Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Parçalı Bulutlu

Türkiye’yi Paketleme Ve Pkk’ya Pay Verme Süreci

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
12.02.2015
A+
A-

“Namus ve şeref” üzerine tarafsızlık yemini ederek Cumhurbaşkanı koltuğuna oturan Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin menfaatleri için çalıştığı yetmiyor gibi, muhalefet partilerine yönelik Başbakan iken yaptığı seviyesizliği aynen devam ettiriyor. MHP ve CHP’ye ağzına gelen hakareti ediyor, onları suçluyor ve eleştiriyor. “Nerede tarafsızlık adına namus ve şeref yeminleri?” dediğimizde de sessizliğe gömülüyor.
Kolombiya, Küba ve Meksika’yı kapsayan Latin Amerika ziyaretine çıkan Recep Tayyip Erdoğan, uçakta gazetecilere açıklamalarda bulunuyor ve MHP’yi tarif ederken “Yavru Muhalefet” diye hitap ediyor.
Recep Tayyip Erdoğan sanki PKK’nın terör eylemleri karşısında çok duyarlı ve cesaretle mücadele eden birisi gibi “İç güvenlik paketi çıkmazsa bu seçimleri bundan öncekiler gibi silahların gölgesinde yaparız. Özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgesinde. Vatandaş ne diyor: Bizim can güvenliğimizi sağlayın ki oyumuzu güvenle kullanalım.” diyor ve devamında da “Bakın muhalefet ne diyor: Elinde molotoflarla gidenlerin önünde giderim diyor. Ellerinde molotof, demir bilye olanlara direnme hakkını kullanın diyor. Ana muhalefetin başı molotof için direnme hakkı diyor. Yavru muhalefet de ondan geri kalmıyor. Bu tarz anlayışlarla demokrasiden özgürlüklerden bahsetmek mümkün değildir. Zira böyle bir demokrasi olamaz, bu şekilde parlamenter demokrasiyi savunamazsınız. Bakıyorsunuz MHP de onların yanında yer alıyor. Bunların dördüncüsü de paralel yapı.” diyerek muhalefete saydırıyor.
Bu sözleri okudukça tekrar tekrar “Nerede tarafsızlık adına ettiğin namus ve şeref üzerine yeminin?” diye sormaya devam ediyoruz.
Başbakan iken asker, polis, vatandaş şehit eden, sağa-sola molotof atan teröristler için “Bizim terörle mücadelede ilk yenmemiz gereken düşman, öfkemiz olmalıdır. Terör örgütü askerime, polisime düşman gözüyle bakıyor ama biz bütün bu olanlara rağmen onlara ‘suçlu’ gözüyle bakıyoruz. İnsani yaklaşım ve demokrasi bunu gerektiriyor” diyen zat-ı muhterem, Cumhurbaşkanı olunca sanki PKK ile mücadele edecek gibi nutuklar atıyor.
Şehirlerin ortasında elinde silahla gezen, yol ve kimlik kontrolü yapan PKK’lı teröristleri “Alnının ortasından vurmak” için güvenlik paketine mi ihtiyaç vardı?
MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli “İç Güvenlik Paketi” etrafında düşünülen sinsi planı çok net deşifre etmiş ve şöyle özetlemiştir:
“Anayasa’ya aykırı olan, hukuk devleti prensiplerini iğfal eden iç güvenlik paketinin polis devletini tesis edeceği, can ve mal güvenliğini sakatlayacağı kuşkusuzdur.
AKP’nin maksadı molotof atanları, maske takanları cezalandırmak değildir. Eğer hedef buysa hiçbir güvenlik görevlisinin elini tutan yoktur.
Teröristler bırakınız molotofu, elinde uzun namlulu silahlarla korkusuzca dolaşmakta, önüne gelene şiddet uygulamaktadır.
AKP, korku devletinin yasal kılıfını hazırlamaktadır.
AKP, azdırdığı teröristleri bahane göstererek muhalif sesleri kısmaya, demokratik tepkileri bastırmaya çalışmaktadır.
Milliyetçi Hareket Partisi iç güvenlik yasa tasarısının çok tehlikeli sonuçlara meydan vereceğini gördüğünden esastan itiraz etmektedir.”
***
“Taleplerim gerçekleşmezse 500 bin kişiyle halk savaşı olur” diyen Öcalan’ın bir dediğini iki etmeyen sen iken…
PKK’yı Irak’ın kuzeyinde koruyan, besleyen, PKK kamplarını ziyaret ederek onlara destek veren Barzani’nin başındaki konfetileri temizleyecek kadar ona yakın olan ve onun Peşmerge sürüsüne silah yardımı yapan, Kobani’deki PKK’lılara çatışma desteği vermesi için koridor açan sen iken…
Terör örgütü PKK, Güneydoğu’da her türlü hâkimiyeti kurarken devletin hiçbir gücünü PKK ile mücadeleye seferber etmeyen, TSK’nın ve emniyetin elini kolunu bağlayan sen iken…
PKK’lı teröristleri sembol kıyafetle Habur’da kahraman gibi karşılatan ve o iğrenç manzarayı öve öve bitiremeyen sen iken…
57.Hükümet zamanı sıfırlanmış terörü coşturan, adı dahi unutulan PKK terör örgütünü tekrar dirilten sen iken…
Bu “molotof” üzerinden muhalefete saldırmak nasıl bir anlayıştır?
Yahu siz Türkiye’ye 3-4 füze attırıp Suriye ile savaş çıkarma planı yapan zihniyete sahip iken, muhalefeti “molotof atanları savunuyor” diyerek suçlamak nasıl bir ahlak ve karakterdir?
Sayenizde Öcalan İmralı’dan, terör çetesi Kandil’den Türkiye’yi yönetirken muhalefeti suçlamak pişkinlikten başka nedir?
Türk devletinin tüm kurumlarını Kaçak Saray’ı, AKP’yi ve Erdoğan ailesini korumak için dizayn edenlerin “İç Güvenlik Paketi” üzerinden masallarına kimse aldanmamalıdır.
Hele hele “Türkiye’de PKK’nın en büyük partisi AKP, en küçük partisi HDP” sözleri yerleşik düzene geçmişken “PKK ile mücadele” masalı anlatanlar sadece ahmak ve aptal kandırır.
Recep Tayyip Erdoğan’ın çok istediği Başkanlık sistemine en büyük desteği “Biz Tayyip (Erdoğan) Bey’in başkanlığını destekleriz. Biz AKP ile bu temelde bir başkanlık ittifakına girebiliriz” sözleriyle bebek katili Öcalan verirken, bu paketin kimin için hazırlandığını aklı, mantığı olan zaten çok iyi görüyor.
Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’yi paketleme ve PKK’ya pay verme peşindedir.
“İç Güvenlik Paketi” dedikleri de siyasi ve şahsi menfaatler için koruma kalkanı oluşturma ve Türkiye’yi korumaya çalışan muhalefeti susturma hedefidir.
Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu ve yandaşlar bu sinsi planı makyajlayıp halkı yine aldatma ve kandırma peşindedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.