Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Gök Gürültülü

Türkiye bitirilmeden

11.03.2013
A+
A-

Türkiye 10 yıllık AKP iktidarıyla bir yol ayrımına getirilmiştir. Yolun birisi AKP-BDP-PKK-CHP’nin kılavuzluğunda parçalanmış, yok edilmiş Türkiye’ye, diğeri MHP’nin temsil ettiği birliğini, bütünlüğünü korumuş, ihaneti durdurmuş Türkiye’ye çıkmaktadır. Yapılacak ilk seçimin sonuçları bu yol ayrımında ne tarafa sapılacağını kesin olarak ortaya çıkaracaktır. Bu artık bir iddia, bir endişe, bir öngörü olmaktan çıkmıştır. Habur ve Oslo’da şekillenmiş, İmralı canisiyle pazarlıklarda karara bağlanmış, bebek katilinin ifadeleriyle ifşa olmuş, Kandil masalarında ete kemiğe bürünmüştür.

AKSARAY KONUŞMASI

Yapılacak ilk seçimler Cumhuriyet tarihinin en hayati sonucunu ortaya çıkaracaktır. İşte bu yüzdendir ki, MHP Türk milletine biçilen akıbeti anlatabilmek için şimdiden yollara düşmüştür. Söğüt’te Ertuğrul Gazi Sancağı’nın tüm heybetiyle manevi semalarında dalgalandığı bereketli kaynaktan başlayan seçim çalışmaları, artan bir hızla sürdürülmektedir. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, hafta sonunda Aksaray’da belediye başkan adayını açıklamış ve yine tarihi bir konuşma yapmıştır. Sayın Bahçeli’nin bu süreçte yaptığı bütün konuşmalar tarihi önemdedir. Bir defa daha ve altını çizerek söylüyorum: Allah göstermesin, bundan sonra yaşanacak her hangi bir olumsuzlukta, hiç kimsenin, “böyle olacağını bilmiyordum. Duymadım, anlamadım, görmedim, bize söylenen bu değildi, kandırıldım” demek gibi bir bahanesi olamaz. Çünkü sayın Bahçeli, çok açık, çok net, çok anlaşılır tespitler yapmakta, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu ve öngörülen akıbeti belgeleriyle, ispatlı şahitli ortaya koymaktadır. Aksaray konuşması da bunlardan biridir. Bu ülkenin bağımsızlığını, bu milletin bölünmez bütünlüğünü savunan, insaf ve vicdan sahibi hiç kimsenin, bu konuşmanın tek bir kelimesine dahi itirazı olamaz. Bütün yalanlar çürütülmüş, Türkiye’nin nasıl bir çıkmaza sürüklendiği bizzat sayın başbakanın konuşmalarına dayalı olarak ortaya konulmuş, AKP’nin sicili çıplak biçimde gözler önüne serilmiştir.

NERESİNE İTİRAZ EDEBİLİRSİNİZ?

Şu tespitin hangi cümlesine, hangi kelimesine itiraz edebilirsiniz: “Türkiye’yi yönetmekle görevli AKP hükümeti, hepinizin gözü önünde; katilden kahraman, çöküşten çözüm, müzakereden mucize, pazarlıktan paye, bölücülükten büyüme ve terörden terakki çıkarmanın, aramanın ve imal etmenin merak ve peşine düşmüştür.”

CANİYE ÖZGÜRLÜK PASLAŞMASI

İmralı’daki katil AKP’nin varlığı ve devamıyla ilgili çok vahim laflar etmiştir. Şu tuhaflığa bakınız ki, MHP’nin haklı ve doğru her tespitini tersine çevirebilmek için, hakaret ve iftiranın her türünü içine alan bir seferberlik başlatan AKP takımından, caninin bu sözlerine henüz hiç bir cevap gelmemiş, gelememiştir. Bunun yerine tutanakları kimin sızdırdığı ve niçin haber yapıldığı BDP ile karşılıklı paslaşma malzemesi yapılarak, işin özü milletten saklanmak istenmiştir. Özellikle sayın başbakanın, İmralı canisinin tüm sözlerini, tüm dayatmalarını sineye çekmiş olması çok manidardır. Nitekim, bu sözlerin niye sineye çekildiği, bölücü güruhun 41 il ve 88 ilçede yapmaya hazırlandığı ‘Öcalan’a Özgürlük, Kürtlere Statü’ mitingleriyle bir defa daha ortaya çıkmıştır. Nasıl da güzel paslaşıyor, nasıl da güzel birbirlerini tamamlıyorlar. Onlar miting yapar ister, AKP’de gereğini yerine getirir.

