Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 20°C
Gök Gürültülü

TÜRKMENELİ DÜŞERSE ANKARA DÜŞER

06.07.2015
A+
A-

Ortadoğu kan gölüne döndü. Amerika ve silah arkadaşları kan akıtmak için değişik senaryolar yazıyor. Başrolde müslüman olmadığı halde cihat bayrağı açan IŞID, din adına işkence yapıyor, baş kesiyor, toplu infaz gerçekleştiriyor. İşid’in ipleri Amerika, İngiltere ve Fransa’nın elinde algısına kapıldık, gizli düşman yahudi, çünkü cihat bayrağı açan tarihte biliriz ki Kudüsü İsraili ve Hıristiyanları hedef aldı, müslüman olduğunu iddia edip hilafet ilan eden İşid tam tersini yapıyor. İslam dünyasına savaş açıyor, camileri, medreseleri yıkıyor, Kabeyi dümdüz edeceğini söylüyor, ilginç olan şu; müslümanlar İşid’e militan olmak için akın ediyor.
Güya amaç Türkmenleri İşid tehtidi ile Arap ve Kürt bölgelerine sürmek, topraklarını ele geçirmek. Görmediğimiz ise Türkmen soykırımı ve asimilasyon. Amerika, Fransa İngiltere hatta silah tüccarları muhalif Yezidilere, Kürtlere, Araplara destek veriyor Türkiye de öz be öz kardeşleri kanı canı Türkmenleri görmüyor. Sadece bugün değil dünde görmüyordu gelişmeler yarında görmeyeceğini ispatlıyor. Elbette ki Türk halkı hükümet gibi tepkisiz ve duyarsız değil fakat Türkmenlerin bugün yok olmanın eşiğine geldiğini 1920 den itibaren pek çok katliama maruz kalıp ana yurtlarından sürüldüğünü topraklarının muhaliflere peşkeş çekildiğini ve Türkiye cumhuriyeti hükümeti ıraktan gelen Kürt, Yezidi, Arap, Hıristiyan, Ermeni ve Süryani gibi bir çok etnik göçmene kapılarını açıp ekmeğini bölüşürken Türkmenleri kabul etmiyor.
Dolayısı ile Türkmenlerin soykırıma uğramasının önu bu hükümet ile bizzat açıldığı ortaya çıkıyor. Dün Kerkük te Türkmenleri desteklersek Türkmeneli devletinin kurulmasını istersek birileri de çıkar Türkiyenin güneydoğusunda Kürdistan kurmak ister propagandası ile Kerkük lü soydaşımızı Barzani önderliğinde ki Kürt faşizmine yem edenler bugün aynı propaganda ile Tebriz i fars faşizmine yem ediyor.

Kerkük ü ele geçiren Barzani meclise giren vekillere referans olmakta, bölgede ki aşiretleri kontrolü altına toplamaktadır. Güneydoğuda artan terörün en büyük finansörü Irak ta kurulmasına göz yumulan işgalci Kürdistan özerk yönetimidir. Unutmayalım Kerkük düştü Diyarbekir de sözde özerklik ilan ettiler, diğer taraftan Türk birliğinin ve Turanın kara sınırlarının bütünleşmesi yalnızca Güney Azerbaycan ın bağımsızlığı ile mümkünse Urmu da kurutulmak istenen yalnızca bir göl değil

TÜRKÜN TURAN ÜLKÜSÜDÜR.
Türkiye kamuoyunun Dış Türkler meselesi ile ilgilenmeyen çoğunluğunu bir tarafa bırakırsak, bu konu ile yakinen ilgilenen ciddi bir milliyetçi tabanın varlığını bilen kesimler bu tabanın etki sahasını iyi bildikleri için onları aldatabilecekleri argümanları özenle seçmektedirler.

Milli duyarlılığı yüksek kesimlerin zihinleri yine sözde milli söylemlerle ele geçirilmeye çalışılmaktadır. Urumçi de Uygur Türklüğünü desteklersek Çin de Pkk yı destekler. Tebriz de Güney Azerbaycan ı desteklersek İran da Pkk yı destekler. Kerkük te Türkmeneli Türklüğünü desteklersek ırakta Pkk yı destekler gibi ülkemizde ki tatlı su milliyetçilerinin uyutulmasi maksadıyla uydurulmuş Türkü miskinliğe iten Türkü kandaşını satmaya alıştıran inanışlarla milletimizin bilinç altı yıkanmaktadır. Bu oyuna karşı çıkanlar kaçırılıp belli suikastlarla ortadan kaldırılıyor.
Gün geçmiyor ki Türkmenin kanı akmasın, herkes katliamlardan nasibini alıyor. Doğu Türkistan’da Türkler Çin zulmü altında inliyor Suriye, İran ve dünyanın çeşitli yerlerinde Türklere baskı ve işkence yapılıyor. Azerbaycan ın Dağlık Karabağ bölgesinde ki Türk kardeşlerimiz yıllardır işgal edilmiş topraklarına geri dönemiyor. Başımızı çevirdiğimiz hemen her noktada Türk olan Türk adını taşıyan zulüm görüyor. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ise Suriye de Mısır da Filistin de olup bitenler karşısında göz yaşlarını tutamıyor.

Müslüman araplar için dünyaya kafa tutuyor hesap sorulmasını istiyor. Dün kan ağlayan Türkmen bugünde kan ağlıyor ve Türkiye katliamlara, soykırımlara, asimilasyonlara gözlerini kapamış kulaklarını tıkamış, Kırım da, Balkanlar da, Azerbaycan da, Kafkaslar da, Doğu Türkistan’da, Irak ta, Kuzey Kıbrıs ta Türkler yok sayılıyor. Emperyalizmin sahnelendiği bu yayılmacı ve istilacı politikalar, sömürgen anlayışlar türk ırkını yok etmekten çekinmez ve hükümet buna ne yazık çanak tutuyor. Ey Türk kardeşim unutma, TÜRKMENELİ düşerse ANKARA düşer bizlere çok iş düşüyor.

Esma Ağralı

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.