Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

Türkiye Bugün Dünden Daha Büyük Tehlike Altındadır

04.09.2014
A+
A-

Sıtkı ŞEREMETLİ

Ülkücüler nefslerini yenerek birlik ve beraberlik içinde Milliyetçi Hareket Partisine güç vermelidir.Nefslerine yenilenler tarihteki Giray Han örneğini ve acı sonuçlarını mutlaka görmeli ve öğrenmelidir.

TÜRKİYE ELDEN GİDİYOR..BUNU ENGELLEYECEK TEK GÜÇ MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİDİR..BU YÜZDEN ÜLKÜCÜLER ÜZERLERİNE DÜŞEN TARİHİ GÖREVİ YERİNE GETİRMELİDİR..
(Sıtkı ŞEREMETLİ)

Türk Milliyetçilerinin yaşayabilecekleri tek bir çatı vardır;Milliyetçi Hareket Partisi..Ülkücülerin tek sığınağı vardır;Ülkü Ocakları..Bu 2 kurumun dışında Türk Milliyetçisi olabilmek,bu davanın kavgasını verebilmek mümkün değildir.Yarım asırdan beri varlığını sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi böyle bir sorumluluk içinde ve her türlü fedakarlığı yaparak varlığını sürdürmektedir.Ve tarih boyunca Milliyetçi Hareket Partisinin varlığı ;Türk devletinin varlığı,Türk Milleti’nin bağımsızlığı ile eş değerde olmuştur.

TÜRKİYE BUGÜN DÜNDEN DAHA BÜYÜK TEHLİKE ALTINDADIR

Bugün Türkiye dünden daha büyük tehlikelerle karşı karşıyadır.Ülke bölünme noktasına gelmiş,ihanet odakları çalışmalarına hız vermiştir.Böyle bir dönemde Türk Milleti’nin Milliyetçi Hareket Partisi’ne dünden daha fazla ihtiyacı vardır.Öyleyse Türk Milliyetçileri,milliyetçi Hareket Partisi mensupları,Ülkücüler bu şuur ve idrak içinde olmalıdır.
Peki bu şuur içindeler mi

NEFS VE NİFAK KAVGALARI TOPLUMLARI YOK EDER

Malasef bir kısım kırılmaların varlığını inkar edebilmemiz mümkün değidir.Parti içi kavgalar birlik ve beraberliğimize zarar vermekte,gücümüzü azaltmaktadır.
Peki bu kavganın sebebi ne?
İnanın bu kavga büyük ölçüde nefs kavgasıdır.
Nefs ve zaman zaman da eli dışarıda nifak hareketleri..
Fakat şunu da biliyoruz ki toplumlar için her zaman en büyük tehlike öncelikle Nefs esareti ve nifak belası olmuştur.
Koca Osmalı İmparatorluğ’nu Viyana önlerinde mağlup eden,daha sonra ise çöküş ve yok oluşa götüren sebep asla düşmanın gücü değil,kendi içindeki,kendi insanlarının nefs kavgası olmuştur.

VİYANA MUHÂSARASI VE MURAD GİRAY HÂN OLAYI

Avrupa içlerine kadar yürüyen Türk’ün,Cihan imparatorluğu haline gelen Osmanl’nın gerileme dönemi Viyana kuşatması ile başlar.Osmanlı ordusu Viyana’yı ve Avrupa’nın tamamını fethedecek güçtedir.Ama nefs ve nifak bunu engeller.Giray Han’ın(Kırım Han’ı) ”Osmanlı’nın burnu sürtsün”diye yaptığı bir büyük yanlış Kuşatmatyı başarısız kılar.Sadece başarısızlık değildir bu hareketin sonucu.Bu olaydan sonra Osmanlı’da gerileme,çöküş ve yok olma dönemi başlar.Nihayet Osmanlı yok olur ama Kırım da daha sonraki yıllarda esaretin karanlığına gömülür.İşte böyle küçücük nefsani bir hareketin bedeli bu kadar acı olur.Nedir bu olay?Gelin kısaca birlikte okuyalım,görelim.

