Türk Tanrı’nın yazdığı şiirdir.

25.05.2020
A+
A-

Türk denince mazlumun bekleyişi zalimin titreyişi gelir akıllara. Eğer ki dünya huzur istiyor ise Türk’e biat etmeyi öğrenecek elbet. Dünyanın neresine giderseniz gidin mazlumların beklediğidir Türk. Şükürler olsun ki 100 yıl önce çekilmek zorunda bırakıldığımız topraklara yavaş yavaş geriye dönüyoruz, hem askeri hemde ekonomik olarak stratejik hamleler yapabiliyoruz, özellikle ortadoğu, kafkasya ve balkanlarda aktif bir rol üstlenmiş durumdayız.

Geçmişe bakarsak eğer ne zaman ki üzerimizde saldırı ve baskılar artsa millilesme konusunda o kadar sağlam adımlar atmaya başlayan bir milletiz. Savunma sanayisinde yapmış olduğumuz atak elimizi dahada güçlendirmiş durumdadır.

Suriye ve ırakta yaşanan gelişmeler yerli ve milli teknoloji hamlemiz ile destekli operasyonlarımız dünyada adımızın daha çok ve etkili duyulmasına sebep oldu, Fırat kalkanı ismi verdiğimiz başarılı harekat ile ortadoğuda biz olmadan bir masa kurulamayacağını ırak, suriye, katar, somali ve libya gibi ülkelerdeki operasyonlar ilede bize danışmadan bu bölgelerde hicbir hareketin başarılı olamayacağını gösterdi.

Katarda bulunan Türk üssü sayesinde bu ülkeye uygulanan abluka ve birleşik arap emirliklerinin yapmaya çalıştığı darbe girişiminin engellenmiş olması Turkiye’ nin gücünü tamamen arttırdı.

Bunların üzerine sevakin adasının Türkiye ye tahsis edilmesi Afrikanın kapılarının Turkiye’ye açılmasını sağladı.

Kktc, Suriye, Irak, Afganistan, Kosova, Katar, Somali, Lübnan, Azerbeycan, Arnavutluk, Libya gibi ülkelerde askeri us kurarak elimizi daha çok güçlendirip dünyaya Nizamı alem İlayı kelimetullah davası ile hukmedecek olan Asil Türk ırkı, dünyada güvenin teminatı olma yolunda ilerliyor.

Pakistan, endonezya, malezya ve daha birçok ülke Tc. Milli savunma komisyonuna ulkelerinde üs kurmamız için başvurmuş durumda.

Ülkemiz bu stratejik hamleleri yaparken içeride bir habil ile kabil savaşı var.

Bir taraf birleşmiş milli hamleler yapıp ülkenin önünü açmaya çalışırken diğer taraf istemezük deyip yerli ve milli oln herşeye saldırır durumda.

Bir taraf açık seçik ittifak kurup adını cumhur ittifakı koymuşken bir taraf kapalı kapılar ardında zafere giden yolda her yol mübahtır anlayışı ile zillete bulaşmış durumda.

Birisi kürtçü ama Türk milliyetçisi olduğunu söyleyene kapalı destek veriyor diğeri Atatürkçü fakat aponun heykelini dikeceğiz diyeni koruyup kolluyor diğeri islamcı fakat kendini madımak ın faili olmakla suçlayana destek oluyor birisi milliyetçi olduğunu söylüyor fakat milliyetçileri kapıdan kovmakla itham eden bir muptezeli kendine belediye başkanı adayı yapıyor pkk destekçisi olduğu ayan beyan ortada olan bir parti ile kapalı kapılar ardında pazarlıklar yapıyor.

Bunların birbirlerini arkadan itelemesi artık bize normal geliyor cunki emir aldıkları yerin aynı olduğu beş benzemezin konu milli konulara karşı çıkmak olduğunda ağız birliği yapmalarindan belli.

Havacılıkta akamete uğratılmış bir milletin milli teknoloji hamlesi adı altında yapmış olduğu iha ve sihalara hep birlikte saldırmaları artık zincirlerini tutanların dışarıda olduğunu ayan beyan ortaya koyuyor.

Kıssadan hisse demem o ki en bastada söylediğim gibi Türk Tanrının yazdığı şiirdir.

Bağrından hep bir evladını çıkartır ve mührünü bastırır.

Iha ve sihalar Türk’ün gururudur Teşekkürler Selçuk BAYRAKTAR.

 

Cihan YILMAZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.