Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 12°C
Parçalı Bulutlu

Türkiye’nin gerçek gündemi

06.02.2013
93
A+
A-

Orhan Karataş

Türkiye AKP ile birlikte her zaman iki farklı gündeme sahip oldu. Birisi ağır faturasını ödemek zorunda kaldığımız, her türlü hainliğin, her türlü yıkımın, her türlü talanın yaşandığı, zor, sıkıntılı ve ne yazık ki hergün daha da kötüye giden gerçek Türkiye gündemi; ikincisi AKP ve yanaşmalarının sanal, süslü, şişirilmiş, servis edilmiş sahte gündemi.

ZEHRİ BALA KATTILAR

Akıl almaz bir karartma yaşandığı, görseli ve yazılısıyla medya tamamen kontrole alındığı için Türk milleti gerçek gündemi görmekte ve anlamakta ciddi çelişkiler yaşıyor. Kendi yaşadıkları ile kendisine sunulan arasında taban tabana zıtlıklar olsa da, tarihte örneğin az rastlanır bir toplum mühendisliği ile kandırılıyor ve sindiriliyor. Bu kadarla da kalmıyor aklın, vicdanın, imanın kabul etmeyeceği acıları hazmetmek zorunda kalıyor. Türkiye’yi açık ve aleni şekilde bölünmeye götürecek zehri bile bala katarak sundular ve bunu bile hazmettirmekte çok ciddi başarı sağladılar.

GERÇEĞİ MHP SÖYLÜYOR

Bizim bu noktada önemle ve ısrarla söyleyeceğimiz şudur. Hangi partiden, hangi zihniyetten, hangi amaçtan, hangi hedeften yana olursa olsun, Türkiye’de yaşayan herkes, ne olup bittiğini gerçekten merak ediyorsa MHP’yi ve özellikle Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli’nin konuşmalarını mutlaka takip etmelidir. Katılıp katılmamak, haklı bulup bulmamak bir tarafa, en azından Türkiye gerçeğini görmek ve öğrenmek imkanı bulacaklardır. Zaten bu gerçeği gördükten sonra, gerisi kendiliğinden gelecektir. Ülkesi ve milletiyle problemi olmayan, iman ve insaf sahibi hiç kimsenin sayın Bahçeli’yi dinledikten sonra, hak vermemesi ve gerçeği görmemesi mümkün değildir. Türkiye’de bugün en önemli sorun yukarıda da anlatmaya çalıştığımız gibi gerçek Türkiye gündemini görüp anlayamamaktır. Temel yanlış olunca, gerisi zaten yanlış oluyor.

Türkiye’de yayınlanan gazete ve televizyonların birinci haberlerine bakarsanız bu ülkede terörün artık bittiğini, AB’ye kafa tuttuğumuzu, her şeyin yolunda olduğunu zannedersiniz. Keşke öyle olsaydı. Ama ne yazık ki, bunların hiç biri doğru değil. Türkiye’nin gerçek gündemini yine MHP Grup toplantısı ve sayın Bahçeli’nin açıklamaları ortaya koyuyor. Bu konuşmayı satır başlarıyla hatırlatalım ve ülkemizin içinde bulunduğu durumu milletin bilgi ve değerlendirmesine bir defa daha sunmuş olalım:

TÜRKMEN SOYKIRIMI

Türkmenlerin yüz yüze kaldığı olaylar açıkça kıyımdır, açıkça etnik temizliktir. Türkmenler topluca katledilmekte, soykırıma tabi tutulmaktadır.

Ancak AKP’den ses çıkmamakta ve tepki görülmemektedir. Türkmenler, Türk devletinin yardım ve desteğinden mahrum hale gelmiştir. Başbakan Erdoğan şayet, asla istemeyiz ama, Gazze’de benzer hadiseler yaşansaydı kıyameti çoktan koparmış, çoktan sesini İsrail’e karşı yükseltmişti. Filistin’de İsrail saldırılarından dolayı hayatlarını kaybeden kardeşlerimiz insandır da, Türkmenelin’de periyodik olarak infaz edilen Türkmen kardeşlerimiz insan değil midir? Suriye’ye, Somali’ye ve Arakan’a yardım toplamak ve destek vermek için sıraya girenler konu Kerkük ve Türkmenler olunca neden ortaya çıkmamaktadır?

