DOLAR 5,9559
EURO 6,6553
ALTIN 289,3
BIST 113.684
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 8°C
Yağışlı

“Türk Yok” Diyene, Türklük İmajı Ve Maskesi Olmaz!

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
23.01.2015
86
A+
A-

Cumhurbaşkanı görünümlü Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan iken 2013 yılında ATO Congresium’da gerçekleşen 3. Sanayi Şurası’na katılmış ve şöyle bir konuşma yapmıştı:

“Biz tarih içinde 16 devlet kurmuş olmakla zaman zaman övünür, milletçe bununla gurur duyarız ancak bir başka açıdan baktığımızda bu ifade 15 devletin de yıkılması anlamını taşır. Bu 15 devletin yıkılmasının ana nedenlerinden biri hiç kuşkusuz idarei maslahat anlayışıdır. İçeride de dışarıda da risk almaya, reform yapmaya, cesur davranmaya devam edeceğiz.”

O gün konuşmasında Türk devletlerini idare-i maslahatçılıkla tarif eden ve cahillik kokan açıklamalar yapan bir zihniyet, bugün 16 Türk devletini temsil eden askerlerle pozlar vererek, aklınca kendinde eksik olan yönlere makyaj yapmaya çalışmaktadır.

“Türk milleti ifadesini kullanmayın, millet demeniz yeter” diyenin, “Gazetenin bir tanesi yazmış ‘Türkiye Türklerindir’ diye. Ahlaksız bu, hayasız.” diyenin, “Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık” diyenin, “Türküm, doğruyum, çalışkanım” andını kaldırmakla övünenin, “Ne mutlu Türküm diyene” yazılarını birçok yerden söktürenin elbette bol bol makyaja ve maskeye ihtiyacı vardır.

16 Türk devletini temsil eden askerlerle poz olayından sonra yandaş yazar ve yorumcular, AKP’li yöneticiler, sosyal medyadaki troller, akademisyenler ve hatta AKP’li mafya bozuntuları bile bu makyaj ve maske ihtiyacı için seferber olmuşlardır.

Dini duyguları istismar eden birinin, milli duyguları da istismar etmesinden doğal bir şey elbette olmaz. Ama “Türk diye bir ırk yok” diyen zihniyetin, 16 Türk devletini temsil eden askerler üzerinden istismarı da artık sınırları çok zorlamaktır.

Belki Recep Tayyip Erdoğan’ın dünyada en çok nefret ettiği “Türklük, Türk, Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk” gibi kavram ve isimlerdir. Hal böyle olunca onun 16 Türk devletini temsil eden askerlerle istismar pozları vermesini güçlendirmeye çalışanlar nasıl bir zekânın ve karakterin sahibi olmaktadır?

Bu zavallılar öyle bir portre çiziyorlar ki, Recep Tayyip Erdoğan Türk aşığı, Türklük sevdalısı!

Ulan! Adam Türkiye’yi bile Türklerin görmeyen, Türk milliyetçiliği dendiği vakit cinnet geçiren birisi… Kendi satılmış karakterinize niçin başkalarını da alet etmeye çalışıyorsunuz?

16 Türk devletini temsil eden askerlerle verilen pozun istismar olduğunu göremeyecek kadar mı aptal ve ahmaksınız?

Türk milliyetçiliğinin Lideri Devlet Bahçeli geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 11. Dönem Sertifika Töreninde bir konuşma yaparak, Recep Tayyip Erdoğan’ın 2013 yılında ATO Congresium’da gerçekleşen 3. Sanayi Şurası’nda yaptığı konuşmaya vurgu yaparak, onun tarih cahilliğini bir kez daha şu sözlerle hatırlattı:

“Tarih içinde şu anki Türkiye Cumhuriyeti de dahil 17 devlet kurmamızın bir sırrı, bu sırrın da bir sırrı vardır.

16 devletin yıkılması demek, her şeyi bittiği anlamına gelmemiştir.

Geçmişteki kayıplarımızın elbette çok farklı nedenleri vardır.

Ne var ki, kutlu ecdadımızın mirasını bölücülük değirmeninde öğütüp de, kıyafet gösterisine çıkmak, dombıra çalıp da Kandil’in dümbeği haline gelmek en azından tarihi hakikatlere yüz çevirmektir.

