Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 17°C
Parçalı Bulutlu

Türk uyandığında ne yapacaksınız?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
19.02.2013
67
A+
A-

BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Midyat’ta yaptığı konuşmada “Bu süreçte kimse bizim karşımıza Kürtlükle çıkmasın, kimse bizim karşımıza Türklükle de çıkmasın. Biz her türlü milliyetçiliği, ayaklarının altına almış bir iktidarız.” diyerek nutuklar attı. Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı sıfatını kullanmadım çünkü bu ifadeleri kullanan Recep Tayyip Erdoğan’a daha çok yakışan ABD’nin verdiği BOP Eşbaşkanı sıfatıdır.

BOP Eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aslında karşı olduğu ve ayaklarının altına aldığını iddia ettiği Türk milliyetçiliğidir. Onun esas karşı olduğu Türklüktür. Türk siyasetinde var olduğu günden bu yana Türklüğe, Türk milliyetçiliğine hep karşı olmuştur. Yıllardır Kürtçüler etrafında adeta etten duvar örmüştür. Kürtçülerden rahatsız değil ,onları sürekli yücelten olmuştur.

AKP’nin siyasetinde İmralı’da bulunan Bebek katili (AB)(D)ullah Öcalan odak bir isim haline gelmişken , PKK açılımı yapmak AKP’nin en büyük kabiliyeti olmuşken “Bu süreçte kimse bizim karşımıza Kürtlükle çıkmasın…” demek her gün milletimizle geçilen dalgadan bir yansımadır.

AKP ,Kürtçülüğün bizzat vitamini ,Türklüğün zehri olmuş durumdadır. Kürt raporları hazırlayan AKP’de, “Benim vatanım Kürdistan” diyen AKP’de ,”PKK’lılar benim canım-ciğerim” diyen AKP’de, PKK’nın kapatılan partisi HADEP’te Genel Başkan Yardımcılığı yapan adam milletvekili olarak AKP’de , APO ile aynı evde 6 ay kalmış milletvekili AKP’de ,”Türklük Anayasa’dan çıkarılsın” diyen Kürtçüler AKP’de…

Zaten bu özet bile Recep Tayyip Erdoğan’ın zihniyetini göstermeye yetmiyor mu?

Türkiye Cumhuriyetini kuran Mustafa Kemal Atatürk “Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur.” demişken, Türkiye Cumhuriyetini kara bir talihimiz olarak hasbelkader yöneten Recep Tayyip Erdoğan “Biz her türlü milliyetçiliği, ayaklarının altına almış bir iktidarız.” diyebilmektedir.

Türk milliyetçiliğine düşmanlık derecesinde karşı ama Türk milletini yönetiyor. Bu tuhaflığın cevabını ya Recep Tayyip Erdoğan yada onu üç dönemdir iktidarda tutan Türk milleti vermelidir.

Türk kimliği aşağılandıkça ,Türk kimliği saldırıya uğradıkça AKP’nin ödüllendirilmesi gerçekten içinden çıkamadığımız bir çelişki halidir.

Başka bir ülkede böyle bir manzaranın yaşanması mümkün değildir. Ama bizim ülkemiz maalesef ihanetin ödüllendirildiği bir ülke haline getirilmiştir.

Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almak demek Türkiye’yi çiğnemektir.

AKP 3 Kasım 2002 tarihinden itibaren çiğneme sistemli bir şekilde devam etmektedir.

Türk milliyetçiliği temelinde kurulan Türkiye’de Türk milliyetçiliği ezilmek istenmektedir.

Bunu da yapan-yapmak isteyen Recep Tayyip Erdoğan açık açık itirafta bulunmaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan Haçlı Ordularına kendisine verilen misyon gereği yol açıyor, Türk-İslam düşmanlarına hizmet sunuyor bunu anladık da, Türk milleti kendi kimliğine savaş açmış bir iktidar karşısında uyanmak için daha neyi beklemektedir?

Bu iktidar sandıkta ezilmezse ,Türklük tehlike altındadır. Artık bunun farkına varın…İmralı’dan yönetilmeyi şerefiniz ve aklınız sorgulasın artık…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.