Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Gök Gürültülü

TÜRKİYE HASSASİYETİ

04.06.2017
A+
A-

En zor olanı acıyı yazmak olmalı.
Mübarek Ramazan ayındayız. Diller oruçlu, dudaklar oruçlu, yürekler oruçlu.
Ama güvenlik güçlerimizin terörün bütün unsurlarıyla mücadelesi devam ediyor.
Gece, gündüz, yaz, kış demeden; şartlar ve imkânlar ne olursa olsun devam ediyor.
Teröristlerden temizlenen dağlar, ovalar, köyler, mezralar, mağaralar vatan topraklarıdır. Her karışı şehit kanlarıyla sulanmıştır. Belli ki sulanmaya da devam edilmektedir.
Devletimiz ve güvenlik güçlerimiz aslında kiminle savaştığının şuurundadır. Yani PKK’nın, DEAŞ’ın, FETÖ’ nün arkasındaki gerçek düşman yüzler apaçık ortadadır.
ABD, YPG/PYD’ ye, dolayısıyla PKK’ya ağır silah vermeye devam ettiğini ve silahları teslim ettiğini açıklamıştır.
Almanya, niyetini ve tavrını gizleme ihtiyacı bile duymamaktadır. Hollanda, Fransa ve diğer AB ülkelerinin ağababalarının tutumları da farklı değildir.
NATO derseniz; o da maalesef malum güçlerin iradesinde kocaman bir etkisiz güç haline gelmiştir.
Haçlı ruhlu küresel emperyalizmin Ortadoğu planı malumdur. Bu bölgedeki ülkelerin birçoğunun haritalarının yeniden düzenlenmesinden bahsedilmektedir.
Bu bölge ise Türk ve Müslüman bölgedir!
Haçlı ruh bir taşla iki kuş vurmayı, yani hem Türk varlığına hem de İslam’a ağır darbe vurmayı amaçlamaktadır.
Bunu yaparken de kendi insanlarını korumaya, kendi askerlerinin burnunu bile kanatmamaya özen göstermektedir.
Terör unsurlarını ve mahalli güçleri kullanarak strateji oluşturmaları bundandır.
O nedenle bölge insanlarını Kürt, Arap, Türkmen, Sünni, Şii diye etnik ve mezhebik bölenlerine göre kategorize etmektedirler.
Ne yazık ki bölgedeki devletler ve insanlar bu oyuna kolaylıkla gelmekte; ABD veya Rusya ile müttefik olabilmek kuyruğunda kaynak yapmak veya öne geçebilmek için aralarındaki iptidai kavgalarına devam etmekteler.
Sadece o bölgenin değil, millet kavramının ve İslam’ın şanssızlığı tam da budur!
Aslanların “Sarı Öküz” fıkrası bu bölgede hala geçerli bir taktik olarak haçlı ruhlu küresel emperyalizm tarafından uygulanmaktadır.
İşte böylesine ciddi bir süreçte Türkiye beka mücadelesine büyük bir kararlılıkla devam etmektedir.
Güvenlik güçlerimizin silahlı mücadelesinin yanı sıra, siyasetin, hukukun, medyanın ve sivil inisiyatifin milli bir irade oluşturarak verilen bu hayati mücadeleye katkı koyması şarttır, elzemdir, kaçınılmazdır.
Bunun için:
Gerek görsel ve yazılı, gerek sosyal medya üzerinden güvenlik güçlerimizin moral ve motivasyonunu sarsacak tarzlardan kaçınılmalı, aksine heyecan, güç ve morallerini yükseltecek tutum ve tavırlar benimsenmelidir.
MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin, 1 Haziran da gazetecilerle buluştuğu iftar yemeğinde Genelkurmay Başkanı ile ilgili yaptığı “Şu anda çok yönlü bir savaş hali var. Suriye, Irak, ABD ve Almanya ile uğraşırken komutanı tartışmaya açmak tarihi hata olur. Komutanı incitmemek lazım. Daha FETÖ’ nün kim olduğunu tespit edemeden her şeyi Genelkurmay Başkanı Akar’a yüklemek doğru değil.” şeklindeki açıklama bu duruma ders mahiyetinde bir örnektir.
Herkes evinde orucunu rahat açsın diye güvenlik güçlerimiz şehit vermeye devam etmektedir.
Helikopter kazası ile 13 kahramanımızı şehit verdiğimiz olayla ilgili de aynı hassasiyeti muhafaza etmek, bölücü terörist unsurlara ve arkalarındaki şeytanlara sevinme imkânı vermemek gerekmez mi?
İkinci husus ise 15 Temmuz darbe teşebbüsüne kalkışan FETÖ’ nün her kanadı, her kolu ile kararlı ve tavizsiz mücadele olmalıdır.
Darbenin siyasi ayağının ortaya çıkartılması ile ilgili önerge Meclis’te AKP oyları ile reddedilmiştir.
AKP keşke bu önergeyi veren parti olsaydı. Ve keşke araştırma komisyonu başkanı en çok tartışılan isim olan Reşat Petek olmasaydı.
Zira FETÖ ile mücadele sadece AKP’nin siyasi varlığı ve iktidarı ile ilgili değil, doğrudan Türk Devleti’nin beka meselesi ile ilgili olarak hayati önem arz etmektedir.
Bu paragraftan olmak üzere Sayın Bahçeli’nin yukarıda zikrettiğimiz konuşmasındaki “……Daha FETÖ’ nün kim olduğunu tespit edemeden……” tespitinin üzerinde itina ile durmak icap etmektedir. Bu cümle ile Sayın Bahçeli göstermelik FETÖ değil, gerçek FETÖ’ nün tespitinin önemine dikkat çekmektedir.
Böyle bir süreçte Meclis’teki siyasi partilerin yani AKP, CHP ve MHP’nin dayanışması çok önemlidir.
Üçüncü husus ise Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik ve laik yapısının muhafazasıdır.
Bölgenin en önemli şansı Cumhuriyet Türkiye’sidir. Türkiye’nin varlığı öncelikle Türk Dünyası’nın, sonra da İslam âleminin ve dolayısıyla dünyanın barışa ve huzura ermesinin en büyük teminatıdır.
Bu bakımdan şu andaki en büyük hassasiyet Türkiye hassasiyeti olmalıdır…
Şehitlerimiz için söylenecek en güzel sözü de M. Akif Ersoy;
“Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber
Sana aguşunu açmış bekliyor peygamber” mısraı ile söylememiş midir?
Ruhları şad, mekânları cennet olsun…

Mazhar Gündoğ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.