TÜRKEŞ SEVDASI

25.11.2021
A+
A-

Buyurmaz mısınız size Türkeş sevdamızı nakledeyim!

Evlatların “Başbuğ Türkeş” diyerek göğü titretip; Kavgan da, Sevdan da bizimdir diye Haykırırken göz yaşlarımız ile pakladık çehremizi Başbuğum!

Doğan balaların kulağına Ezani Muhammediye okunup, her yavrunun Türkeş odu düştü yüreğine

Ad verirken yarınlara, Türkeş sevdası ile süslendi o adlar. İrkilirken her yavru Türkeş aşkı ile her dem yeniden doğdu ve doğmaya devam ediyor.

Şanlı Peygamberin Sünneti seniyesinden zerre taviz vermeyen Türkeş, Şanlı Peygamberin Bir elime ayı, diğer elime güneşi verseniz vazgeçmem şiarı ile hareket eden Türkeş, azmi kararlılığı ile bu aşkı perçinleyen Türkeş, İ’la-yı Kelimetullah Nizamı Alem için çarpışan Türkeş, Kabe’ye yüzünü süren ve riyadan uzak duran Türkeş, Ahlakçılık Doktrin esasımız Dini İslamiyet eseridir diyen Türkeş, Türk Gençliğini ayırmadan, kayırmadan, bölmeden ve parçalamadan Evlatlarım diyen Türkeş, Türk Gençliğini kainatın en büyük harekatı olan Ülkücü Gençlik çatısında bir birleştiren Türkeş. Türk Dünyasına Başbuğ olan o yiğit Türkeş. Anadolu’nun Bağrı yanık, yalın ayak çocuklarını bağrına basan Türkeş. Muasır medeniyetler seviyesine güneş misali doğan Türkeş. 1944 de tabutluklarda, 1960 d sürgünde, 1980 de idam sehpalarına baş kaldıran Türkeş. Ülkücülüğün kurucusu, Türk İslam Ülkücülüğünün mimarı Başbuğ Alparslan Türkeş.

Doktriner Türk Milliyetçiliği ile Türk Milletini Milliyetçi Ülkücü Harekette toplayan Başbuğ Alparslan Türkeş! Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi, Milliyetçi Çalışma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Ülkü Ocakları ile Türk Milletini Mozaikçi yapı ile mücadele davet eden Türkeş

Türkeş Sevdası! Cemre misali düşmüştür yüreğimize. Türkeş Sevdası! Gözümüzde ki yaş, gönlümüzdeki dinmez aşk, masamızdaki aş, dilimizde ki marş. Titresin ulan arş ! Bu aşk ebedi bir teslimiyetin tezahürüdür. Bu aşk inanmışlığın zuhurudur. Bu aşk adanmışlığın Haykırışıdır!

Bismillah dedi atıldı yurdun her yanına, Bismillah dedi Acuna baş kaldırdı, Bismillah dedi Kızıl Komünizmle canla, kanla mücadele etti ve ettirdi. O Başbuğ Alparslan Türkeş ki Bismillah dedi, düştü yüreklerimize, düştü dillerimize, düştü bir ölüp, bin dirildiğimiz Vatan Toprağına.

Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ;

Ergenekon misali yurdu refaha ulaştıran Bozkurttur. Demir dağları eriten Türkeş, Kızıl Çizmeleri yerle yeksan eden Türkeş.

Türkeş Sevdası! Mücadele hiç bir engel tanınmayacağı yeminidir. Türkeş Sevdası Marksist-Leninist güruhlara karşı yürekli bir duruştur. Türkeş Sevdası! Siyaset üslü bir aklın ve erkin tezahürüdür. Türkeş Sevdası! Bilge Lider Dr. Devlet BAHÇELİ beyimizin emrinde ve ardında olmaktır. Türkeş Sevdası! Lider Teşkilat Doktrin ile hareket ve harekattır. Türkeş Sevdası! Karanlıkların içindeki o doğan güneşe sevgidir. Türkeş Sevdası! Türk ve İslam gurur şuuruyla birlikte, Ahlak ve faziletine nail olmak düsturudur. Türkeş Sevdası! Kutsal Vatan toprağını iman ederek sevmektir. Türkeş Sevdası onun emrinde ve izinde satmadan, satılmadan, ama ve niçin demeden ilerlemektir. Türkeş Sevdası! Ülkücülere ve Ülkücülüğe ihanet etmemek yeminidir. Türkeş Sevdası! Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocaklarına gönül vermektir ve mücadele etmektir!

Sevdanda, kavganda bizimdir Başbuğum

Doğumunun 104. Yılında Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i

Aşkla, hürmetle, sevgiyle Rahmetle yad ediyorum

ERTUĞRUL SUBAŞI

25.11.2021

ETİKETLER: ,
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.