Türk İsminin Kaldırılması

Türk İsminin Kaldırılması
09.02.2018
A+
A-

Geçen hafta ünvanın önünde Türk olan, lakin TÜRK olmayı asla başaramamış Tabibler Birliği bir basın açıklaması yaparak” Savaş bir hastalıktır, Afrin operasyonu da hastalık demektir” demiştir., Yetmemiş kendine aydın diyen 170 karanlık isim de, Afrin operasyonunu ağır bir şekilde eleştirmiştir.

Beyaz tv de Dinamit programın da, Tabibler birliğinin bu açıklamasına sert tepki göstermiş ve demiştim ki; Tabibler Birliği derhal kapatılsın, kayyum atansın, odalara üye mecburiyeti kaldırılsın, Türk ismi bunlardan geri alınsın.

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’de, konuyla ilgili en sert açıklamayla Tabibler Birliğinin açıklamasını yerden yere vurdu .

Sayın Cumhurbaşkanına, Devlet Bahçeli’nin açıklamasına ne diyorsunuz? Dediklerinde sonuna kadar haklıdır, bende aynı fikirdeyim diyerek düğmeye bastı ” Bazı kurumların isminin başındaki Türk ve Türkiye isimleri, Bakanlar kurulunca verilmiştir kaldırılmalı” dedi.

Pazartesi günü toplanan Bakanlar Kurulunun, aldığı kararı açıklayan Başbakan Yardımcısı” Türk ve Türkiye isimlerinin kullanılamayacağını, odalara üye olma mecburiyetinin kaldırıldığını, Avukat olmak için Baronun sınav yapamayacağını karara bağladı” diyerek, bütün kamuoyunu rahatlattı.

CHP ve diğer yavru destekçileri, bu karara karşı çıksa da. Karar yerinde bir karar olarak Türk Milletinin gönlüne, vicdanına su serpen bir karar olmuştur.

Biraz beyin jimnastiği yapalım, bu odalar mecburi üye kayıtlarından milyarlarca para topluyor, lakin üyelerinin hiçbir sıkıntısına çare bulmuyor. Seçildikten sonra, sanki siyasi parti gibi her konu da fikir söylüyor ve sadece sol fikir üretiyor, demiyor ki; benim her partiden üyem var onlara saygılı olmalıyım.

PKK ve onun gibi kanlı terör örgütleri, bebekleri dahi acımazsızca katlederken çıt çıkarmıyor, terör örgütü üyelerine ” kanlı infaz, orantısız güç, savaşa hayır, Faşizme karşı savaşacağız” gibi ne kadar kanlı söylem varsa kullanmaktan çekinmiyor.

Sol zihniyet, Ülke de iktidar olamadıkça bunlar çıldırıyor. Seçilmiş Hükümete en acımasız muhalefeti bunlar yapıyor. Bir kere dahi doğru bir işin yanında yer almıyorlar.

Odalardan aldıkları aidatlarla, her türlü organizasyon adı altında sol örgütlerin Tiyatro, Konser ve başka etkinliklerine para akıtıyor. Daha bu zamana kadar işini gücünü kayıp eden, bir üyesine tek kuruş yardım etmiyorlar.

Velhasıl bu örgütler, Türk ve Türkiye için hayır düşünmeyen örgütlerdir ve alınan karar tartışmasız yerinde olmuştur.

Başta MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, Sayın Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu olmak üzere, bu tarihi kararı alanlara sonsuz teşekkür ediyorum.

Allah Türk Milletini Korusun ve Yüceltsin.

Cemal Enginyurt

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.