Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Az Bulutlu

Türkçe Duruş,Türkçe Tavır Ve Türkçe Uyanis Zamanı

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
26.08.2013
A+
A-

YILDIRAY ÇİÇEK

MHP Bursa ,İzmir, Adana ve Erzurum’dan sonra bir mitingini daha Konya’da gerçekleştirdi. Ankara’dan Konya’ya MHP Lideri Devlet Bahçeli ile birlikte ilerleyen konvoyda gördüğümüz manzara 18 Nisan seçimleri öncesi Türkiye genelinde gördüğümüz manzaralarla benzerlik taşımaktaydı. Yollarda, tarlalarda , evlerin balkonlarında el sallayan , bozkurt selamı yapan insanlar ,trafikte yol alan sürücülerin kornalarla verdiği selamlar MHP’nin halkın gönlünde büyüdüğünü göstermektedir. MHP haklı çıkan politikalarının yansımasını halkın gösterdiği ilgi ve meydanlarda toplanan kalabalıklarla taçlandırmaktadır.

MHP’nin “Türkçe” adını verdiği Konya mitingi de yine coşkulu ve büyük bir kalabalığa ev sahipliği yaptı. Mitingi Sayın Bahçeli’nin konuşma yaptığı seçimler için özel olarak hazırlanmış olan tır düzeneği üzerinden izleme fırsatı buldum. Yükseklikten bakınca kalabalığın ucu-bucağı gözükmüyordu. “Meydanda iğne atsan yere düşmeyecek” tarifini bu miting içinde yapsak doğru bir tespit yapmış oluruz. Her kesimden insan miting meydanı doldurmuştu.Miting meydanında gerçekten şuurlu yüz binler vardı. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin konuşma içeriğine verdikleri tepkilerden, bakışlarından ,sloganlarından , duruşlarından kalite her yönüyle kendini hissettirmekteydi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “Türkçe” mitinginde yapmış olduğu konuşması ise Türkiye ve bölgemizdeki gelişmelerin adeta kara kutusunu çözen nitelik taşımaktaydı. İddia ediyorum MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin konuşmasını aynı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını verdikleri gibi tüm televizyon kanalları canlı vermiş olsaydı AKP’nin oyu bir günde en az %10-15 düşerdi. AKP’nin PKK ile olan ilişkilerini ,küresel projelerde aldığı görevleri, Müslümanların duygu ve düşüncelerini istismar etmesini,Türkiye’yi bölme plan ve hedeflerini ,insanları kandıran ekonomi masallarını ,insanlarımızın yaşadığı yaşam sıkıntılarını herhalde başka bir siyasi lider bu şekilde anlatmamıştır.

Türkiye’de yaşanan en büyük sıkıntı bence gerçeklerin halka ulaştırılmamasıdır. AKP’yi de bugüne kadar ayakta tutanda işte budur. AKP’nin medyayı ele geçirerek yaptığı en büyük kabiliyet ise siyasi yalan temeli üzerinden gerçekleri halktan uzak tutmasıdır.

Düşünsenize Irak’ta 2 milyona yakın Müslüman’ı öldüren ABD askerlerine “ABD’nin Irak’ta savaşan kahraman bay ve bayan askerlerin en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en az zamanda dönmeleri temennisi ile duacıyız” diyen ve onların Müslümanları öldürme projesi olan BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ’nde “Eşbaşkanlık” yapan birisi Mısır’da öldürülen Esma için hüngür hüngür ağıtlar yakıyor. İşin garip tarafı Ortadoğu Bölgesi’nde Müslüman Müslüman’ı öldürdüğünde bu şekilde ağıtlar yakan kişi ,Haçlı Orduları milyonlarca Müslüman’ı öldürdüğünde onlara dua eden ve onlara her türlü desteği veren kişi olmaktadır. Bu kadar tutarsızlık ,bu kadar çelişki olabilir mi?

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli işte bu tutarsızlıkları ve çelişkileri çok iyi tespit etmiştir.

Konuşması içinde geçen şu cümleler bile AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın maskesini düşürmeye yetecek düzeydedir : Recep Tayyip Erdoğan zalimlerin Eşbakanıdır.

Bizden, aslı astarı olmayan bir şekilde, Mısır’daki olaylara dönük olarak, imanımızın sesini duymamızı isteyen Sayın Erdoğan, sen BOP’a Eşbaşkan olmayı hangi imanla, hangi inançla ve hangi vicdanla açıklıyorsun?

Bize mazlum edebiyatı yapan bu siyaset anlayışı, milyonlarca mazlumu, garibi, masumu doğrayan, sallandıran ve tabuta sokan kanlı projeye, firavunların verdiği göreve Eşbaşkan olmaya nasıl katlanmakta, nasıl boyun eğmektedir?

Ey Başbakan, Esma’yı sırtından vuranlarla cinayet sofrasına oturan sensin.

Dün Tahrir’i överken, şimdi Adeviyye’yi göklere çıkaran çelişki abidesi sensin.

Necefli, Bağdatlı, Kerküklü, Kabilli, Mogadişulu, Halepli, Trabluslu, Hamalı kadınlara, çocuklara ve günahsız canlara ateş açanlarla ahbaplık yapan sen ve hükümetindir.

Başbakan Erdoğan tövbe etmeli, pişmanlık göstermelidir.

BOP’un hedeflerini bir bir izah etmeli, kıskıvrak yakalandığı küresel zincirden kurtulmalı, Türk milletinin, Konyalı kardeşimin hakkında vereceği şaşmaz hükme razı olmalıdır.”

Bu sözleri duyanlar AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’daki siyasi ikiyüzlülüğü sorgulamaz mı? Türkiye’de AKP’nin yaptıklarını yahut yapmadıklarını objektif şekilde sunan medya olsun AKP bir gün daha bu iktidar koltuğunda oturamaz.

Türkiye’de AKP’ye karşı bir uyanışın başlamış olması da olumlu bir gelişmedir. Televizyon ve gazetelerin tamamına yakınını ele geçiren AKP ,sosyal medyada şimdilik o başarıyı gösterememiştir. O yüzden AKP’nin ikiyüzlü ve ihanet yüklü politikaları oradan herkese yayılmaktadır.

AKP’nin gidişi oluşunu sırf Recep Tayyip Erdoğan’ın davranışlarından anlamanız mümkündür.

MHP’nin Konya’da gerçekleştirdiği “TÜRKÇE” isimli mitingi ve diğer mitingleri gösteriyor ki, AKP artık eriyor ve iktidardan gideceği günleri saymaktadır. Emin olun AKP’nin gidişi İslam’ın ve Türklüğün kurtuluşu olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.