DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Parçalı Bulutlu

Türkiye MHP ile Yürüyor

30.04.2015
77
A+
A-

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli, en kritik ve tam anlamıyla “var olma-yok olma” kararının verileceği seçimler için geri sayım hızla devam ediyor. MHP, Türkiye’nin bu iktidardan biran önce kurtarılması için çok önceden harekete geçmiş, hazırlıklarını tamamlamış ve adaylarını sahaya sürmüştür. Hafta sonunda da seçim beyannamesi açıklanacak ve ülkenin her meselesine nasıl akılcı, gerçekçi ve kalıcı çözümler sunulduğu Türk milletiyle paylaşılacaktır.

ÇİFTE BAYRAM
3 Mayıs Milliyetçiler günüdür. Beyannameyle birlikte bu özel ve müstesna gün daha da bir anlam kazanacak, Türk milletiyle coşkulu bir kucaklaşma yaşanacak ve çifte bayram kutlanacaktır. Sonrasında Genel Başkan Dr. Devlet Bahçeli Almanya’daki Türk vatandaşlarıyla buluşmasını, Anadolu’nun her yöresinde sürdürecek ve yollara düşecektir. İl ve ilçelerden gelen davetler ve beklentiler, büyük heyecan oluştuğunu ve AKP karanlığının sona ermesi için Türk milletinin sabırsızlandığını gösteriyor.

TÜRK MİLLETİ YALNIZ DEĞİL
Besleme ve yanaşmaları şimdiden büyük bir telaş almış ve iftira ve karalamalarına hız vermişlerdir. Başbakan Davutoğlu’nun MHP’ye milliyetçilik dersi vermeye kalkışması nasıl bir panik içinde olduğunun trajikomik yansımasıdır. Sayın Bahçeli’den gerekli cevabı almıştır. 7 Haziran seçimlerinin yıldız partisinin MHP olacağı bugünden bellidir. Türk milleti yeni bir ümit, yeni bir çıkış aramaktadır. MHP, lideriyle, kadrolarıyla, açıklayacağı programıyla milletin bütün beklentilerini karşılamaya hazır olduğunu göstermiştir. Sayın Bahçeli’nin Almanya konuşması, bu milletin yalnız olmadığını, bu ülkenin sahipsiz kalmayacağını bir defa daha belgelemiştir. MHP ile Türk milleti arasındaki büyük muhabbetin, köklü kaynaşmanın ve şanlı kucaklaşmanın çığ gibi büyüdüğünü ve iktidara dönüştüğünü bütün dünya görmektedir.

MHP’Yİ TAKLİT EDİYORLAR
MHP’nin açıklayacağı seçim beyannamesinde toplumun her kesimi kendini bulacaktır. Nitekim, önceki dönemlerde paylaşılan seçim beyannameleri bunun ispatıdır. 2011 seçimleri öncesinde açıklanan beyannamenin izlerini AKP’nin de, CHP’nin de yeni açıkladıkları bildirgelerde net şekilde gördük. MHP’nin birçok projesini aldılar, adını değiştirdiler ve kendilerininmiş gibi sundular. Bu bile kendileri adına faydalı bir şeydir. Öğreniyorlar, ancak unutmamak gerekir ki hiçbir taklit asılın yerini tutmaz. AKP’nin bu millete vaat edebileceği bir şey kalmamıştır. 13 yıldır sürdürülen yalan düzenin ülkeyi getirdiği nokta, içerde ve dışarıda büyük bir kuşatma, ekonomide derdin bir çöküş, dış politikada acı bir yalnızlık ve hızlı bir toplumsal çürümedir.

TAM BİR AKP TİYATROSU
İşte yargının halini son örnekle bir defa daha gördük. Bir mahkemenin kararına diğeri uymuyor, iktidar hepsine birden ayar veriyor. Böyle bir yargıya nasıl güven duyulacak, nasıl inanılacak, nasıl sonuç alınacak? Bunun adı çürüme değil de nedir? Bu rezil durumu kabul ediyor, sonra da hiç utanmadan “yeni Türkiye” nutukları atıyorlar. Yeni Türkiye olacakmış, başkanlık düzeni kurulacakmış, bütün bu yıkımı ortadan kaldırıp ülkeyi coşturacaklarmış. Tam bir AKP tiyatrosu. Bu tiyatroda komedi oynuyor ve 13 yıllık sicillerini unutup milletin aklıyla alay ediyorlar.

