Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 30°C
Parçalı Bulutlu

TÜRK İSLAM ÜLKÜCÜLÜĞÜ VE TÜRK GENÇLİĞİ

06.07.2020
A+
A-

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.

Şanlı Peygamberimize salat ve selam olsun. Onun izinde ve ardında giden; Yolu yolumuz diyen ve İ’lay-ı Kelimetullah Davası için can veren, baş veren lakin baş eğmeyen Yusuf yüzlülere selam olsun. Rahmet olsun. Şu garip Ülkücüye şefaatçi olurlar inşallah.

Elhamdülillah Müslümanız aidiyet ve haykırışının zuhur ettiği ve Kalu Bela vaktinden bu yana, Bir elime Ay’ı, diğeri elime Güneş’i verseniz asla vazgeçmem diyen Şanlı Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (sav) teslimiyeti ve kararlılığının ; Hz. İsmail adanışı ve teslimiyeti ile gönül verdik Türk İslam Ülküsüne. Bu kutsiyetin muazzamlığında Kişi kavmini sevmekle suçlandırılamaz emri buyruğu üzerine feda ettik yoktan var edenin uğruna her şeyimizi. Kavmiyetçiliğin, dar zihniyetlerin, küresel yozlaşmaların ve mozaik ahlaksızlığın tam ortasında ; toprağı yararak dimdik çıkan filizin adıdır Ülkücülük. Bu filizlenenin ham maddesi Türklük gururu, suyu ise İslam ahlakıdır. Bir elimizde Türk Töresi, diğer elimizde Cenabı Hakkın kelamı ve Yüce İslam’ın ahlakıdır. Bu küresellerin, globallerin, Sosyalist ve Marksistlerin kirlettiği kainatı temizlemeye ve nefes aldığı sürece Maddecilerin nefesini kesendir Türk İslam Ülkücüleri. Bu ruh ve yaşayış bizi ayakta tutan yegane kudretin ta kendisidir.

Türk İslam Ülküsünü bizlere nakşeden, bizlere okutan, dizinin dibinde olma şerefine nail olamadığımız ama tedrisatından geçtiğimiz Seyyid Ahmet ARVASİ hocamızdan Allah bin kere razı olsun. Türk İslam Ülküsü bizlere ; Ne olduğumuzu, nerden geldiğimizi ve ne için hizmet ettiğimizi beyan eden Nurlu yolumuzun adıdır. Bu nur Cenabı Hakkın emri dahilinde Hak nurudur.

Bu nuru ; ne maddenin matlığı, ne de Marksizm’in öğretileri söndüremez. Ülkücülere Ülkücülüğü ve Türk İslam Ülküsünü karşı kaldırımdan kimse anlatamaz. Ülkücülere Ülkümüzün kutsiyetini; bu ruh ve inceliği idrak edemeyip, başka alanlarda bulunanlar asla dile getiremez! Ülkücünün Şiarı Türk İslam Ülküsü ışığında, Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ Beyefendinin emrinde ve Liderimiz Devlet BAHÇELİ Beyefendinin izinde olmaktır. Kuru cihangirlik davası değildir ve Nizamı Alem etrafında birleşen Turan için çarpan yüreklerin, Kızıl Elma ardında koşanların destanıdır Ülkücü Hareket.

Kuranı Kerimi anlayan, Efendimizin sünneti ile hareket eden; Gayesi Allah rızası olan ve Dünyalık nimetlerden nasipsiz ve talebi olmayan Ülkücülere ; üç kuruşa kendisini ve değerini satarak; Çek ve senet ile parti kuranlar yön tayin edemez. Marksistler ile kol kola olan Darwin’in soytarıları da bu bahis hakkında yorum yapamaz. Milliyet ve Din eksenindeki kaymaların altında kalanlar da Ülkücüye yer ve zaman tayin edemez. Ülkücülük biz güzel Ülkünün ardından “Sahte mabutları” yıkarak ilerlemektir.

Ülkücülük helale halel getirmeye ÇALIŞANLARIN karşısında, Firavunların karşısında HAK KILICI ile durmaktır. Gençliği çekmeye çalıştıkları bu sıkıntı süreç açık ve nettir. Helalin haram olarak gösterime gayreti, Haramı helalleştirme gayreti Gençliğimiz için büyük bir sıkıntı ve sorundur. Modernlik adı altında yapılan Maddeci ve Marksist zihniyet yarınlarımızın teminatı olan gençliğe, bu şekilde yaklaşım halindedir. Harama haram! Helale helal! Diyen Turan yürekli Ülkücülere hiçbir hususta Halel getirmeyecek ve bunlara müsaade etmeyecektir. Haramın helalleştirilmeye çalışıldığı bu sürecin en büyük takipçisi ve mücadele edeni Ülkü Ocaklarıdır. Nice hamların piştiği Ülkü Ocakları. Yesevi harekatı ve Kimine Yunus! Kimine Yavuz! Duruşu ile küfrün karşısında mücadeleye devam edecektir.

Ruhi KILIÇKIRAN ağabey den, Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU’ na Türk İslam Ülküsü için can veren şühedalarımıza rahmet olsun.

Ruhları şad olsun

Allah Türk İslam Ülkücülerini korusun ve yüceltsin..!

ERTUĞRUL SUBAŞI

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.