DOLAR 5,9421
EURO 6,6575
ALTIN 289,5
BIST 114.754
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 10°C
Yağışlı

TÜRKMENLER MORAL BULDU HAİNLER TELAŞA DÜŞTÜ

30.09.2017
2.273
A+
A-

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Irak’ın kuzeyinde yapılan korsan referandum sonrası Kerkük ve Türkmen varlığına destek için en az beş bin Ülkücü gönüllünün hazır olduğunu açıklaması, Türk ve Türkiye düşmanlarında büyük bir telaşa sebep olurken, Türkmen cephesinde heyecan ve memnuniyet uyandırdı. Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşad Salihi, “yalnız olmadığımızı ve arkamızda Türk milletinin bulunduğunu hissettik” dedi.

Bahçeli’nin açıklaması Türk milletinde büyük bir heyecan uyandırdı. Yurt içinden ve yurt dışından binlerce ülkücü yaptıkları paylaşımlarla ve gönderdikleri mesajlarla göreve hazır olduklarını bütün dünyaya duyurdular. Türk düşmanları bu gelişmeler karşısında şaşkına döndüler. Bir kısım kanı bozuklar açıklamaya başka anlamlar yükleyerek ortalığı karıştırmaya uğraşırken, bir kısım soysuzlar da MHP ve Bahçeli’ye saldırarak varlık sebeplerinin gereğini yerine getirdiler.

Böyle bir ihaneti durdurmak için değil 5 bin, gerekirse en az 50 bin ülkücü göreve hazırdır. İhtiyaç duyulması halinde bu sayının ülke ve millet düşmanlarının tahayyül edemeyeceği kadar artabileceğinden de hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır. Soydaşlarımız namusumuza emanettir. Can, mal ve vatan güvenliklerine destek vermek boynumuzun borcudur.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Irak’ın kuzeyinde yapılan korsan referandum sonrası Kerkük’te bir oldu-bitti oluşturma gayretlerine engel olmak ve Türkmen varlığına destek için en az beş bin Ülkücü gönüllünün hazır olduğunu açıklaması, bütün dengeleri değiştirdi. Bu açıklama Türk ve Türkiye düşmanlarında büyük bir telaşa sebep olurken, Türkmen cephesinde ve Türk milletinde heyecan ve memnuniyet uyandırdı.

ASLA İZİN VERİLEMEZ
Açıklamanın niyeti de, hedefi de gayet nettir. Barzani ve çetesinin korsan referandum kanalıyla bağımsızlık yolunda attıkları kirli ve karanlık adım, sıcak çatışma ihtimalini fazlasıyla gün yüzüne çıkarmıştır. Kuzey Irak’da İsrail uydusu bir terör devletinin hayata geçirilmesi, ülkemiz ve bölgemiz için kelimenin tam anlamıyla felaket olacaktır. Böyle bir yapının ortaya çıkması bölgedeki bütün terör unsurları için bir emsal teşkil edecek, Suriye’de de benzer bir kukla terör devletçiği oluşturulacak ve sonrasında kesin olarak sıra Türkiye’ye gelecektir. Diğer taraftan, hiçbir hak ve yetkisi olmadığı halde, Barzani’nin Kerkük’e göz diktiğini bütün dünya ibretle izlemektedir. Kontrolündeki peşmerge ve dağdan indirdiği PKK’lı kanlı teröristlerle bu kadim Türkmen şehrinde bir emri vaki-i oluşturmaya çalışıyor. Sandık kurmaya cüret etmiş, Türken varlığına karşı uzun yıllardır sürdürdüğü vandallığı arttırarak devam ettirmiştir. Kerkük’ün düşmesi ayrı bir felaket olacaktır ve Türkiye’ye yönelik tehdit ve tehlikeyi çok daha yakın, çok daha ağır ve çok daha etkili hale getirecektir.

BEKA SORUNU
Akıl ve izah sahibi herkesin görüp kabul ettiği bu durum karşısında hükümetimizin göstermelik, sanal ve sahte diklenmeleri doğal olarak bir işe yaramamış, ne yazık ki Barzani’yi durduramamıştır. Karşımızdaki tablo çok vahimdir ve kaygı vericidir. Daha da vahim olanı Türkiye’nin askeri, ekonomik, siyasi ve diplomatik caydırıcılık vasıflarını kullanmakta çok yavaş davranmasıdır. Yapılan çelişkili açıklamalara bağlı olarak bu ihtimal ve ilanının karşı tarafta yeterince dikkate alınmamasıdır.Neresinden bakılırsa bakılsın Türkiye’nin milli güvenliği çok ciddi bir tehdit altındadır. Açık şekilde bir beka sorunuyla karşı karşıyayız.

