Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Çok Bulutlu

Türklüğü Sahiplenmek Ve İlham Aliyev

30.04.2014
A+
A-

Geçenlerde Azerbaycanlı Gazeteci kardeşimiz Yalnızaq İnternet Sitesi Başyazarı Azer Hasret
“İşte Benim Cumhurbaşkanım” başlığı altında bir yazı yayınladı. Ermeni soykırım iddialarının hızlandığı şu günlerde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Türklüğü nasıl sahiplendiğini gözler önüne seren bu yazıyı sizlerle paylaşmak istedik.
Başbakan Erdoğan’ın Ermenilere taziye niteliğinde yayınladığı yazının Azerbaycan’da büyük üzüntü ile karşılandığını belirtelim. Azer Hasret de yazısında “Başbakanın mesajına hepimiz üzüldük. Azerbaycan kamuoyu çok kızdı mesaja” diyor.
ERMENİ İŞGALCİLER
Azer Hasret’in yazını yayınlamadan önce şunu belirtelim:
Türkiye, Ermeni işgali altındaki Dağlık Karabağ konusunda son derece duyarlıdır. Bu
toprakları Türk toprağı olarak görmektedir. Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin de işgal altındaki bu topraklar terk edilmeden normale dönmez. Başbakan Erdoğan da taziye açıklaması sonrasında Dağlık Karabağ konusuna değinmiş ve “Dağlık Karabağ’daki işgal bitmeden
Ermenistan ile iyi ilişkilere girmemiz söz konusu olamaz” demiştir.

Hiç kuşkusuz, Türkiye’nin temsil edilmediği bir ortamda Azerbaycan Cumhurbaşkanı
Aliyev’in Türkiye’yi koruması, Türklüğü sahiplenmesi Türkiye ve Türk dünyası için çok önemlidir. Biz de bu yürekliliğinden dolayı Aliyev’i kutluyor ve teşekkür ediyoruz.
Azer Hasret’in “İşte Benim Cumhurbaşkanım” başlıklı yazısını sizlerle paylaşıyoruz:
“Ben Cumhurbaşkanım İlham Aliyev`le bir kez daha gurur duydum! Evet, gurur
duydum! Çünkü o bir kez daha Türk Dünyasının ortak çıkarlarını sahiplendi. Nasıl mı? Oraya geleceğiz, ama şimdilik bizi üzen bir olaya değinelim.
TAZİYE AZERBAYCANLILARI ÜZDÜ

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan asılsız ermeni soykırım iddialarının
yıldönümünde bir mesaj yayınladı. Uzun bir mesajdı.

Başbakanın mesajına hepimiz üzüldük. Azerbaycan kamuoyu çok kızdı o mesaja. Haksız sayılmazlar da tabii. Çünkü bir Türkiye Başbakanı asılsız ermeni iddialarını görmez gibi mesaj yayınladı işte.
24 Nisan 2014 günü yayınlanmış mesajında Başbakan diyor ki, “20. yüzyılın başındaki koşullarda hayatlarını kaybeden Ermenilerin huzur içinde yatmalarını diliyor, torunlarına taziyelerimizi iletiyoruz”.
Şaşırdım vallahi. Katil olduğu için öldürülmesi şart olan, Türkün kadınının, kızının namusuna tecavüz ettiği için, devletini, vatanını korumaya gitmiş Türk askerinin sırtına bıçak sapladığı için öldürülmüş Ermeniler için bir başbakan nasıl üzülür, nasıl onların huzur içinde
yatmasını diler? Dilemiş işte!
Ben de soruyorum o zaman: Sayın Başbakan, devletini, toprağını düşmandan korumak için askere gitmiş Türklerin kadınına, kızına tecavüz etmiş, çoluk çocuğu camilere doldurarak yakmış ve karşılığında evine dönen, durumu fark eden Türkler tarafından öldürülmüş Ermenileri mi kastettiniz?
Cevabını merak ediyorum doğrusu.

“İŞTE BENİM CUMHURBAŞKANIM”
Ama şu üzücü olayın ardından bakın Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ne yaptı. Çek
Cumhuriyeti başkenti Prag`da Avrupa Birliği Doğu Ortaklığı programı çerçevesinde bir toplantıya katılan İlham Aliyev Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sargsyan`ın Türkiye`ye yüklenmesine çok sert cevap verdi! Evet, Türkiye`nin katılmadığı toplantıda ortalığı boş sanan Ermenistan Cumhurbaşkanı asılsız soykırım iddialarıyla Türkiye`ye saldırdıkça saldırınca benim Cumhurbaşkanım İlham Aliyev hemen müdahale etmiş ve demiş: “Biliyorsunuz ki, Türkiye burada temsil olunmuyor, bundan yararlanıyorsunuz. Amma ben buradayım, size cevap veriyorum!”
İşte Türklüğe sahiplenmek, Türk Dünyası`nın bir parçası duygusuyla hareket etmek
böyle olur! Gurur duydum Sayın Cumhurbaşkanımla! Biz yıllardır devlet büyüklerimizden mutlaka böyle davranış bekliyorduk! Beklemekte yanlış yapmadık demek ki! İnanmakta, güvenmekte yanlış yapmadık demek ki!
Var ol, yaşa, benim Cumhurbaşkanım! İşte benim Cumhurbaşkanım böyle olur, böyle
olması gerek!”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.