Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

Türk milletine MHP teminatı

03.10.2012
A+
A-

Orhan Karataş

AKP’nin ve AKP’lilerin yanlışlarını, çarpıtmalarını ve gerçek dışı beyanlarını düzeltmek için özel bir ekip kursanız ve 24 saat aralıksız çalıştırsanız, yine de yetişemezsiniz. Her iki kelimenin biri yanlış, her iki cümlenin biri asılsız, her iki sözün biri çarpıtma olursa, nasıl yetişecek, nasıl baş edeceksiniz? Medya teslim olmuş, yanaşma ve beslemeler coşmuş, hiçbir kural, hiçbir ölçü tanımadan bu yalanları, çarpıtmaları gerçekmiş gibi durmadan tekrarlıyorlar. Tek taraflı ve amansız bir bombardıman yapıyorlar.

Herkes yapabilir

Daha önceki bir iddiamı tekrar ediyorum: AKP adına ahkam kesenlerin her hangi biriyle bir televizyon kanalına çıkalım. Yanlarında da bütün yandaşları, akıl hocaları veya yol arkadaşları olsun. Söyledikleri her iki sözden en az birinin, genellikle de tamamımın asılsız olduğunu ispatlamazsam, beni Kızılay meydanında ipe çeksinler. Bunu söylerken çok akıllı ve bilgili olduğum iddiasında değilim. Aklı ve vicdanı yerinde olan, ülkede ne olup bittiğine ilgi duyan herkes bunu yapabilir.

Açık düştüler

Günlerce, haftalarca pompalanan, olağanüstü anlamlar yüklenen, Türkiye ve dünya tarihinin yeniden yazılacağı gibi bir rüzgar estirilen AKP kongresini, bütün medyanın eksiksiz biçimde seferber olmasıyla Türk milleti yakından takip etme imkanı buldu. İnsaf ve vicdan sahibi birisi çıksın bu kongrede ve yapılan konuşmalarda yeni, farklı, ümit ve heyecan veren bir tek şey göstersin. İlk gün de yazdığımız gibi, alıştığımız ve ezberlediğimiz içi boş övünmelerden, afaki vaatlerden, milattan önce yaşanmışların arkasına saklanma gayretlerinden, istismar ve çarpıtmadan başka, bu milletin faydasına olan, bu ülkenin geleceğine ışık tutan hiçbir şey bulamazsınız. Ama ben size bu kongreyle birlikte ihanet güruhunu daha da coşturan, gelecekle ilgili endişeleri daha da arttıran onlarca şey gösterebilirim. Barzani gibi birinin şeref misafiri olması, zaten her şeyi anlamaya da, anlatmaya da fazlasıyla yetmez mi? Başbakan Erdoğan’ın grup toplantısındaki konuşmasında bu ayıbı makul ve haklı gösterme gayretine MHP’yi alet etmeye çalışması, aslında nasıl bir açmaza düştüklerinin ibret veren örneğidir. MHP’nin böyle biriyle aynı çatı altında bulunmayı reddetmesi ile bir defa açık düşmüşler ve bir defa daha bu ülkeyi nereye sürükledikleri kabak gibi ortaya çıkmıştır.

Kongrenin özeti

AKP kongresinin en net analizini MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli yapmıştır. Aylardır şişirdikleri balon, küçük bir darbe ile sönmekle kalmamış, arkasındaki karanlık da ifşa olmuştur. “Bu kadar uzun konuşup da aslında bir şey söylemeyen ikinci bir siyasetçiye herhalde tesadüf etmek imkânsızdır” cümlesi AKP kongresinin özetidir. İddia olarak ortaya koydukları ve adına, “Büyük millet, büyük güç, hedef 2023” dedikleri şeyin aslı, MHP’nin 1997 yılından beri savunduğu, 2000 yılında sistemleştirip Türk milletiyle paylaştığı büyük bir projedir. Sayın Bahçeli grup konuşmasında bu duruma dikkat çekmiş ve şunları söylemiştir: “Köhnemiş AKP, siyasi üretimdeki zaaflarından dolayı, aşırma ve çalıntı projeleri allayıp- pullayıp yeni diye yutturmaya çabalamaktadır. Öyle ki, kendisinin olmayan bir projeye sımsıkı tutunarak göz boyamaya ve gelecek iddiası varmış havası vermeye süratle devam etmektedir. Bu yanlıştır; faziletin telifi olmayacağı gibi, bu kopyacılığın telif ve ahlaki yanı da bulunmamaktadır.”

Tek ve değişmez istikamet

Yanlışlar ve yanıltmalar keşke bu kadar olsa. Asıl acı ve kabul edilemez olan kongre tiyatrosunun da ihaneti hazmettirme aracı olarak kullanılmasıdır. “Manifesto” diye yutturdukları şeyin ayrıntılarında çok daha vahim şeyler yer almaktadır. Barzani ile ete kemiğe bürünen, İmralı ve dağdaki katillerin muhatap alınacağının ilanı ile fiili durum kazanan ihanet süreci, AKP’nin tek ve değişmez istikameti haline gelmiştir. Başbakan Erdoğan bu süreçte CHP’nin AKP ile yol arkadaşlığı yapmaya ne kadar hevesli olduğunu çok iyi bildiği için, ortak hareket etme çağırısın tekrarlamıştır.

Milletimden ve yeminimden vazgeçmem

Artık bugün kimin ne yaptığı, nerede durduğu, ne istediği, ne hedeflediği çok açıktır. Bu kongreyle birlikte daha netleşmiş ve herkesin anlayacağı hale gelmiştir. Farklı olan, sahip çıkan, böldürmeyen, yükselten ve yücelten tek parti olarak MHP kalmıştır. MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli grup konuşmasında Türk milletine şu teminatı vermiştir: “PKK’yla görüşmeye değil de, içeriğine itiraz eden CHP’nin AKP ve BDP’yle bölücülük konusunda yarışır hale gelmesi Türk siyasetindeki blokları da belirginleştirmesi bakımından bir hayli anlamlıdır. Yeniden söylemek isterim ki, bir tarafta AKP-CHP-BDP-Barzani ve PKK vardır; diğer yanda gücünü ve ilhamını yalnızca büyük Türk milletinden alan Milliyetçi Hareket Partisi bulunmaktadır. Bir yanda acizler koalisyonu, ver kurtul kuşağı vardır; diğer yanda Allah’a şükürler olsun ki, ne milletten ne de milli yeminlerden vazgeçmem diyen Milliyetçi Hareket yer almaktadır. Elinde silahla dağda gezen son terörist teslim olasıya kadar tutarlı ve tavizsiz tutumumuzu sürdüreceğiz ve duruşumuzu inşallah bozmayacağız.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.