SABOTAJ VE EYLEMLER

Türkiye güvensizliğin, şaibeli simaların, sabotaj ve eylemlerin kol gezdiği bir ülke haline gelmiştir. Canlı bombalar, teröristler, kan akıtmanın hedefinde olan karanlık emeller başkent Ankara’ya kadar elini kolunu sallayarak gelebilmekte ve işin püf noktası da, planladıkları eylemleri kolaylıkla icra edebilmektedir. Bin Ladin’in damadı Ankara’da yakalanmakta, cinayet örgütleri Türkiye’nin orta yerinde cirit atmaktadır. Kendisinden 12 gün haber alınamayan, arkasından da İstanbul’da ölü olarak bulunan ABD’li bir kadının akıbeti, niçin böyle bir sonla karşılaştığı derin bir sır olarak ortada durmaktadır. Türkiye iyiye gitmemektedir. Türkiye doğru bir yolda bulunmamaktadır.

TÜRKSÜZ MİLLET

Türk’süz millet, milletsiz Türk arayışları; kimliksiz millet, milletsiz kimlik talepleri ahlaksızca ilerletilmekte ve propagandası yapılmaktadır. Tümüyle ortadadır ki, hükümet, PKK’yla müzakereleri sürdürmek amacıyla vicdanı sızlamadan her değerimizi çiğnemekte, her yola başvurmaktadır. İmralı canisi Başbakan’ın yeni gözdesi, yeni sırdaşı ve yeni ortağı olarak gittikçe sivrilmektedir. Umutlar milletimizin kanını döken caniye bağlanmaktadır. Bebek katilinden sihirli dokunuşlar, tılsımlı sözler, esrarengiz yöntemler beklenmektedir. AKP; tam olarak BDP’nin klonlanmış, PKK’nın genetiği değiştirilmiş değişik formatından başka bir şey değildir.

ÇÖZÜLEN TÜRKİYE CUMHURİYETİ’DİR

Çözülen terör değil, Türkiye Cumhuriyeti’dir. Çözülen ağır bölücülük sorunları değil, tarihi ve sosyolojik mevcudiyetimizdir. Çözüm çağrıları altında; Türk devleti haraç mezat teslim edilmekte, vatanımızın ocağına incir ağacı dikilmekte, Türk milleti parçalanmakta ve bölücülük meşrulaştırılmaktadır.

PKK’nın, sanki bir şey olmamış gibi, hatta tövbeye gelerek silah bırakacakmış iması hayâsızca yutturulmaya çalışılmakta, militanlara bizzat Başbakan tarafından her platformda güvenceler verilmektedir. Başbakan Erdoğan PKK’ya pik yaptırtmakta, genel af için son rötuşları yapmaktadır. Görünen odur ki, PKK, AKP’nin sırtını yere getirmiş, Başbakan ve zihniyetinin üzerinde hiç hakkı olmayan Türk vatanına çözüm ve barış ambargosu koymuştur.

TSK’YI TERÖR ÖRGÜTÜ YAPTILAR

Türk Silahlı Kuvvetleri bugün terör örgütü, genelkurmay başkanları da teröristbaşı olarak alçakça suçlanıyorsa bunun gerisindeki zanlı ve müstehzi ifadelerle ellerini ovuşturan failler bellidir.. Bunlar; Brüksel’de AB’ci, Moskova’da Şanghay’cı, Libya’da NATO’cu, Suriye’de El Kaide’ci, Mısır’da İhvan’cı, Filistin’de Hamas’çı, Erbil’de peşmergeci, Kıbrıs’ta EOKA’cı, Atina’da Megali İdea’cı, Ortadoğu’da sultancı, ABD’de BOP’çu, Kandil’de barışçı, İmralı’da çözümcü, Doğu’da Kürtçü, Batı’da özgürlükçü, ama gelgelelim bir türlü Türk olamayan, Türkçülüğe de çakaralmaz silahlarıyla namlu çeviren fikirsizlik vebasına yakalanmış zavallılardır.

İSRAİL’İ PAS GEÇTİ

Başbakan İsrail’in Suriye’ye saldırmasını suya sabuna dokunmayacak ifadelerle pas geçmiş ve Siyonizmle aynı hedefe kilitlenmiştir. Suriye’nin bombalanmasını, İsrail’in cüretkâr ve vahşi saldırganlığını hayret verici şekilde görmezden gelmiş ve basit sözlerle geçiştirmiştir. Diğer taraftan, AB konusunda da birbirini tutmaz açıklamaları, Şanghay İşbirliği Örgütü konusundaki temelsiz atışları son günlerin ana gündem konuları arasına girmiştir. Şanghay İşbirliği Teşkilatı’nın Çin’in stratejik amaçlarıyla vücut bulduğu, artan enerji ihtiyacını karşılamak için manivela işlevi gördüğü ve bunun için Türk dünyasını atlama taşı olarak kullandığı bildik gerçekler arasındadır. Bu birliğin temelinde Doğu Türkistan’a yapılan zulümler vardır. AKP’nin, Suriye meselesinde ters düştüğü ülkelerle bütünleşme arayışları gerçekten politikasızlığın ve yönsüzlüğün dik alasıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.