Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Çok Bulutlu

“Türk Milleti Diye Birşey Yok” Diyen , Türk Milletine Nasıl Cumhurbaşkanı Olacak?

YILDIRAY CiCEK
Twitter: Yildiraycicek9 Instagram: yildiraycicek1944
21.04.2014
A+
A-

Yıldıray Çiçek

17 Aralık ve 30 Mart seçimlerinden sonra en büyük ana gündem önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimleridir. Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm sinsi planları bu gündem etrafında şekillenmektedir. Mevcut Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise o makamda tekrar kalmak için bir çıkış yolu aramaktadır. Abdullah Gül’ün “Bugünkü şartlar çerçevesinde benim gelecekle ilgili bir siyaset planımın olmadığını burada paylaşmak isterim” sözü de Recep Tayyip Erdoğan’ın sinsi planlarını tıkamış durumdadır. Anlaşılan o ki ,Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığını istediği kadar Abdullah Gül’de tekrar o koltukta oturmak istemektedir.

Abdullah Gül “tekrar adayım” dediği vakit bizzat Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile havuz medyası tarafından linç edileceğini de bilmektedir. Daha ortaya somut bir kanıt çıkmadan Başbakan Erdoğan’ın 30 Mart seçimleri öncesi miting meydanlarından , televizyon ekranlarından “Cumhurbaşkanımızı da dinlemişler” mesajı aslında bunun ön hazırlığıydı. Anlayan anladı zaten…

Havuz medyasından Abdullah Gül’e yapılan üstü kapalı tehditler ve imalar ,Abdullah Gül “tekrar adayım” dediğinde başına geleceklerin belirtileridir.

Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylığı önündeki en büyük engel ise her konuda şaibeli bir isim olmasıdır. Hele 17 Aralık’taki o kısık kesle evdeki paraları sıfırladığına ve işadamlarından rüşvet topladığına dair iddialar şaibeleri kat kat artırmıştır.

2007 yılında da şaibeler yüzünden oluşan tepki yüzünden aday olamamış ve toplumsal uzlaşmayı sağlamadan ,partisinin sayısal çoğunluğuna dayanarak Abdullah Gül’ü aday göstermiş ve Cumhurbaşkanlığı makamına oturtmuştu.

Şimdi ise Cumhurbaşkanını TBMM değil ,milletin oyu seçecektir. “Türk milleti diye bir şey yok” diyen Recep Tayyip Erdoğan ise hangi mantıkla Cumhurbaşkanı adayı olmak için hazırlık yapıyor o da anlaşılır gibi değildir. Böyle bir siyasi profilin Başbakanlık koltuğunda oturması bile bu millete külfet iken ,Cumhurbaşkanlığı için düşünce taşıması ise gerçekten çok tuhaf ötesi bir durumdur.

“Türk milleti diye bir şey yok” diyen kişinin “Başkomutanlık” sıfatı taşıması imkansızdır. Hangi yönden bakarsanız bakın , Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerindeki şaibeler ,iddialar ,yaptıkları ,yapmayı düşündükleri yüzünden Cumhurbaşkanlığı makamı için olmayacak sıralamasında ilk sıradadır. MHP Lideri Devlet Bahçeli bu durumu en iyi özetleyen kişi olmuştu. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin şu sözlerine karşı çıkacak hangi akıl ,mantık ve vicdan sahibi vardır ?

“Buradan muhataplarına ilan ediyorum ki;

Önce özerkliğe, arkasından Kuzey Kürdistan’a açık kapı bırakandan Cumhurbaşkanı olmaz.

Türkiye’yi birbirine düşürmeye azmedenden, toplumu kamplara ayırandan Cumhurbaşkanı olmaz.

Şehitlerin vebalini ve kanını taşıyan bebek katiliyle müzakere yapandan, teröristlere kucak açandan Cumhurbaşkanı olmaz.

Vatanı bölme, milleti 36’ya ayırma hedefinde olandan Cumhurbaşkanı olmaz.

Twitter’i engelleyen, Youtube’u kapatan, kişisel hak ve hürriyetleri budayandan Cumhurbaşkanı olmaz.

Hukuka saldırandan, adaletten kaçandan, rüşvetçilere ve hırsızlara kol kanat gerenden Cumhurbaşkanı olmaz.

Villalara balya balya dolar yığandan, kamu arazilerini zimmetine geçirenden, evdeki parayı sıfırlarken haysiyet ve inandırıcılığını da sıfıra düşürenden Cumhurbaşkanı olmaz.

TSK’ya kumpas kurandan başkomutan olmaz.

Türklüğü reddeden, TC’yi silen, milliyetçiliği ayaklar altına alan bir inkârcıdan Türkiye’ye Cumhurbaşkanı olmaz, olamaz, olamayacaktır.

Kısacası iki yanlıştan bir doğru çıkmaz, tekeden süt sağılmaz, balda tuz bulunmaz, suda ateş yanmaz, Recep Tayyip Erdoğan’dan da Cumhurbaşkanı olmaz.

Siyasi görüşü, fikri aidiyeti, mezhebi ve yöresi ne olursa olsun, ister AKP’li, ister MHP’li, isterse de CHP’li olsun her vatan evladı Cumhurbaşkanı olabilir, ne var ki Recep Tayyip Erdoğan olamaz, milletin terazisi bu sıkleti çekmez.”

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin bu sözleri Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi hayatından özet bir haldir. Hepsini yazmaya kalksanız inanın sayfaların alması mümkün değildir.

MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli ,Cumhurbaşkanı olmak isteyen Recep Tayyip Erdoğan’a 2007 yılında da aynı uyarı ve tespitleri yapmıştı. Yıl 2014 yine aynı uyarı ve tespitleri yapıyor. Şaibeler o günden bugüne kadar artarak daha da çoğalmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan’ın yolu Çankaya değil , hakim ve savcıların önüdür. Hesap vermeyen ve hesabını veremediği her işin altına girmiş bir isim, Türk milletinin en tepesinde yönetici olarak nasıl oturacaktır? Toplumsal uzlaşmaya yanaşmayan ve sürekli kaos ve kargaşa ile beslenen bir zihniyet Türk milleti için felaketten başka bir atmosfer oluşturmaz. Hele hele Çankaya yolunda en büyük umudunu İmralı’daki Apo alçağına bağlamış olan Recep Tayyip Erdoğan’dan Cumhurbaşkanı değil ,olsa olsa Barzani’nin yaşadığı bölgeye yönetici olur. Yada taşıdığı BOP Eşbaşkanlığı sıfatı ile dünyanın her yerine ABD Büyükelçisi olabilir ama Türkiye’ye Cumhurbaşkanı olamaz.

Kürdistan’a selam yollayan ,”Kürdistan’dan gelen haberler bizi mutlu ediyor” diyen Recep Tayyip Erdoğan’a Cumhurbaşkanlığı adayı için destek veren kim olursa olsun ihanet içindedir.

“Türk milleti diye bir şey yok” diyen adamı o makama taşıyacak, Türk milleti de olmaması gerekir değil mi?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.