Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Parçalı Bulutlu

Türk Milleti İhanete Geçit Vermez

17.04.2013
A+
A-

İsmail ÖZDEMİR
Akil değil zavallı adamların Türkiye turunda neler söylediği gündeme düşmeye başlayınca şaşırmadım. Zira Türk Milleti’ni küçümseyip “akil” diye ortaya çıkardıkları zavallıların PKK ile ilgili düşüncelerinin ne olduğunu, geçmişte neler söylediğini, bugün hangi fikirleri savunduğunu bu köşeden sizlerle paylaşmıştım. Demek ki yanılmamışız.

Bir bakıyorsunuz bu zavallıların biri PKK’ya tazminat ödenmeli diyor, diğeri PKK’ya terör örgütü demeyin diyor bir diğeri ise kendisine verilen vazifenin nereden geldiğini bilircesine iç savaş çıkacağını söylüyor ve bunun sonucunda da sınırların yenden çizileceğinden bahsediyor. Allah aşkına buna kim şaşırır? Bu terbiyesiz ve mesnetsiz açıklamaların her birini daha önceden yaptıkları için zavallılar, terörist başı tarafından kurulması istenilen oluşuma AKP tarafından dahil edildiler.

Başbakan Erdoğan tarafından da ilk dersi aldılar, Anadolu’ya gönderilmeden önce neler yapacakları kendilerine anlatıldı. Şimdi bu zırvalayıp duran isimlere ve söylediklerine baktığınızda, demek ki Başbakan Erdoğan’ın konuşulmasını istediği, toplumun hazırlanılmasını istediği konular içerisinde bunların olduğu ortaya çıkmaktadır.

Öyle görünüyor ki terörist başı, AKP ile ortaklığa girerek bu dönem adına neyi söylemişse, adı akil kendi zavallı olan adamcıkların söylemeleri için AKP tarafından verilen talimatta da o vardır. Ne demişti terörist başı “süreç istediğim gibi sonuçlanmazsa 50 bin kişi ile halk savaşı başlatacağız.” peki şimdi konuşan bu zavallı adamların sözlerine baktığınızda elinizi vicdanınıza koyup siz cevap verin, bunların terörist başının ifadelerinden bir farkı varmıdır?

Bu girişimlerin tümü terörist başını meşrulaştırma, AKP tarafından salıverilmesi için zemin oluşturma ve PKK’nın hain emellerine ve kirli taleplerine ulaştırılması için toplumu hazırlamaktan başka bir anlam ifade etmemektedir.

PKK için tazminat talep etmenin, PKK’ya terör örgütü demeyin çağrısı yapmanın, istenilen şeylere ulaşılamaması durumunda Türk Milleti’ni iç savaş ile tehdit edenlerin amacı PKK terörünün bitmesi midir yoksa hedeflediği ne varsa onların tümüne ulaşmasına aracılık etmek midir? Cevap gayet açık ve nettir. Türk Milleti’nin değerlerinden, şehitlerin acısı ver anılarından, şehit ve gazi ailelerinin hassasiyetlerin ve düşüncelerinden bahsetmeyenlerin ve bunu toplumla paylaşma gereği duymayanların sürekli PKK’nın görüşlerini anlatıyor olmasının kime ve neye hizmet ettiği ortadadır.

Adına barış dedikleri ve süreç olarak tanımladıkları bu dönemi fırsat bilen ne kadar kişi varsa hepsi Türk Milleti’nden intikam almak ister gibi davranmakta ve söylemlerde bulunmaktadırlar. Kimse terör örgütü, eli kanlı ve bebek katili olan PKK’ya “Türk Milleti’nden af dile ve adaletine teslim ol” demiyor ama kalkıp Türk Milleti’ne “PKK’ya terör örgütü demeyin” ifadesini rahatlıkla söyleyebiliyorsa, bu kişilerin ve yaptıkları işin samimiyetinden söz edilebilir mi?

Türk Milleti’ne hizmet ettiklerinden bahsedilebilir mi? Hadi hepsini geçelim, şu ifadelerin bunların diline doladıkları sözde barışla bir alakasının olduğundan dem vurulabilir mi?

Birkez daha anlamış bulunuyor ki, sözlerde barış, silahların susması, anaların ağlamaması olarak önümüze getirilen konu PKK’nın hedeflerine ulaştırılabilmesidir. Atılan böylesi adımlarla amaçlarına ve kendi hedeflerine her geçen gün biraz daha yaklaşan PKK’nın “siyasi zeminde de mücadele vereceğiz” demesinden daha normal birşey olabilir mi?

Bu dönemde AKP ve yandaşları tarafınsan sözde terörün bitmesi adına atılan adımların anayasaya aykırı olduğunu ve suç teşkil ettiğini bir kez daha ifade etmek gerekir. Buna ortak olan hangi kurum ve kişi varsa aynı suça ortaktır demektir!

AKP, terör örgütü ve elebaşısı ile kol kola yürüdüğü bu dönemde tepkileri azaltmak ve kendisine ihanet noktasına varan adımları atabilmek için uygun yol açabilmek için şimdi akil dedikleri zavallıları kullanmaya başlamıştır. Bu ifadelerin hepsi aslında AKP’nin ucundan hafif hafif dokunarak söyleyebildiği, bir türlü tam açıklıkla ifade edemediği sözlerdir. Türk Milleti’nden gelecek tepkiler karşısında korkusundan elinde bulunan “piyonları” öne süren AKP, böylelikle kendisinin tetikçiliğini ve PKK’nın ise yandaşlığını yapacak isimlere yol açmıştır.

Gel gelelim yaptıkları hesap yine tutmamıştır. Akil denilen zalimler, gittikleri birçok yerde Türk Milleti’nin tepkisiyle karşılanmıştır. Haberlere baktığınızda, PKK’nın meşrulaştırma fikirlerini ve yöntemlerini anlatan isimlere Türk Milleti’nin verdiği tepkinin ne kadar ölçülü olduğunu görürsünüz. Türk Milleti’ni kışkırtıcı ve tahrik edici sözlerine rağmen bu adamlara karşı vatandaşlarımız son derece ölçülü ve sağ duyulu yaklaşmış, verdikleri cevaplarla da sus pus olmalarını sağlamıştır.

Birçok yerde büyük kitleler halinde protesto edilen AKP’nin emniyet sibopları olan adı akiller, herhalde Türk Milleti’nin ihanete geçit vermeyeceğini, PKK’nın meşrulaştırılma sinsiliğinin farkında olduğunu ve AKP tarafından kendilerinin kulağına fısıldadığı yere ulaşmanın mümkün olmadığını, olamayacağını anlamışlardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.