkimiyeti mefkuresi ile harmanlanan akınları aleme adil düzenin şartlarını teker teker hakim kılıyordu.

Ama Türk’ün düşmanı elbette çok. Elbette gecelerini gündüzlerini Türk’ün kanını akıtacağız diye ant içerek geçiren Türk düşmanları mevcut. Asırladır her şey değişti Türk’e düşmanlık değişmedi. O düşmanlığın değişmediği gibi Türk’ün fıtratı da değişmedi bu kan yine o kandır denildi..!

Asıl konumuza gelecek olursak Karabağ dediğimiz Kutlu bölgede 1748-1805 seneleri arasında Karabağ Hanlığı mevcut idi. Ardından Ruslar burayı kontrol altına aldılar ve ortadan kaldırdılar. Hayalleri Kafkasya bölgesinde Müslüman Türk nüfus kıyımı olan Ruslar gözlerini hiç Kafkasya dan ayırmadılar tarih sahnesi boyunca. Bir gün olsun bu arsız hayallerinden vazgeçmediler. Bu sahnede de kullanılmaya elverişli olan her kucağa oturabilecek kapasitede olan eskilerden Sadık millet diye anılan Ermenileri kullanmışlardır bu hayallerinde. Evet kullanıma elverişli olan tek kullanımlık değil daimi kullanıma sahip olan Ermenileri bu safhada kullandılar. Dağlık Karabağ her açıdan Rusya için bambaşka bir yapıya sahipti. Her alandan muazzam bir duruşu vardır Karabağ’ın. Bu politika doğrultusunda bölgeye Ermenileri yerleştirerek nüfuslarını artırma politikası güden Rusya Ermenileri bu kanlı tarih sahnesine bu şekilde soktu. Zaman geçtikçe Ermeniler ayrı bir hak iddia etme yarışına girdiler.

Azerbaycan’da M.Emin Resulzade’nin adeta düstur edilen sözü “Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez” şiarı ile hareket eden Oğuz Soylu Azerbaycan Türkleri direnişe ve mücadeleye devam ediyordu. Bağımsızlık mücadelesinde dünyada verilen örnekler sadece Türk’e aittir. Bağımsızlık harekatları başkaldırı harekatları Türk’ün kudretine şeref katıyordu. Acıyla zorluklarla yoğrulan Türk’ün kaderi aynı çileyle devam ediyordu. Rusları etkileyen Dağlık Karabağ’ın coğrafi konumu her gecen gün plan üstüne plan yapılmasına sebep oluyordu. Ermenistan’ın idealleri için Hocalı bir üs bölgesi halindeydi. Hocalı demek Karabağ’ın büyük kısmının ele geçirilmesi demek olduğu için Katil Ermeni Rus’un dürbünüyle Hocalıya dikti gözlerini. 1987 de başlayan bu mücadele hızla devam ediyordu. 1991 senesinde Can Hocalı tamamen abluka altına alınır. Tarla sıçanları tarafından gerek kara gerek hava yolu ulaşım alanları kapatılmış Hocalı tamamen abluka altına alınır.

Feryatların arşı inlettiği o acı gün gelir..

25 Şubat’ı 26 ya bağlayan gece Ermeni ve Rus kuvvetleri tarafından kuşatılır. Zaten silahlı bir gücü olmayan ellerinde hafif makineli tüfekler olan Hocalı da yaşayan Türkler ; vahşi bir katliamın ortasında bulurlar kendilerini. Evet kanla beslenen Ermeniler yaşlı çocuk demeden ani düzenledikleri baskın neticesinde altını üstüne getirirler Hocalı’ nın. Kahpe bir atılım ile kan gölüne çevrilir Can Hocalı..

Hocalı da Türk’ün derisi yüzüldü. Kafalar kesildi. Gebe kadınlarımın karınlarını yarılarak yavruları çıkartıldı. Hem kurşun yağmuruna tutup hem de süngüleyerek dilim dilim doğrandı Hocalı. İşkencenin her türlüsü Hocalı da Kandaşımız soydaşımız Türklere yapıldı. Her yapılan işkenceyi zevkle izleyen Ermeni askerleri intikamlarını bu şekilde aldıklarını beyan ediyorlardı. Vahşi bir leş kargasını andırmayan Ermeniler o gün Türk’ün kanını vampir misali emiyorlardı.

