Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

Türk Milleti İhanete Geçit Vermiyor

19.04.2013
A+
A-

İsmail ÖZDEMİR 

Türk Milleti’ne akıl vermek için terörist başının talimatıyla AKP tarafından oluşturulan 63 kişi Türkiye’yi dolaşmaya başlayınca hakikat görüldü. Malatya, Elazığ, Karaman, Zonguldak, İzmir ve son olarak da Kayseri’de başını şehit aileleri ve gazilerin çektiği büyük bir kitle tarafından tepkilerle karşılaşan adı akil, aslı zavallı olanlara karşı Türk Milleti’nin ne düşündüğü ortaya çıkmıştır.

Ortaya konulan tepkilere bakıldığında AKP’nin medyayı da kullanarak yaptığı yoğun bir propagandaya karşın Türk Milleti akil adam diye ortaya salınanların Türk Milleti’ni temsil etmediğini, bölücülüğü ve PKK’nın meşrulaştırılması için oluşturulan koalisyonu temsil ettiğini vurgulamıştır.

Gelen tepkilere bakıldığında Türk Milleti’nin AKP’nin PKK ile beraber yürüttüğü dönemi desteklemediği ve ayrıca karşı olduğu durumunu da net bir şekilde görmüş bulunuyoruz.

Bu anlamda sonuncusuna Kayseri’de şahitlik ettiğimiz görüntüler, inanın AKP’nin bir türlü konunun ne olduğunu, nereye varılması hedefi güdüldüğünü, adı akil kendi zavallı olanların hangi amaç uğruna yola çıkarıldığını ve Türk Milleti’nin hangi görüşte olduğunu çok açık ve net bir şekilde ortaya koymuştur.

Bu insanlar güya Türk Milleti’nin hassasiyetlerine ortak olacak, sözde görüşlerini dinleyecekti. AKP’nin söylediği buydu. Ama gel gelelim gerçeğin hiçte böyle olmadığı anlaşıldı. Bir kez daha bizlerde yanılmadığımızı gördük.

Kayseri’de sivil toplum kuruluşlarıyla buluşan bu zavallılar, salonda bulunanlar tarafından hep bir ağızdan İstiklal Marşı okunurken ayağa kalkmayarak “ne derece hassasiyet sahibi” olduklarını göstermişlerdir. Bu olaya bakarak, açıkça ifade etmek gerekir ki, AKP tarafından hayata geçirilen akil adamlar oluşumunun asıl amacı Türk Milleti’nin görüşlerini dinlemek ve değer vermek değil, aslında terörist başını, PKK’yı ve nihayeti özerkliğe kadar ulaşacak konuların kabullenilmesi için uygun ortamı oluşturmaktır.

PKK ve terörist başına gösterilen samimiyet sıra Türk Milleti’ne geldiğinde gösterilmiyorsa, birileri çoktan tercihini yapmış ve safını belli etmiş demektir. Kayseri’de zavallıların sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı toplantıyı yarıda kesmeleri tahammül derecelerinin ne olduğunu göstermiştir. Terörist başının sözlerini can kulağı ile dinleyip, bunlar doğrultusunda kendisine yol haritası çıkaranların, Türk Milleti’ne tahammülü yoksa bu konuyla ilgili başka ne söylenebilir ki zaten…

PKK’ya Çağrı: Özerk Olacaksınız!

Türkiye’de temel sorun AKP’nin zihniyetindedir. Zira bu zihin yapısında var olan Türk Milleti ve hassasiyetleri değil, sözde bölgesel güç olma ancak özde ise başını BOP’un çektiği küresel planlarda AKP’nin bazı odakları memnun etme çabalarıdır.

“Versek ne olur, gitse ne olur, onu denedik olmadı birde böyle deneyelim” şeklindeki ifadelerin ait olduğu zihniyetin Kıbrıs meselesinden tutunda, Türkiye’nin milli bütünlüğünü ilgilendiren diğer bir çok hayati konularına varıncaya kadar yaptıkları açıklamalara bakın zaten ne demek istediğimizi açık bir şekilde anlayacaksınızdır.

Şimdi PKK müzakereleri gündemdeyken, meydanı boş bulanlar bu gaflet sarmalında kendi üzerlerini düşeni yapmaya başladılar. Bunun en son örneğini de Başbakan Erdoğan ile beraber uzun yıllardır (İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminden bu yana) beraber olan ve 1991 yılında Başbakan Erdoğan’ı hazırlattığı Kürt Raporu’nda katkıları olan şimdinin AKP Milletvekili, bir dönemin HADEP’lisi Mehmet Metiner sergilemiştir.

