Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27°C
Az Bulutlu

Türk milleti ateş altında

23.03.2016
A+
A-

 

 

Türkiye’nin bu felaket ortamına nasıl sürüklendiğini, hiçbir şeye gerek kalmadan sayın Cumhurbaşkanı, “Çözüm süreci ne yazık ki ciddi manada istismar edildi ve süreç içerisinde ülkemize ciddi manada bir silah girişi oldu. İşte şimdi bu bütün operasyonlar yapılırken, evleri bodrumlarından olsun, rögarların altından nasıl silahlar çıktığı, hepsi şu anda ortaya çıkıyor.” sözleriyle açık şekilde itiraf ediyor. İşte o silahlar, o bombalar şimdi patlıyor ve ülke bu karanlığa böyle saplandı.
MHP grup toplantısında Genel Başkan Sayın Devlet Bahçeli de bu acı gerçeğe özellikle dikkat çekti. Konuşmanın tamamı haber sayfalarımızda mevcuttur. AKP’nin bu ülkeye ve millete bedelini hala anlamayan varsa, bir defa daha anlatabilmek için konuşmanın bazı bölümlerini hatırlatmak istiyorum:

KARA VE KORKU DOLU GÜNLER

Her vicdan ve insaf sahibi insanımızın kabul edeceği üzere, Türkiye’miz kara ve korku dolu günlerden geçmektedir. Zalimler korosu, hainler lobisi, kandan nemalanan caniler yığını ülkemizi markaja ve makasa almışlardır. Kimin Türklükle kapanmamış hesabı varsa, Kimin Türkiye’ye kin ve nefreti bulunuyorsa, Kimin Türk vatanı üzerinde gözü kalmışsa, bunların alayı birden aktif hale geçmişler, silah ve bombalarla devreye girmişlerdir. Yaşananlar kahredicidir. Milletimiz kaygılıdır, çünkü her gün saldırı ve şiddet haberleri alınmaktadır. Türkiye yastadır, çünkü insanımız katledilmekte, askerimiz, polisimiz arka arkaya şehit düşmektedir. Devamlı surette acımıza acı eklenmekte, gözyaşları sel olup akmaktadır. Bu nedenle Türk’ün bahar bayramı olan Nevruz’u buruk bir şekilde karşıladık, kederli bir ruh haliyle kutladık.

HİÇBİR YERDE HUZUR KALMADI

20 Temmuz 2015’ten beri terör olaylarından dolayı 232 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 691’i de yaralanmıştır. Tablo dehşet vericidir. Yine bu tarihten itibaren 145’i polis, 227’si asker, 7’si de korucu olmak üzere 379 vatan evladı şehit olmuştur. Toplumsal asayiş ve emniyet alt üst olmuştur. Hiçbir yerde huzur kalmamıştır. Biz bu hallere nasıl düştük? Bu karanlık kuşağa nasıl girdik?
Yanlış nerededir? Suçlular kimdir? Uzağa gitmeye gerek yoktur, bundan üç yıl evvel; Terör bitiyor, silahlar susuyor, çatışmasızlık hakim oluyordu. Cudi’de çiçek toplanacak, Ağrı’da piknik yapılacak, Dicle ve Fırat’ın sularında korkusuzca serinlenecek, özlemler vuslata dönüşecekti. Biz, PKK’nın silah bırakması Akdeniz’in kuruması kadar imkansızdır derken, havuz medyası PKK dışarı, umut içeri başlıkları atıyordu. Her sözümüzde, her öngörümüzde haklı çıktık.

