DOLAR 5,8103
EURO 6,4289
ALTIN 273,0
BIST 108.786
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Az Bulutlu

Türk Milletini Katletme Çabaları

08.11.2013
58
A+
A-

İsmail Özdemir

Türkiye! Türklerin ülkesi demek. Bin yıldır aynı kaderi paylaşmış, aynı tasada bulunmuş, aynı çileyi çekmiş, aynı acının ağıdını yakmış, Anadolu’yu bin yıldan beridir yurt eylemişlerin ülkesi. Burada yaşayanların adıdır Türk Milleti. Mayasında Türklük olanların yurdu. “Ne Mutlu Türküm Diyene” bu mayanın kendisine anlam bulduğu söz…

Şimdilerde ise yok edilmek istenilen, hedefe koyulan en büyük değer haline geldi Türklük. Aşağıdan yukarıya her çevre tarafından yaşanılan tüm sıkıntıların sebebi olarak kabul edildi! AKP’nin Türklerden aldığı oy ile Türkler için yaptığı, Türklüğü yok etme çabası oldu. Mevzuyu artık lafla sözle dolandırmıyor, bunun için açıktan uğraş veriyorlar. Türk Milleti ne diyor, ne düşünüyor önemsenmezken, yıllardır bu topraklarda kan akıtan, milleti bölmeye çalışan, Türklüğü yok etmek için kalleşliğin tanımını yansıtanların görüş ve talepleri baş tacı ediliyor.

AKP iktidarının PKK adına verdiği bu uğraşların safına, binlerce yıllık Türk Milleti’ne ait tüm değerlerin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamında bulunan Sayın Abdullah Gül de çoktan geçmiş durumda. PKK’lı olmaktan hüküm giyen, terörist başına “Apoyu özledik” şeklinde şarkılar yazan, terör örgütünün Avrupa’daki yapılanma faaliyetlerine katkıda bulunan, Türkiye’yi “şerefsizler ülkesi” olarak tanımlayan Ahmet Kaya’ya ödül vermesinin ardından, şimdi de Cumhurbaşkanlığı tarafından verilen Devlet Nişanlarından Atatürk’ün çıkarılması ve TC ibaresinin kaldırılması, Abdullah Gül’ün Türk Milleti’nin sırtına vurulan hançerler arasında “bana da yer açın” mesajının verilmesine vesile olmuştur.

AKP iktidarının Devlet nişanlarının verilme usulleri hakkındaki yönetmeliğin 6. Maddesinin ‘e’ fıkrasında yaptığı değişiklik ile, ayyıldız motifi ve TC harfleri nişanın kompozisyonundan kaldırılması karşısında, bu nişanı vermeye yetki sahibi olan Cumhurbaşkanı’nın ses çıkarmaması başka neyle izah edilebilir ki?

Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucusu olan Atatürk’ü devletin sembollerinden kaldırmanın akılla ve mantıkla bir izahı olabilir mi? Niyetlerin ne olduğu elbet ki burada önemli! Sayın Abdullah Gül oturduğu makamda Atatürk’ü temsil ettiğini çok iyi biliyor. Ama belli ki artık bu durumdan rahatsız. Rahatsız olduğu için de Atatürk’e ait olan, yer bulan ne varsa ortadan kaldırmaya başladı. Hemde giderayak! Aksi olsa bu duruma tepki gösterir, suskun kalmazdı.

Atatürk rahatsızlığı konusunu sorgulamak ve üzerinde durmak lazımdır. Geçmişten bugünlere kadar bu hazımsızlığı yaşayan kimler var düşünüp, değerlendirmek gerekir. Atatürk, Türk Milleti’nin atası, hürriyetinin sembolü, varlığının ispatı, yenilemeyeceğinin en büyük tezi ve bütünlüğünün en büyük ilham kaynağıdır. Bu değerlerin karşısında olanlar Atatürk’ü, fikirlerini ve milletin gönlündeki yerini yok etme çabasında olmuştur bunca zamandır. Şu kadere bakın ki şimdilerde onun makamında oturanlar tarafından bu eylem gerçekleştirilmeye çalışılıyor.

Atatürk’e bu sebeple Türk Milleti’ne karşı düşmanlık besleyenlerle, bugünlerde Atatürk’e ait olan ne varsa hepsini ortadan kaldırma girişiminde bulunanların bir farkı kalmış mıdır? Misal, buna göre AKP’nin PKK’dan, Recep Tayyip Erdoğan’ın ve ne yazık ki Sayın Abdullah Gül’ün, Abdullah Öcalan’dan farklı olan bir yanı varmıdır? Atatürk’ten rahatsızlığını, sözlerinden duyduğu hazımsızlığını dile getirenlere yol açmanın nasıl anlamlandırılması lazımdır?

Yakında devlet daireleri başta olmak üzere diğer tüm alanlardan Atatürk’ün resminin kaldırılması için çalışılacağını söylemek şimdiden mümkün görülüyor. Çünkü Atatürk ve fikirleri var olduğu müddetçe Türkiye’nin bir türlü bölünmeyeceğini, PKK’nın taleplerinin bir türlü hayat bulmayacağını çok iyi biliyorlar. Milleti bir arada tutan mayanın buradan beslendiğinin farkındalar.

Diyarbakır’da asılı halde bulunan “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünün bir gece yarısı alçakça yerinden sökülmesi de bizlere gösterdi ki, PKK çoktan Türk Milleti’ni temsil eden makamları esir almış durumdadır. İstediğini AKP eliyle rahatça yaptırmaktadır.

Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünün PKK ve terörist başının taleplerinin karşılanarak sağlanabileceğini düşünen zihniyetin ahmaklıktan öte niyetinin bozuk olduğunu söylemek gerekir. Türk Milleti’nin bir arada tutan değerlerin, bölücüler tarafından “aslında ayrışmanın sebebi” olarak gösterilmesini kabul edip bu yönde adım atan AKP iktidarının kendisini savunacak bir yanı artık kalmamıştır.

Tüm değerleri yok edilmek istenilen, kendi kurduğu ülkesinde teröristler kadar değeri kalmayan Türk Milleti, kendisinin seçtiği PKK ortaklarına yine kendisi yol vermeden daha çok zilletle karşı karşıya kalmaya devam edeceğiz.

Türk Milleti’nin sabrının, PKK ortağı AKP için selamet olup olmadığını hep birlikte göreceğiz!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.