GİRAY’IN AFFEDİLMEZ HATASI

”Yıl 1683, Eylül başları… Ordu-yi Hümâyun Viyana önlerinde… Hücum emri verilse, şehir belki 24 saatte düşecek. Ancak Serdâr-ı Ekrem Merzifonlu Kara Mustafa Paşa gereksiz yere zâyiat vermemek için, şehrin kendiliğinden teslim olmasını beklemeyi tercih ediyor. Bu arada Avrupa’nın her tarafından Viyana’yı kurtarmak için Alman ordusuna katılmak üzere çeşitli büyüklükte ordular yola çıkarılmıştır. Polonya Kralı III. Jan Sobiesky de 40 bini süvari olmak üzere yüz otuz beş bin askerle yoldadır ve Alman ordusuyla birleşmek üzeredir. Ne var ki, ordusunun gücünden son derece emin olan ve müttefikleri âdeta küçümseyen Merzifonlu Kara Mustafa Paşa, Tuna üzerindeki İskender köprüsünü korumakla vazifelendirdiği Kırım Hân’ı Murad Giray’ın, kendisine karşı derin bir kin beslediğinden habersizdir. Murad Giray, kendince Merzifonlu’ya ders vermek için müttefik ordusunun köprüden geçmesine seyirci kalır ve ihânetini iki ordu Kahlenberg’de korkunç bir meydan savaşına tutuştuktan sonra da devam ettirir. Aslında kıymetli bir vezir olan ve sağ kanada kumanda eden Uzun İbrahim Paşa ise, henüz bozgun başlamadığı halde sebepsiz yere geri çekilince, müttefik ordusu merkeze yüklenerek Ordu-yi Hümâyun’u ric‘ate mecbur eder. (12 Eylül 1683) Viyana paçayı kurtarmıştır.Ordu-yi Hümâyun’un ric‘at ederken harp meydanında bırakmak zorunda kaldığı ağırlıklar, müttefikler arasında paylaşılır. Polonya Kralı Sobiesky, Fransız asıllı eşine yazdığı mektupta, Mustafa Paşa’nın otağındaki göz kamaştırıcı zevk ve inceliği büyük bir hayranlıkla anlatmıştır.Ganîmetten Sobiesky’nin payına düşenler Polonya’ya götürülür: Muhteşem çadırlar, halı ve kumaşlar, değerli taşlarla süslenmiş kılıç, kalkan, miğfer, zırh gibi savaş âletleri, kaftanlar, koşum takımları, altın ve gümüş eşya ve muhtelif yazma eserlerden meydana gelen benzersiz bir hazîne… Velhâsıl, Ordu-yi Hümâyun’un Viyana seferi ric‘atle neticelenmiş ve bu muhteşem zenginlikleri de Viyana önlerinde bırakmak zorunda kalmıştır.”

TÜRK DEVLETLERİNİN YIKILIŞ SEBEPLERİ BİRLİK-BERABERLİKLERİNİN BOZULMASIDIR

Tarih böyle yüzlerce Giray Han örneği ile doludur.Tarih boyunca en fazla devleti yıkılan ve en fazla devlet kuran millet Türklerdir.Ve her Türk Devleti’nin yıkılış sebebi birlik beraberliğinin bozulmasıdır.

MHP’Yİ GÜÇSÜZ KILMAYA ÇALIŞIYORLAR

Bugün Türk Devletinin bölünmeden yaşayabilmesi için Türk Milliyetçilerinin,Milliyetçi Hareket Partisi’nin güçlü olması gerekmektedir.2015 yılında Türkiye genel seçimlere gidecektir.(İktidar erken seçimi de gündeme getirebilir)Bu genel seçimler ülkemiz için hayati önem taşımaktadır.Hükümet bu seçimlerden başarı ile çıkmak ve akabinde de anayasayı değiştirmek,başkanlık sistemini getirmek,bizim ”Bölünme”,onların ise ”Açılım”dedikleri süreci tamamlamak istemektedir..Önlerinde tek engel vardır;Milliyetçi Hareket Partisi..

ÜLKÜCÜLER NEFSLERİNİ YENMELİDİR

Bu yüzden Ülkeyi yönetenler dış güçler ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi’ni güçsüz kılmak,hatta imkan bulabilirlerse meclis dışında bırakma çabasındadırlar.
İşte tüm bu hain gayretlere karşın Türk Milliyetçileri,Ülkücüler uyanık olmak zorundadır.İçimizdeki ve dışımızdaki hainleri zaten tanıyoruz.Onlara söyleyecek sözümüz yok.Onlar hainliklerinin gereğini yapıyorlar.Ama hala Ülkücülüğüne inandığımız fakat nefsleri yüzünden (Genel başkanlık,başkanlık,yöneticilik,kongre vb. nedenlerle)kırgınlık ve iç kavga sürdüren kardeşlerimiz bu yanlışlarından mutlaka dönmelidirler.Ülkücü nefsini yenmeyi başarmalı davasını ve Milli varlığının devamını her duygunun üzerinde tutmalıdır.

2015 SEÇİMLERİNDEN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ GÜÇLENEREK ÇIKMAK ZORUNDADIR

Tüm Ülkücülere sesleniyorum:
”Sebebiniz ne olursa olsun,kavgalarınızı,kırgınlıklarınızı,küskünlüklerinizi yok edin.Bunu başaramıyorsanız en azından erteleyin ve partinizin(MHP)daha güçlü olabilmesi için bu günden tezi yok,kenetlenin,birlik ve beraberlik içinde olun.
2015 seçimleri Türkiye’nin geleceği açısından son derece önemlidir.
Bu seçimlerden Milliyetçi Hareket Partisi mutlaka güçlenerek çıkmak zorundadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.