Hatırlarsanız, 20-21-22 Kasım 2013 tarihlerinde 3.Sanayi Şurası toplanmıştı.

Bu şurada dönemin Başbakanı, bugünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma yapmıştı.

Erdoğan, bu konuşmasında, tarih içinde 16 devlet kurmuş olmakla zaman zaman övündüğümüzü, ancak bir başka açıdan bakıldığında bu ifadenin 15 devletin de yıkılması anlamı taşıdığını iddia etmişti.

Ben de, bu konuşmadaki fahiş hataları 23 Kasım 2013 tarihinde Antalya’da düzenlediğimiz 2.Akademisyenler Toplantısında eleştirmiştim.

Erdoğan’ın, örtülemez, geçiştirilemez ve kapatılamaz cehaletinin bir kez daha kurbanı olduğunu vurgulamıştım.

Cumhurbaşkanlığı forsundaki 16 yıldızın tarihteki 16 büyük Türk devletini simgelediğine değinmiştim.

Ve bunlar arasında şu an sahip olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin olmadığını ifade etmiştim.

Biz millet olarak gerçekte 17 devlet kurup, 16 devletin yıkılışını yaşadık.

Erdoğan ise bu basit gerçeği çarpıtmış ve zannederim mahcup olmuştur.

Cumhurbaşkanı, bugün gururla ve siyasi sinsilikle nemalanmaya çalıştığı Türk devletlerini idare-i maslahatçılıkla yaftalamıştı.

Tarihi karalamaktan özel bir haz duyan Erdoğan ve zihniyeti dünü iyi anlayamadığından bugünü ve yarını şüphesiz ki görememektedir.

Erdoğan o tarihlerde, ecdadımızı;

– Mevcutla yetinen,

– Reformdan kaçınan,

– Durumu idare eden,

– Kendisini yenilemekten aciz kalan bir nitelikte göstererek aşağılamıştı.

Peki, ‘Türklükle karşıma gelmeyin’ diyen bir garabet ve gaflet ehli, lekelediği, hakir gördüğü, basite aldığı 16 Türk devletinin mirasına hangi yüzle saklanır?

2013’de idare-i maslahatçı olarak mimlenen 16 Türk devleti, şimdi nasıl olmuştur da yere göğe sığdırılamamaktadır?

Değişen nedir, neler olmuştur?

Şayet Erdoğan, geçmiş günahlarına kefaret olsun diyen böyle bir teşebbüste bulunmuş ve içten yanmalı motorlar gibi pişmanlığı yüreğini ha bire yakıyorsa söyleyeceğimiz bir şey yoktur.

Ancak, Türk tarihine bakınca kıyafet gören, kaçak ve karanlık sarayda istismar podyumu kuran Erdoğan’ın inandırıcılığı kalmadığı için, yaptığı veya yapacağı hiçbir girişimin de samimiyeti olmayacaktır.”

***

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin bu sözleri ve tespitleri, Recep Tayyip Erdoğan’ın oynadığı bir oyunu daha deşifre edecek niteliktedir.

Recep Tayyip Erdoğan’ın “Türk, Türk milleti yoktur” diyerek Türk milletinin başına Cumhurbaşkanı olması hali, ‘Beyin Cerrahı’ sıfatını taşıyıp, “Beyin diye bir organ yoktur” diyen bir doktor hali gibidir.

Her iki halde Türk milletinin sağlığı açısından tehlikelidir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kıymetini bilelim ki, bu PKK Açılımcıları, milli kimlik düşmanları, Barzaniciler, BOP’cular bu Türk devletini de yıkacaklarını ifade etmeye başladılar.

AKP’nin Laleci milletvekili Tülay Başbuşcu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “oyuncak askerleri”yle çektirdiği fotoğrafı “Muhteşem bir zeka. Tabiki Sn Cumhurbaşkanı’mızın zekası. 600 yıllık İmparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi” şeklinde ifade etmesi bunu göstermektedir.

Ha bu arada bu ifadenin sahibi Tülay Babuşcu ile “AKP ile birlikte hepimiz Türk olmaktan kurtulduk” diyen AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ile yakınlık nedir? Zihinleri maşallah çok uyumlu da !

Ne de olsa hepsinin ortak zihniyet merkezi Recep Tayyip Erdoğan!

YILDIRAY ÇİÇEK

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.