YENİ ANAYASA!
Bugün yaşanan bütün olumsuzluklar, bütün yetersizlikler, kaos ve kargaşa tamamen AKP’nin eserleridir. Tekrar iktidar olmaları durumunda yeni Anayasa yapacaklarını bugünden ilan etmişlerdir.O Anayasanın PKK’ya verdikleri sözü yerine getirmek ve Erdoğan’ın sultanlık hayallerini karşılamak ve ülkenin perişan halini daha da içinden çıkılmaz hale dönüştürmek dışında hiçbir önemi ve anlamının olmadığını bugün herkes çok iyi biliyor. İtiraz edeni susturmanın, gerçekleri ortaya koyanları takibe almanın, hakkını arayanı azarlamamanın ve sindirmenin çok daha ileri götürüleceğini de unutmamak gerekiyor.

KÖMÜR, MAKARNA İŞE YARAMIYOR
Türkiye bir cinnet hali yaşıyor. İşsizliği, yoksulluğu, yolsuzluğu, talanı, Türkiye’nin bölünme noktasına sürüklenmiş olmasını, çetelerin, mafyanın her yanı sarmasını bir siyaset olarak geliştirmiş ve yerleştirmişlerdir. Tarihte görülmemiş bir suç patlaması yaşanmaktadır. Bu sicil orta yerde dururken, bu acı gerçekleri her vatandaş iliklerine kadar yaşarken, meydanlarda söylediklerini kim ciddiye alacak, kim inanacaktır. Kömür kamyonlarının seferlere başlaması, makarna ve pirinç paketlerinin servis edilmesi de artık işe yaramıyor. Türk milleti yıllardır nasıl kandırılıp yoksullaştırıldığını, bunun yanında yanaşma ve yandaşların nasıl uçup gittiklerini bizzat yaşayarak öğrenmiştir.

BİRBİRLERİNİ TAMAMLIYORLAR
CHP’nin durumu da AKP’den farklı değildir. Özellikle bölücü ihanetin taleplerini karşılamak konusunda aralarında bir yarış olduğunu artık saklayamıyorlar. Kılıçdaroğulu bir yerlere Erdoğan’dan farklı olmadığını, ondan isteneni kendisinin de yerine getirebileceğini anlatmaya ve inandırmaya çalışıyor. MHP’nin önceki programlarından aşırma olduğu anlaşılan vaatlerin altını bir türlü dolduramamış ve güven verememişlerdir. Bu durum, milleti kandırmak için AKP’ye de yeni bir malzeme teşkil etmektedir ki, bu iki partinin birbirlerini besleyerek gittikleri zaten bilinen bir gerçektir.

SANDIK GÜVENLİĞİ
AKP’ye bir daha iktidar vermek bu ülkeni sonu olacaktır. MHP bu ülkenin tek ve son şansıdır. Çok şükür ki, Türk milleti de artık bunu görmüş ve anlamıştır. Bu kadarı yetmez. Bunların iktidarda kalabilmek için yapamayacakları şeyin, feda edemeyecekleri değerin olmadığını bir defa daha ve altını çizerek hatırlatalım. Hiçbir oyuna gelinmemeli ve bu süreci sekteye uğratacak gelişmelere fırsat verilmemelidir.
Sandık güvenliği hayati önemdedir. Daha önceki seçimlerde oyların nasıl çalındığını, kedilerin trafolara nasıl girdiğini ibretle gördük. En küçük fırsatını bulmaları durumunda yine aynı şeylerin olacağı iki kere ikinin dört ettiği kadar kesindir. Tamamen vicdanların sesinin dinleneceği bir ortamda seçime gidilmesi halinde AKP’nin tekrar iktidar olması imkansızdır. Türk milleti 7 Haziran’da sadece iktidarı belirlemeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığının ve birliğinin bundan sonraki seyrini de gösterecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.