DOLAR 5,9470
EURO 6,6605
ALTIN 291,2
BIST 114.754
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 8°C
Yağışlı

Türk Milleti Putlaştırdıklarınızı Yıkacaktır

11.03.2014
69
A+
A-

Fikri Atılbaz

Yalan dolan, riba, zina, üç kağıt, hırsızlık, yolsuzluk, çalma, çırpma, muta, hile hurda, aldatma, kandırma üzerine kurulmuş olan yapı, yükselebileceği yere kadar yükseldi. Bundan sonrası hızlı bir şekilde düşüştür. Tedricen yükselmek zorunda kalan bu yapının büyümesi 11 yıl sürmüştür. Fakat düşüşleri çok kısa sürecektir.

Her gün yayınlanan kasetleri dinledikten sonra, insan aklını oynatacak gibi oluyor. Ya arkadaş, bu kadarı olmaz ki, her şey var. Hele Sayıştay’la ilgili bir konuşma var ki sormayın gitsin. AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli “bizi duman ederler” diyor. Konuşmada, ‘bir kıçı kırık Sayıştay denetçisi gelip denetleyecek’ deniyor. Bayım bunun adına demokrasi deniyor. Eğer bu Sayıştay raporları tutulsaydı, ortaya konsaydı, AKP iktidarı olarak bu duruma düşmezdiniz. Çünkü denetleme yolsuzluk yapanlara, Devletin parasını har vurup harman savuranlara yemelerine engel olurdu…

Siz diyorsunuz ki kanun benim. Yasaları ben çıkarırım. Aslında yasaya bile gerek yok, benim dediğim olur, diyorsunuz. Siz tehditler savuruyorsunuz. Türk milleti, ilk defa bir siyasi parti tarafından, Başbakanı tarafından tehdit ediliyor. Yürütme zaten sizde. Harbiden yürütmüşsünüz. Farkınız sadece dini makamdan vurarak çalıp oynamak olmuş.

Bu durumda insanımızı dinden soğuttular. Hırsızlığı yasaklayan, fitneyi yasaklayan, kul hakkını ön plana taşıyan, kavgayı, kötülüğü yasaklayan, dinimizi referans gösterip soyanlar vasıtasıyla, insanımızın bir kısmını dinimizden bile uzaklaştırmayı başardılar. Bazıları da ‘Bunlar Müslüman’sa ben Müslüman değilim’ demiştir. Yok hemşerim yok, onların ne olduğunu bilmem; ama Kuranı Kerim’de yazanlara uymaya çalışan, uyup inanan insanlar Müslüman’dır. Onlar dini çarpıtıyorlar, kendilerine doğru yontuyorlar, referans gösterip soyuyorlar diye Müslümanlıktan çıkacak değiliz.

Erdoğan oğluna 15 milyon dolarlık gemi alıyor. Hangi parayla, nasıl alıyor? Bu soru baba Erdoğan’a sorulunca, bir dakika Kadir ‘gemi var gemicik var’ diyor. 15 milyon dolarlık gemicik. Boru değil, 15 milyon dolar bu…

Herhalde bizi yani Türk milletini saf sanıyorlar. Yok sayın Erdoğan, rüşvet konuşmalarında her seferinde 2-3 götürdüğü söylenen sizin yakın tanışınız saf olan o Süleyman. Türk milletini salak yerine koymaya kalkan gazetelerinin manşetlerini Bilal Erdoğan’a attıran, MİT’ten belge bekleyen zihniyet, 30 Mart’ta yerin dibine geçecektir.

Türk milleti 31 Mart’ta çok değişik bir manşet attıracaktır sizlere. Türk milletinin attırdığı manşet sizi demokrasi içinde yargılamaya götürecek, sizleri kula kulluktan kurtaracak, yalakalıktan alacaktır. İnsanın sadece Allah’a kul olması gerektiği gerçeğini putlarınızı yıkarak öğretecektir. Putlaştırdığınız Erdoğan ve şürekası 30 Mart seçimlerinde yıkılıp gidecektir. ‘Ananı da al git’ dedikleri hür vatandaş olarak yaşamaya devam edecektir.

Adamlar (ne adamı?) koskoca Bakan olmuş rüşvetin pazarlığını yapıyorlar. Reza Zarrab’la hesapları tutmuyor. Bakan 10 eksik aldığını söylemiş. Konuşmanın bütününe bakınca bu 10’un 10 milyon dolar olduğunu hemen anlıyorsunuz. Canım ülkemin ne hale getirildiğine bakın!

Bu iktidar iyice yüzsüzleşti, arsızlaştı, dayak yemeye alışmış çocuk gibi dayağı yeseler de yapacağını yapıyor. Çobanın baktığı sürüde bir kuzu varmış, sürünün arasına girer bütün koyunların sütünü emer, hiç doymamış gibi hep bağırırmış. Çoban buna bir türlü anlam veremezken, köyün bilge bir yaşlısıyla karşılaşmış. Yaşlı ne oluyor diye sorunca, çoban meseleyi anlatmış… Yaşlı adam, ‘ne var bunda evlat. Öyle bir zaman gelecek ki bazı insanlar yiyecek yiyecek doymak bilmeyecek’ İşte bu gün o gündür. Yiyip yiyip doymak bilmiyorlar.

Bunların gözünü toprak bile doyurmaz. Bunlar elhamdülillah dedikten sonra yemeye devam eden cinsinden. Doymak bilmiyorlar. Oysa unuttukları kefenin ne cebi, ne de mezarın dolabı var. Anlayacağınız öbür tarafa bir şey götüremiyorsunuz; çünkü orada bu dünyada kullanılan, para, mal varlığı, villa, yat, kat, arsa geçerli değil. Bu dünyada Allah rızası için yaptıkların, Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi vatan sevgisini imanından dolayı taşıdığın, Allahın hükümlerine uymaya çalışman öbür tarafa gidecek, gerisi yalan.

Bu dünyaya kazık çakamazsınız, ölüm herkes için vardır. Mutlak sondan kaçış yok! Allahu Teala, Mücadele Suresi 16,17 ve 18. Ayetlerde şöyle buyuruyor;

“Onlar yeminlerini kalkan yapıp (insanları) Allah’ın dininden alıkoydular. Bunun için onlara alçaltıcı bir azap vardır.

Onların malları da, evletları da Allah’a karşı kendilerine bir yarar sağlamayacaktır. Onlar, cehennemliklerdir. Onlar orada ebedi kalacaklardır.

Allah’ın onları hep birden dirilteceği, onların da (kendilerini kurtaracak) bir iş üzerinde olduklarını sanarak size yemin ettikleri gibi Allah’a da yemin edecekleri günü düşün! İyi bilin ki, onlar yalancıların ta kendileridir.”

Sağlıcakla kalın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.