KAOS VE KRİZ İTHAL ETTİLER

İster PKK, ister IŞİD, ister DHKP-C olsun, bu kanlı çetelerin hepsi emperyalizmin güdümündedir, hepsi Türk düşmanlarının dümen suyundadır ve aynı pis yolun yolcularıdır. Bunlar zalimlerin maşası, küresel planların emrindeki paralı ve kiralık örgütlerdir. Kimin işine yarıyorlarsa, kimin projelerine uygun görülüyorlarsa onlar tarafından tutulan, kullanılan, yönetilen şerefsizlik, kalleşlik ve alçaklık numuneleridir. AKP pazarlıklarla sonuç alacağını sanmış, yanılmıştır. Ortadoğu’da ön alacağını sanmış, kaos ve kriz ithal etmiştir. Kırmızıçizgiler karalanmış, devletimizin bekası, milletimizin güvenliği yok sayılmış, açıktan çiğnenmiştir. Barzani’nin Lozan Antlaşması’ndan bu yana devlet hayali kurduklarını açık seçik söylemesinin altında Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenmiş Erbil’deki sıra geceleri, Ankara’da AKP kongrelerinde ağırlanarak şımartılması yatmaktadır. Enkaz kaldırdık diye övünenler, aslında harabe olup Türkiye’nin üzerine göçmüştür. İsrail’e muhtaç olduğumuzu söyleyenler, konu Gazze olunca eften püften de olsa diklenirken, sıra bu devletin Kürdistan’a yeşil ışık yakmasına gelince ağızlarını dahi açamamışlardır.

TERÖRİST ÇADIRLARI

Brüksel’de mülteci pazarlığı yapıp AB’nin gönüllü bekçiliğine talip olan Başbakan’ın, kurulan PKK çadırlarını muhataplarının yüzüne vurması elbette takdir edilecek bir davranıştır. Cumhurbaşkanı ise birkaç gündür vatandaşlarımız tarafından yakılan Brüksel’deki terörist çadırını eleştirmekte, AB’ye güvenmediğini, dost olmadıklarını dillendirmektedir. Terörist çadırları Türkiye’de kurulurken acaba Erdoğan ne yapıyor, niye mani olmuyordu?
Hainler tarafından yollarda kimlik kontrolü uygulanırken, vergi adı altında haraç toplanırken, şehirlere hendekler kazılıp tüneller açılırken bu hükümet neredeydi, hangi komplonun içindeydi?

İŞTE FIRSAT

AKP-CHP’nin HDP muhafızlığı şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaktadır.
AKP’nin 506 fezlekeyi görüşerek bir kereliğine dokunulmazlığı kaldıralım teklifi, CHP’nin ise kürsü haricinde tüm dokunulmazlıkları kaldıralım ifadesi HDP’ye uzatılmış zeytin dalıdır ve bu millet affetmeyecektir. İşte fırsat karşımızdadır. Sayın Davutoğlu, hodri meydan diyorsun, ama asıl Türk milletinin çağrısını ve talebini görmezden, duymazdan geliyor, HDP’yi yanına alıyorsun. Bu doğru değildir, aynı zamanda meşru ve ahlaki görülemeyecektir. Bekleyecek, erteleyecek, gecikecek hal ve zaman kalmamıştır. Adalet yerini bulsun, katillere methiyeler düzenler cezalandırılsın diyorsanız, çözüm belli, çıkış önümüzdedir.

VATANDAŞ KAYGI İÇİNDE

Terör saldırıları sosyal hayatı mahvetmiştir. Vatandaşlarımız sokağa çıkarken kaygı içindedir. Türkiye ekonomisi terörden olumsuz etkilenmekte, ülkemizin itibar ve güvenirliği tartışılmaktadır. Düşünebiliyor musunuz, Galatarasay Fenerbahçe arasında geçtiğimiz Pazar günü oynanması gereken futbol müsabakası ertelenmiştir. Türkiye nereye gitmektedir? Öcalan ve Erdoğan’ın yeni Türkiye’si bu mudur? 1 Kasım’da sonra istikrar gelecek diyenler şimdi hangi mazerete sığınacaktır? Bir milleti ve devleti bölme niyet ve emeli fikir özgürlüğü çerçevesinde asla mütalaa edilemeyecektir. Katliamdan sabıkalı terör örgütüyle Türkiye’nin masada görüşeceği, konuşacağı, paylaşacağı hiçbir konu olmaz, olamaz. AKP hükümeti yaptığı büyük yanlışlarla terör örgütlerine silahla sonuç alacaklarına dair ümit uyandırmıştır.
Orhan Karataş

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.