Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

TÜRKLÜĞÜN UMUDU, TÜRK MİLLETİ’NİN AYDINLIK GELECEĞİ, MİLLİYETÇİ-ÜLKÜCÜ HARAKET’TİR…

31.07.2019
A+
A-

Yazıma; İsmail Gaspıralı’nın şu sözleri ile başlamak istiyorum: ”Türklüğün düşmanı çoktur ama, Türklüğü savunanın düşmanı daha çoktur.”

* Mete Han Diyor ki: “Tanrı bize Türk adını verdi ve yeryüzüne hakim kıldı!”
* Attila diyor ki: “Ben ve milletim; Tanrı’nın kırbacıyız!”
* Cengiz Han diyor ki: “Türk’ler savaşmaya başlarsa Şeytan’ı Cehennemde esir Alır.”
* Atatürk diyor ki: “Ne Mutlu Türküm diyene.”
* Mehmet Akif Ersoy diyor ki: “Vatan için ölmekse kaderim, böyle kaderin ellerinden öperim”
* Seyyid Ahmet Arvasi diyor ki: “Türk devletini yıkmak ve Türk miIIetini parçalamak isteyen böIücüIer yaInız Türklüğe değiI, İsIam’a da ihanet etmektedirIer.”

Dünyanın gördüğü en büyük lider Allaha şükürler olsun ki, bize nasip oldu! Kıymetini bilemedik! Bedelini çok ağır ödüyoruz! O Lider Mustafa Kemal ATATÜRK…

Allaha şükürler olsun ki, Türkiye’nin ve Türk Milletinin gördüğü en büyük lider bize nasip olmuştur! O lider Devlet BAHÇELİ…

Gün olur Kıbrıs’ın dağlarında, gün olur Halep’te, El Bab’ta, Mümbiç’te, Kamışlı’da. Gün olur Musul, Telafer, Kerkük’te, Cihan bilir ki; İstiklal aşkı ölmez Türk’te. Bozkurt; Türk’ün İstiklal yolunun yolbaşçısı, Türk’ün mukavemet nişanesidir.

Erzurum Kongresi tüm dünyaya Türk’ün kararlılığının ilanıdır. Türk Milletinin ana karakteri; yüksek istiklal ve hürriyet aşkıdır. Atalarından emanet olarak gördüğü Vatan, Devlet ve Millet uğruna mücadelede birlik olmak onun yaradılışında vardır. Başaracağız, tıpkı o gün gibi.

ATATÜRK: Bir Türk Milliyetçisidir.. İstiklal savaşanı organize eden ve yöneten bir komutandır.. Cumhuriyeti kuran liderdir.. Seçme ve seçilme hakkını getiren demokrattır.. Üreten ve güçlü Türkiye temelini atan vizyonerdir.. Yüzlerine ATATÜRK maskesi takanlar! Sizler için ATATÜRK kimdir?

Ezan oldum dinmedim, bayrak oldum inmedim, şehit oldum ölmedim. Adım Müslüman soyadım Türk benim… Türklüğün umudu, Türk Milleti’nin aydınlık geleceği; Milliyetçi-Ülkücü Hareket’tir.

Osman Yüksel Serdengeçti diyor ki: “Şu kara bağrımda bir kara taş var, tam elli iki milyon esir gardaş var, nerde benim yaslı Tanrı dağlarım? Akşam olur sabah olur ağlarım…”

Sana secde eden Türk ordusunu kanatların altına al yenilgi gösterme ALLAH’ım.. Çünkü bu ordu senin son ordun!.. Bu topraklarda şehit düşen binlere selam olsun.. Vatan için serden geçen canlara selam olsun.. Selam olsun Türklüğü yaşatana ve yaşatmaya çalışanlara.. Selam olsun Türklük uğruna can verip can alan yiğitlere…

Zakir Tercan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.