TRAJİKOMİK SUÇLAMANIN CEVABI

Bütün bu rezaletler orta yerde dururken, sayın başbakanın çıkıp MHP’yi korkaklıkla, korku salmakla, tahrikle, kendine güvensizlikle suçlaması trajikomik görünse de, hedefe ulaşabilmek için feda edilemeyecek hiçbir değerin olmadığını bir defa daha göstermiştir. Sayın Bahçeli Aksaray konuşmasında bu duruma özellikle dikkat çekmiş ve şu çarpıcı değerlendirmeyi yapmıştır: “Başbakan için teröristbaşıyla masaya oturmak, PKK’ya boyun bükmek, bölücülüğün taleplerini bir bir karşılamak çözümdür, barıştır ve iyi niyetliliktir. Buna karşı çıkanlar ise ırkçı, çözüm karşıtı, terörden beslenen, ürkek ve çekingendir.

Başbakan’a göre katilden medet ummak, Mehmetçiğimizi, polisimizi, korucumuzu ve masum vatandaşlarımızı katleden teröristlerle içli dışlı olmak hayırlı bir süreçtir. Ne var ki, bu rezaletlere direnmenin adı korku salmak, korku pompalamak ve komplodur. Başbakan açısından İmralı canisini ve çetesini genel afla serbest bırakma, PKK’yı siyasete dâhil etme, önce özerkliği, sonra da bağımsız Kürdistan’ı planlama; Türkiye’yi büyütmek, huzura kavuşturmak ve kardeşliğimizi yüceltmek olarak açıklanmaktadır. Bu ihanete, bu hainliğe, bu yıkıma, bu fitneye tavır almak, tavizsiz duruş sergilemek ise tahrik ve kendine güvensizlik olarak lanse edilmektedir. Başbakan’a kalırsa, PKK’yla anayasa yapmak, İmralı canisinin tekliflerine kilitlenmek, bölücülüğün hırpani ve hayâsız önerilerine bel bağlamak akıl almaz biçimde geçmişteki yanlışları telafi etmek, özgüvenli olmak bağlamında açıklanmaktadır. Ancak Türk milletinin birlikte yaşamasını seslendirmenin, milli değerlerimizin sözcülüğünü yapmanın ve terörle mücadelenin vazgeçilmezliğini hatırlatmanın adı küfürdür, hakarettir, öfkedir ve nefreti büyütmektir.”

TEK SEVDAMIZ TÜRK MİLLETİ

Bir tarafta bu sicil, bir tarafta MHP’nin her bir sayfası şerefle yazılmış 44 yıllık şanlı geçmişi. Sayın Bahçeli’de başbakana bu onurlu geçmişi şu sözlerle hatırlatmıştır: “Biz senin gibilerle mücadele ede ede, yolundan gittiklerinle çarpışa çarpışa bugünlere geldik. Ölüm bile bizi yolumuzdan döndüremedi. Kurşunlar, bombalar ve idamlar bile inançlarımızdan çeviremedi. Sen kim, bize korkaklık yaftası vurmaya çalışmak kim?

Biz de mangal gibi yürek, bükülmeyecek bilek, yenilmeyecek kudret, haine aman vermeyecek cesaret, bölünmeye fırsat tanımayacak hamiyet, Türklüğü ezdirmeyecek fazilet, milleti yalnız bırakmayacak muhabbet, Türkiye’yi bir arada tutacak dirayet vardır ve buradadır. Biz ne BOP dinleriz, ne eşbaşkanlara bakarız. Ne kuru gürültüye aldanırız, ne boş sözlere kanarız. Ne one minute deriz, ne de sonra “Pardon, yanlış anladınız” diyerek çark ederiz. Sayın Başbakan senin safın bellidir ve tüm kapıların PKK’ya açılmaktadır. Bizim ise tek sevdamız, tek umudumuz ve tek bağlılığımız büyük Türk milletinedir.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.