Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

Türkiye felaketi yaşıyor

09.06.2016
A+
A-

 

 

 

Bombalar patlıyor, içeriden ve dışarıdan açık ve kesin şekilde Türkiye’nin varlığı ve birliği hedef alınıyor, son yurdumuz mateme gömülüyor. İnsaf ve vicdan sahibi herkes tedirgindir. Nereye kadar böyle gideceğiz?
Her şey birbirine karışmıştır. Bir çıkış bulabilmek için önce teşhisin doğru konulması gerekiyor. Şu anda en çok ihtiyacımız olan şey budur. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, grup toplantısında yine çok hayati tespitler yapmış ve ülkenin sahipsiz olmadığını göstermiştir. Konuşmanın bazı bölümlerini paylaşmayı bir görev sayıyorum:

ÜLKE OLARAK KAOSTAYIZ
İstanbul’da patlayan bombalar Türkiye’nin tamamını hedef almıştır.
Şehit olan 12 evladımız hepimizi yakıp yıkmıştır.Son yurdumuz mateme gömülmüştür.Hiçbir zaman hatırımızdan çıkarmayalım ki, Türkiye bir felaketi yaşamaktadır.Ankara’da başkanlık falı açanların, partili cumhurbaşkanlığı olsun diyen tutturanların, çıkarlarını her şeyin önüne koyanların bereketsizlik ve beceriksizliği gizlenemeyecek derecede ortadadır.Ülke olarak kaosta olduğumuz inkâr edilemez.Ülke olarak karanlıkta bocaladığımız da yok sayılamaz.Türkiye’yi yönetmekle mükellef ve sorumlu hükümet, bir tek kişinin peşine düşmüş, ona yeni bir koltuk bulma arayışına koyulmuştur.AKP hükümeti başkanlık bağıyla bahtını bağlamış, partili cumhurbaşkanlığı niyetiyle gözünü karartmıştır.Yürürlükteki Anayasaya bütünüyle bağlı ve sadık şekilde görev yapması gereken bir hükümet başkanı bizzat Anayasanın üzerini çizmiştir.17-25 Aralık hukukuyla Türkiye’yi yönettiğini sananlar geleceğimize büyük zarar ve ziyan vermektedir.

BOP’UN ANA MENÜSÜNDE TÜRKİYE VAR
Özellikle 20 Temmuz 2015’ten buyana, büyükşehirler peş peşe bombalanmış, işgal yıllarında dahi görülmemiş rezillikler sahnelenmiş; fakat bu iktidar bana mısın dememiştir.Nerede bu devlet, nerede bu hükümet, nerede bahsedilen milli kudret?Yüksek yargı başkanlarının mevsimlik işçilere özenip çay topladığı, MİT Müsteşarının Afrika’da gezdiği bir devlet sahipsiz değildir de nedir?Bugün terörizm milletimizin boğazına sarılmışsa suç ve vebal ilkesiz AKP kadrolarının sırtındadır.Neyle muhatapsak dünün gaflet ve ihanetinin sonucudur.Türkiye’yi Suriye ve Irak yapmak isteyen küresel çevrelere iradesini kaptıranların aslında ne yatacak yerleri, ne de bağışlanacak yanları vardır.BOP’un ana menüsünde Türkiye vardır.IŞİD, YPG’nin ikizi, PYD ve PKK’nın diğer yüzüdür.Ve bunlar Türkiye’nin çözülmesiyle Ortadoğu’nun dinamitlenmesi işine kiralanmıştır.Bu oyun hükümet tarafından görülmeli, A’dan Z’ye birlik ve beraberlik ruhu diri tutulmalı, musibetlere müştereken karşı koyulmalıdır.