TARİHİ SORUMLULUK
Tablo budur ve mutlaka ivedi olarak bir şeyler yapmak gerekiyor. Siyasi irade “yanlış yapıyor veya yetersiz kalıyor” diye oturup bekleyecek ve bu hazin durumu kabullenecek değiliz. Sayın Bahçeli’nin açıklamalarını böyle anlamak ve değerlendirmek gerektiği kanaatindeyiz. Türkmen kardeşlerimizin sesini ve çığlıklarını kimse duymasa da biz duyarız. Kerkük oldu-bittiye getirilmesine, peşmergenin hakimiyetine silah zoruyla, ölüm ve yıkım tehditleriyle alınmak istenmesine kimse itiraz etmese de biz ederiz. Irak Türkmen Cephesi’nin ve başkanı Sayın Erşat Salihi’nin muazzam direniş ve haklı çağrılarını kimse kulak vermese de biz veririz. Nitekim, sayın Bahçeli tam olarak bunu söylemiş, “Şunu herkes çok açık bilmelidir ki, hiçbir kişi, kurum ve kuruluş Irak Türkmenlerinin varlık mücadelesini samimiyetle desteklemese de, Milliyetçi-Ülkücü Hareket tarihi sorumluluğunun, milli misyonunun gereğini yapacak ve yanlarında olacaktır.” Demiştir.

GEREKİRSE 50 BİN OLURUZ
Sayın Bahçeli’nin açıklaması Türk milletinde büyük bir heyecan uyandırmıştır. Yurt içinden ve yurt dışından binlerce ülkücü yaptıkları paylaşımlarla ve gönderdikleri mesajlarla göreve hazır olduklarını bütün dünyaya duyurdular. Twitter’da ”5 bin Ülkücü Kerkük İçin Hazır” Hashtag’iyle binlerce Tweet atıldı. Hashtag, kısa sürede Türkiye gündeminde birinci sıraya oturdu. Zaten biliyorduk, ama bir defa daha emin olduk ki, böyle bir ihaneti durdurmak için değil 5 bin en az 50 bin ülkücü göreve hazırdır. İhtiyaç duyulması halinde bu sayının ülke ve millet düşmanlarının tahayyül edemeyeceği kadar artabileceğinden de hiç kimsenin kuşkusu olmamalıdır.

BARZANİSEVERLER BOŞUNA ÇIRPINIYOR
Türk düşmanları bu gelişmeler karşısında şaşkına döndüler. Bir kısım kanı bozuklar açıklamaya başka anlamlar yükleyerek ortalığı karıştırmaya uğraşırken, bir kısım soysuzlar da MHP ve Sayın Bahçeli’ye saldırarak varlık sebeplerinin gereğini yerine getirdiler. Yine sayın Bahçeli’nin söylediği gibi,Türkiye’deki Barzaniseverler, ihanet ve melanete hizmet eden bölünme hizmetkârları boşuna heveslenmemeli, boşuna çırpınmamalıdır. Soydaşlarımız namusumuza emanettir. Can, mal ve vatan güvenliklerine destek vermek boynumuzun borcudur. En az 5 bin ülkücü gönüllünün hazır olması, işte bu borcu yerine getirmek içindir. Başta Kerkük olmak üzere, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak içindir. Türkmenler sahipsiz ve yalnız olmadıklarını, acı verici etnik soykırıma, vatansızlığa da asla terk edilmeyeceğini göstermek içindir.

ERŞAD SALİHİ MEMNUN
Sayın Bahçeli’nin açıklaması Türkmen kardeşlerimiz de ve Türk milletinde büyük bir heyecan ve memnuniyetle karşılanmıştır. Irak Türkmen Cephesi Başkanı sayın Erşad Salih’in bazı televizyon kanallarına yaptığı açıklamaları dinledik. “Yalnız olmadığımızı ve arkamızda Türk milletinin bulunduğunu hissettik” dedi. Sadece açıklama dahi, dostlarımızda, kardeşlerimizde büyük bir moral ve güven oluştururken, Türk ve Türkmen düşmanlarının kimyasını bozmuş, bütün ümitlerini kırmıştır.

SÖZÜMÜZ SENETTİR
Sayın Bahçeli’nin şu sözlerini altını çizerek ve bir defa daha hatırlatıyorum: “Kararımız kesin, duruşumuz net, sözümüz senettir. Türklüğün yaşaması, bekasının güvenceye alınması, Türkmen yurtlarının üzerindeki kabus bulutunun dağıtılması hususunda her mihneti, her meşakkati, her çileyi göze aldığımız bilinmeli, herkes hesabını buna göre yapmalıdır. Kerkük; haydut inlerinden çıkan, terör kovuğundan fırlayan, zalim ve hain yuvalarında beslenip silahlanan insan müsveddelerine bırakılmayacaktır. Kerkük Türk kalacak, Türkmeneli huzura kavuşacaktır. Başka çıkar yol kalmamıştır. Tarihin uyanışıyla, coğrafyanın uyarısıyla, uluslararası antlaşmalardan doğan haklarımız doğrultusunda gerçek hayat alanımız olan Misak-ı Milli derin uykusundan kalkacak, zincirlerden kurtulacak, kadim emanet Türk milletine inşallah geçecektir.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.