Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Gök Gürültülü

TÜRKİYE’NİN MHP’DEN BAŞKA ÜMİDİ VE ŞANSI KALMAMIŞTIR…

07.07.2019
A+
A-

Gelmiş, geçmiş hükümetlerin yanlış uygulamaları neticesinde Türkiye istenilen seviyeye gelmemiş ve rahat bir nefes alamamıştır. Türk milleti; yıkımda, ihanette, yalanda, talanda, çözülmede, çöküşte, teslimiyette, yalnızlıkta büyük bir üzüntü, sıkıntı, çile çekmiş ve göz yaşı dökmüştür…

CHP, İP, HDP ve PKK koro halinde hep birlikte bağırıyorlar ve diyorlar ki; Mumla arasanız iyiye giden, ümit veren, heyecan uyandıran zerre bir şey bulamazsınız. Nitekim, iktidarda bulunanlar da bunun farkındadırlar ve milleti amansız bir ablukaya alarak, bu hazin durumunu saklamaya, bastırmaya ve zaman kazanmaya çalışıyorlar.

Terörün durumu herkesin malumudur. Ülkenin bir bölgesi viraneye döndü. Oluk oluk kan akıyor. Şehit haberinin gelmediği bir tek gün yok.

Bölgede mücadele veren kahramanlar, gelen şehitler karşısındaki CHP, İP vurdumduymazlığı devam ediyor… AKP gitsinde Ülke ne olursa olsun hiç umurlarında değil. Çünkü; CHP ve İP milli duygulardan arınmış, milli duyguları törpülenmiş, milli meselesi olmayan, her yerde ve her zeminde hala laf üretiyor, hala topladıkları bindirilmiş kıtalara her gün saatlerce masal anlatarak oyalanıyorlar.

Aklı başında herkes görüyor ve söylüyor… MHP bu Ülke için her fedakarlığı yapıyor, taşın altına elini değil gövdesini koyuyor. Ancak; Memleket meselelerinde; CHP, İP hala ipe un seriyor ve iki canbazı oynuyorlar… HDP, PKK ile de kuzu sarması olup, hep birlikte ele ele vererek MHP’ye saldırıyorlar ve sürekli taş atıyorlar.

Çözüm denilerek, milletin birliğini, devletin varlığını çözüp ülkeyi kan gölüne çeviren bölünmenin eşiğine getirmek için büyük gayret sarf eden HDP ve PKK yok olmalıdır. Ama gel görki;! CHP ve İP bunlar ile birlikte hareket ediyor. CHP ve İP hesabını vermedikleri gibi, bu kanın durması için olmaza olmaz olan kararlılığı da gösteremiyorlar, laftan başka ortaya net ve elle tutulur bir şey koyamıyorlar.

Dışarıdaki vahamet ayrı bir acıdır. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu yana hiç bu kadar yalnız olmadı. Her yerde ihanet, saldırı, böl parçala yut taktiği, küresel güçler, içerdeki hainler ve bu hainler il işbirliği yapanlar hep hareket halindeler ve Türkiye’yi güçsüz, çaresiz bırakmak için var güçleri ile saldırıyorlar. Allah’a çok şükürler olsun ki, MHP ve Ülkücüler var!…

AKP’nin yanlış politikaları neticesinde, Türkiye Cumhuriyeti’ne reva gördüğü ve ancak gaflet, delalet ve ihanetle izah edilebilecek bu tablonun yanında, CHP ve İP’in vurdumduymaz tutumu HDP ve PKK’nın işini kolaylaştıran tavrı da ayrı bir vahamet oluşturuyor.

Ülkemizi korumak için Türkiye’nin MHP’den başka ümidi ve şansı kalmamıştır. İçeride ve dışarıda el ele vererek ülkeyi bu durumlara düşürenler de bunun farkındadırlar. MHP üzerinde oynanan oyunun altında yatan temel sebep de işte budur.

Zakir Tercan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.