Mehmet Metiner’e göre PKK’nın silah kullanmasına gerek yokmuş. Bir tek konu için silah kullanmasının uygun olacağını söylemiş o da “Bağımsız Kürdistan” kurmak içinmiş. Şaşırmayın ifade aynen böyle. Bir milletvekilinin, üstelik iktidardaki bir milletvekilinin ifadeleri aynen bu. Dahası da var tabi ve bakın tam olarak ne diyor Başbakan Erdoğan’ın yıllardır yol arkadaşlığını yapan Metiner: “Bazı kesimler PKK’nın talepleri üzerinden konuyu tartışmaya çalışıyor. Bu çok yanlıştır. PKK kendini lağv ettikten sonra ister başka bir parti kursun isterse BDP ile devam etsin, talep ettiği şeyler için silah kullanmasına gerek yok. Bağımsız bir Kürdistan için silah kullanabilirsiniz. Ama ana dilde eğitim,demokratik özerklik, bunlar için silah kullanılmaz.”

Demek ki AKP, PKK’nın yıllardır talep ve hedeflerinden olan anadilde eğitim ve özerklik hedefinin sağlayacağını düşünüyor, bunu da açıkça ifade etmekten geri durmuyor. Özerklik ve anadilde eğitim konusu Türkiye’nin milli bütünlüğünü doğrudan tehdit etmektedir. Bunu savunan kim olursa olsun bölücülüğün tarafındadır.

Erdoğan’a Bu Aklı Veren Onun Sonunu İstiyor

Türkiye için en büyük mesele PKK’nın Kürt kardeşlerimizin temsilcisi, terörist başının ise onların başındaki isim gibi gösterme ve kabul ettirme çabalarıdır. Yıllardır, en çok bölgede bulunan masum ve sivil Kürtleri katleden bir terör örgütü ve başındaki caniye böylesi bir sıfat yüklemenin akılla, ahlakla ve vicdanla hiçbir alakası bulunmamaktadır. Kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanı PKK olmuştur.

Yıllardır PKK ile kol kola yürüyen, fırsatını buldukları her an onlarla bir araya gelen AKP’nin, bu bölücülere gösterdiği yakınlığın, ilgi ve alakanın hiçbir derecesini emekliye, memura, atanamayan öğretmene, çiftçiye, öğrenciye ve en önemlisi gaziye ve şehit yakınlarına göstermeyişi ve bunu artık Türk Milleti’nin görmeye başlamış olması AKP’nin kabusu haline gelmiştir.

Türk Milleti’nin akın akın sırtını üç hilale yaslamaya ve Sayın Devlet Bahçeli’nin fikir ve söylemlerine sarılmaya başlamasının ardından Başbakan Erdoğan neyi yapacağını şaşırmış, bir telaşla MHP’ye ve Lideri’ne saldırmaya başlamıştır.

Kim ona bu aklı verdiyse batan bankalarla 57. Hükümet dönemini bir tutup, neler yapıldığını araştırılacağını belirmiş. Bakın açıkça söylüyorum, Başbakan Erdoğan’a bu aklı veren zihniyet kesinlikle kendisinin iyiliğini düşünmüyor ve bir an önce sonunun gelmesini istiyor.

Neden mi? Cevabı gayet açık zira MHP’nin koalisyon ortağı olduğu dönemde hiçbir banka batmadığı gibi, milletin parasını kendi cebine indirenlere karşı alınan önlemler ile hem bu olayların tekrar yaşanması engellenmiş hem de bugün AKP’nin övgüyle bahsettiği ve ekonomimizin sağlam temelli yapısı olarak ifade edilen bankacılık sisteminin temeli yine 57 Hükümet döneminde atılmıştır.

Durum aynen bu ve eminim bunu birçok vatandaşımız da biliyor. Kaldı ki MHP ve Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin her konuda alnının açık, başının dik ve geçmişinin süt kadar tertemiz olduğunu, leke barındırmadığını bu ülkede yaşayan herkes bilir. Bu gelişmelerle birlikte durum bu haliyle birlikte bir kez daha tescillenecektir.

Peki ya AKP? Onun ve Başbakan Erdoğan için de aynı şeyi söyleyebilen var mı?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.