Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Sisli

Türklük uyanmalı, artık şaha kalkmalıdır

Türklük uyanmalı, artık şaha kalkmalıdır
06.10.2020
A+
A-

Bugün Azerbaycan Devleti yıllardır Türklerin kadim şehirlerinden biri olan Karabağ’ı, ermeni çetelerinin elinden kurtarmak için mücadele vermektedir. Devlet olma bilincinden uzak, batının 2. Şımarık çocuğu olan ermeni çeteleri, ağızlarından salyalar saçarak kudurmuş gibi ayak bastığı her yerde kandan gözyaşından başka hiç bir şey bırakmamıştır.

Ermeni çetelerinin tarihine baktığımız da hiç bir başarıya imza atmamış, hiç bir önemli iş yapmamış tepegöz gibi dayak yedikçe güçlendiğini zannetmiş bir devletçik karşımıza çıkmaktadır. Cahil cesareti dedikleri bu olsa gerek.

Bu ermeni çeteleri dereden geçerken kaplumbağanın sırtına binip derenin ortasına kaplumbağayı ısırıp sonra da “ ne yapayım, benim huyum bu “ diyen akrepten daha beterdir.

Oysa ki bu hain, kansız, devletçiğin bilmediği şey bizim ağzı süt kokan kundaktaki balalarımız, elinde baston tutan dedelerimiz, ninelerimiz işgal edilen Karabağ topraklarını asla kimseye bırakmayacaktır.

Karabağ bugün olmasa da yarın elbet ermeni çetelerinden temizlenerek, azatlığına kavuşacak. Karabağ’ın azatlığı tüm Türk yurtlarına umut ışığı olacak.

Karabağ azat olacak, Karabağ azat olurken; yanı başımızda duran Romanya, Yugoslavya, Bulgaristan, Batı Trakya, Rodos, Suriye, Kerkük Türkleri, İran, Afgan, Rusya ve Çin de tutsak olan Türkler de azat olacak.

Karabağ: uyanışın, millet olmanın, Türk olmanın adıdır.

İran da 40 milyon Azerbaycan Türkü yaşamaktadır. Oysa ki kendilerine ait ne bir okulu, ne bir televizyon kanalı, ne de bir radyosu vardır. Oysaki sayısı 100 bini bulmayan ermeniler için radyo da ermenice yayın yapılmaktadır. İrandaki Türklerin de azat olması gerekir.

Afganistan da Afgan Türkistanı ya da Güney Türkistan denen kısmında, çoğu Türkmenistan sınırına yakın, bir kısmı da İran sınırında yaşayan Türkmen, Özbek, Halaç, Tatar, Kırgız, Kazak, Karakalpak ve Avşar Türklerinden oluşan 10 milyon civarın da Türk okuma oranı %10 bile olmayan Afganistan devleti tarafından tutsak olarak yaşatılmaktadır. Oysaki Afganistan denen ülke Ak Hunların, Gaznelilerin ülkesidir. Buraların da azat olması gerekir.

Rusya da ise; Kazak, Özbek, Tatar, Başkurt, Kırgız, Türkmen, Çuvaş, Karakalpak, Oyrat, Hakaslar, Azerbaycan Türkü olmak üzere 20 milyona yakın Türk yaşamaktadır. Rusya bağlı Özerk olarak yaşayan bu Türk ellerinin de bağımsız olması gerekmektedir.

Doğu Türkistan! Kanayan yaramız. Gözyaşının sel olduğu, Miraçta Müjdelenen Türk olan Saltuk Buğra Han’ın İslamiyeti yaydığı topraklar. 50 milyonluk Türk şehri. Elbet bağımsız olacak. Hürriyet ateşi orada da yanacak. Tek Türk kalmasa bile Çin’in esareti son bulacak.

Bizler Türk yurtlarını unutamayız. Arkamızı dönemeyiz. Görmezden gelemeyiz.

Türkler binlerce yıllık şanlı tarihinde zaferden zafere koştular.

Türklük uyanmalı, artık şaha kalkmalıdır.

İşte bu yüzden Karabağ bizim özgürlük ateşini yaktığımız andır.

Dünyanın Türk’e biat edeceği an yakındır.

Karabağ azat olacak, Türk dünyası azat olacak. Turan iller bizim olacak.

Tanrı Türkü korusun.
SERKAN BİÇİCİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.