Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Az Bulutlu

Türkiye’nin Gerçekleri Sonucu Tayin Edecek

04.07.2014
A+
A-

İsmail Özdemir

Son üç dönemdir partisi tek balına iktidarda ve kendiside iktidarın başında idi.

Yani üç dönemdir başbakanlık koltuğunda oturuyordu.

Şimdi ise 12. Cumhurbaşkanı Seçimleri için aday olduğunu açıkladı.

Şatafatlı bir törenle adaylığını duyuran Erdoğan’ın hali adeta “benim adayım benim” der gibiydi.

Kendi adaylığını kendisi açıkladı sanki.

Sonra salonun hali gözümüzün önüne bazı benzerlikleri getirdi.

Nazi Almanyası mı desem, yoksa bir dönemin ünlü dolandırıcı organizasyonu olan Titan Saadet Zinciri toplantısı mı desem karar veremedim.

Görüntüler sizce de ikisinden de benzer dokuları taşımıyor muydu?

Çalan şarkı eşliğinde hep beraber ayağa kalkıp tempo tutmalar, alkışlamalar, uyuşuk bakan yüzler, yolsuzluk iddialarında adı geçen simaların sırıtan yüz ifadeleri bende bu izlenimi oluşturdu.

Hele ki 17-25 Aralık’ta ortaya saçılan yolsuzluklarda ismi geçenlerin de aynı yerde olduğu görülünce “saadet zincirinin” şimdi de Çankaya’ya uzatılmak istendiği anlaşılmıştır.

* * *

Türk Milleti’ni bölmeye kararlı, tarihi bağlarını koparmaya istekli, vatanını paramparça etmeye niyetli olduğu her hali ortaya çıkmış olan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı gibi kutsal bir makamla adının yan yana anılması bile ne büyük bir talihsizlik…

Ne var ki bugünleri de görecekmişiz.

Sesi çok çıkanın değil, doğruyu savunanların haklı olduğu gerçeğini milletimize ne de güzel unutturmuşlar.

12 yılın sonunda kaşımızda duran tabloda milletin heba edilen yılları, çalınan emeği, karartılan geleceği, söndürülen umutları, bozulan düzeni, yıkılan hayalleri, kaybolan huzuru ve parçalanmaya çalışan milli birlikteliği var.

Normal koşullarda olsa bunlara sebep olanların bırakın siyaset yapması, bu ülkede barınmaları dahi mümkün olmaz.

Onun için diyorum ne büyük talihsizlik, adlarının Cumhurbaşkanlığı ile yan yana anılması bile..

* * *

Şimdide bu tablonun baş sebebi olan Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya’ya çıkabileceğini düşünüyor.

Düşünüyor düşünmesine de, kararı milletin vereceğini kimse unutmasın.

Bunca hakikat ortada duruyorken, kimse seçimleri çantada keklik görmesin.

Zira Recep Tayyip Erdoğan’lı Türkiye gerçeği herkesin malumudur.

Bunlar görülmüyor, bilinmiyor mu sanılıyor? Yada unutturulabileceği mi düşünüyor?

Cevabı şimdilik kendilerinde saklı olsa da biz işin özünü söylemeye devam edelim.

Bunca zamandır Türkiye’ye AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın yaşattığı ancak özellikle medyanın “gösterilmemesi” konusunda ısrarcı olduğu “Türkiye’nin gerçeklerinde;

· Bayrakların indirilmesi, şehidin ve gazinin emanetinin ayaklar altına alınması vardır.

· Milletin malının çalınması, çalan hırsızların korunması, üstelik hem çalıp hemde millete sövenlerin ödüllenmesi vardır.

· Haramzadelerin, hayırseverler olarak takdim edilmeye çalışılması vardır.

· Kur’an ile dalga geçip “makara” yaptığını zanneden aşağılıkların kollanması vardır.

· Vatandaşın yerlere yatırılması, tekmelenmesi, tokatlanması, küfre ve hakarete maruz kalması vardır.

· Teröristlerin yol kesmesi, haraç toplaması, adam ve çocukları kaçırması, yakıp yıkması vardır ama iktidarın bunlar karşısında sesinin çıkmadığı, üstelik her fırsatta bu vatan hainlerinin taleplerinin karşılanması vardır.

· Ortadoğu’da bulunan 3. Dünya ülkelerinin bile bizi sallamadığı bir hal mevcuttur. İktidara kalsa lideriz, kılavuz istemeyen görünen doğrultudaysa bizleri sallayan yok takan yok, ülkeleri geçtik artık terör örgütleri tarafından bile tehdit edilen bir ülkeyiz.

Bunca yaşanmışlıkların ve gerçekliklerin milletin karşısında durduğu ve en önemlisi AKP’nin 30 Mart yerel seçimlerinde bir önceki seçime göre %10’dan fazla oy kaybettiği de düşünüldüğünde, Cumhurbaşkanı Seçimleri’nin yaratılmak istenilen algının aksine bambaşka sonuçlar doğuracağının farkında olunmalıdır.

* * *

Kimse mevcut hale bakarak yanılmasın, şatafatlı merasimlere aldanmasın, iktidarın nimetlerinden faydalananlar övünmesin, yaşanılanların farkında olan bunca zaman mücadele edenler de asla yes’e kapılmasın.

Çünkü hüküm Allah’ın, zaferse en zor şart altında bile ona inanlarındır!

Dolayısıyla, hakikatten sapmadan, gerçekleri haykırmaya devam ederek yılmadan ve yorulmadan mücadeleyi sürdürmek gerekir.

Namussuzlar kadar sesleri çıkmalı ki namusluların, umudunu kaybettirilmeye çalışılan çaresiz milletimiz, hangi koşul ve şart altında olursa olsun sahipsiz olmadığını bilmeli, görmeli ve inanmalı.

Mukadderata sahip çıkmak, nefsani değil şükrani bir ölçüyle yanlışların karşısında aşılmaz set olmak ülkesini ve milletini sahip olduğu her değerden üstün tutanların asli sorumluluğu olmalıdır.

Bunu başarırsak ben yada sen değil, millet kazanacak unutulmasın.

Lafım elbette hesap yapıp ‘bizden’ görünen ama asla olamayanlara değil, sadece ülküsüne, mücadelesine ve milletine inananlara…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.