Soykırım yapan Ermeniler bugün meydanlar Türklerin Ermenilere soykırım yaptığını beyan ederek oturacak kucak arama gayesindeler. O gün Hocalıyı yerle yeksan eden Ermeniler ;106 Kadın
63 Çocuk
70 Yaşlı toplam 613 Kandaşımızı katlettiler. Şühedalarımızın ruhları şad olsun.

Vahşi Ermeniler “ Ayakları dikenli teller ile bağlanan bir nine ve küçük bir kız çocuğunun kafalarına sıkarlar. Karların eridiği vakit ölülerin zuhur ettiği vakit bu sahneyi görürler. Küçük kız ninesine sarılmıştır”

Bu vahşilik ve bu katliam Milli kinimizin diri kalmasının en büyük sebepleridir. Türk Gençliği Hocalıyı unutmamalı Unutturmamalı. Hocalı öldürülen evlatlarımız çivileniyordu. Üzerine benzin dökülüp yakılan öküz ile soydaşlarımız aynı yere bırakılıp can derdine düşen Öküzün tepinmesi ile can veriyorlardı. Kainat da Türk’ün gördüğü zulmü kim gördü ? Türk’ün imtihanı yaktı kavurdu acunu.

Azerbaycan da yetişmiş. Azerbaycan’ın ekmeğini yemiş bir doktor, bir politikacı, bir yazar ve araştırmacılık yapan kişiliksiz vahşi bir hali alan. Ermeni doktor Zori BALAYAN denilen cani anılarında şunları anlatıyor.

Türk düşmanı Ermeni doktor ;

“ Asker 13 yaşındaki çocuğun annesini öldürmüştü. Öldürdüğü annenin göğsünü; ağlayan ve çığlık atan pencereye çivili asan çocuğun ağzına sıkıştırmıştı. Sesi duyulmasın diye. Bende çivilenmiş Türk çocuğunun önden arkadan bacaklarından sinesinden başlayarak derisini yüzdüm. Türk çocuğu tam 7 dakika sonra öldü. Bu işlemi akşama kadar 3 çocuğa yaptık. Bu yaptıklarımla Mensubu olduğum Ermeni milletimin intikamını almanın gururunda ve sevinciydim” Zori BALAYAN.. Evet işte Ermeni Balayan tarafından anlatılan bu vahşet bu katliam Türk’ü acundan silmek için yapılanlardan biri. Daha nice işkenceler yapıldı Hocalıda.

Bu katliama her zamanki gibi Dünya sessiz kaldı. Çünkü söz konusu Türk’ün akıbetiydi. Türk söz konusu olduğunda sessiz kalmayı tercih eden bu kahpe acun ; Türk için lâl Türk için Sağır kesildi..

Unutma Ey Türk Gençliği kandaşın soydaşın katledildi. Azerbaycan Türk’ü soydaşlarımız Rus kucağındaki Ermeniler tarafından acımasızca öldürüldü. Durakları Uçmak olsun.

Unutma Ey Türk kanını oluk oluk akıtan bu Ermenileri unutma. Meydanlar hepimiz Ermeni’yiz diyen Türkiye de yetişmiş sözde aydınlar ile vahşetin doktoru Zori BALAYAN Arasında fark yoktur. Bugün hepimiz Ermeni’yiz diyen şuursuz mankurtlar Azerbaycan’da akıtılan kanın ortaklarıdır. Kahrolsun Türk düşmanları
Kahrolsun Türk düşmanlarına muhabbet besleyenler..!

Hocalıda can veren Şühedalarımızın ruhu şad olsun.

Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin

DİŞE DİŞ
KANA KAN !İNTİKAM ! İNTİKAM !
ERTUĞRUL SUBAŞI

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.