TEHCİR YERİNDEDİR
Sözde soykırım iddiası Türk milletiyle hesabı olan her ülkenin başvurduğu iflah olmaz bir saptırma, hayasız bir karalama ve çarpıtmadır.Kim ne söylerse söylesin, Türk milletini sırtından vuranların tehciri, Türk vatanının yüz yılını kurtaran muhteşem siyasi bir karardır ve çok şükür gereği yapılmıştır.Türk milleti yer değiştirme kararını vermemiş olsaydı; bu vatanda varlığımız, istikbalde adımız kesinlikle mümkün olmaz, olamazdı.Tehcir yerindedir, bugün olsa yine kaçınılmazdır.Bu itibarla dönemin İttihatçı kadroları milli bir şuurla vazifelerini yapmışlardır. Biz onlardan razıyız, inanıyorum ki Rabbim de razıdır.Alman parlamentosu tarih sayfalarını karıştırırken soykırım incelemesi yapmak istiyorsa, 1914’e değil aynaya baksın, orada aradığını bulacaktır.İnsandan sabun yapacak kadar profesyonel canavarlığın izine mazimizde rastlanması ve bunların eline su dökülmesi imkansızdır.Hitleri sinesinden çıkaran bir toplumun, Yahudilere ve Namibya’ya karşı işlediği soykırım suçundan arınmayan bir ülkenin bize insanlık dersi vermesi traji komiktir.

İŞ KAN TAHLİLİNE GELDİYSE
Bizi üzen ve düşündüren, Alman parlamentosunda Türk olduğu söylenen bir kısım milletvekilinin de tasarıya evet demesi, hatta tasarının mimarları arasında yer almasıdır.Sayın Erdoğan son derece haklı olarak; “Ne Türk’ü be? Bunların kanları laboratuvar testinden geçmesi lazım” sözleriyleen sert tepkiyi koymuştur.Ne tuhaftır ki, Sayın Erdoğan’ın bu sözlerini biz söylemiş olsaydık, ne ırkçılığımız kalmış, ne de kafatasçılığımız bırakılmıştı.Ancak iş kan tahliline kadar geldiyse, bu işten hiç kimse yakayı kurtaramayacak, laboratuvar analizinden kolay kolay çıkamayacaktır.Acaba, bir zamanlar “1915’te devletin suç işlediği gün gibi açık” diyerek sözde soykırıma yeşil ışık yakan eski ve sabıkalı akilin kan değerlerine dikkat edilecek midir? Başbakan’ın Meclis kürsüsünden belgeleriyle 1915 Ermeni soykırımını anlatmasını” isteyen yandaş gazetecinin kan sonuçları incelenecek midir? “Ermeni soykırımı yapanları asla aklamayız, Türk diye bir ırk yoktur” diyecek kadar gözünü kin bürümüş AKP’nin tecrübeli soysuzun kan testi de yapılacak mıdır? 1915’te yaşananların 1948 Birleşmiş Milletler Soykırım Beyannamesindeki şartları karşıladığını iddia eden AKP’nin Ermeni kontenjanlı milletvekilinin damarlarında taşıdığı kanın nereye doğru aktığı izlenecek midir? “Ermeni katliamının olduğunu düşünüyorum” diyen bir yandaş kalemşorun, “1915’in soykırım tanımı dışında tutulması gerçekçi değil” diyen eski Başbakan Başdanışmanın da kanına, yetmezse sütüne, o da olmadı hamuruna titizlikle bakılacak mıdır?

OYUNLARI BOZACAĞIZ
Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in atı eşkin, kılıcı keskindir.Ve Ülkücüler aydan arı, sudan durudur.Biz tarihimizle onur duyar, müfterilere avuç açmayız.Biz Türk milletine mensubiyeti şeref sayar, alçak oyunları bozarız.Allah’ın izniyle oyunları yine bozacağız, oyuncuları yine hezimete uğratacağız.Zaman alabilir, emek isteyebilir, yorgunluk ve yılgınlığa da neden olabilir; ancak oyun sahnelendiği müddetçe bize rahat yoktur, bize durup dinlenmek haramdır.Oyunu Türklüğün asil ruhu bozacaktır.Oyunu Türk milletinin ruh kökü bozacaktır.Oyunu bozkurdun asalet ve çağları aşan çağrısı yıkıp geçecektir.
Oyun bozulacak, Milliyetçi Hareket tepeden tırnağa temizlenecektir.Oyun bozulacak, bizi durdurmaya çalışanlar, bize çelme takmaya uğraşanlar kâğıttan kuleler gibi devrileceklerdir.
Orhan Karataş

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.