Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Gök Gürültülü

Türk ırkı yokmuş!

02.12.2013
A+
A-

Yusuf Karaca

Adamlar Türklükle, Türk’le kafayı bozmuşlar. Adam dediysem, adam olup olmadıklarını bilmiyorum. Sözün gelişi öyle…
Önce Türklüğe hakareti kaldırdılar. Sonra istedikleri kadar hakaret ettiler. Türk’ün bayrağını indirdiler, adını anayasadan çıkarmak istediler, devletinin ismini levhalardan sildiler, topraklarını sattılar, bölücülerle müzakereler ettiler, baktılar ses seda yok, doğal olarak “Türk yok” dediler.
Ama Türk var kardeşim!
Kardeşim dediysem, kardeşim olduğundan değil. Sözün gelişi öyle…
Türk var ve Türk her yerde…
Japon sınırlarından, Adriyatik denizine kadar koca bir dünya… Türkler olmasaydı dünya tarihi yazılmazdı. Kafana akıl koy!
Tabi kafa varsa akıl koyarsın. Kafanın olup olmadığını da bilmiyorum.
Sana birkaç Türk sayayım da, dinle!
Korkusundan Çin Seddi yaptırılan Mete.
Avrupa’ya aman dileten Attila.
50 binle, 200 bin kişilik orduyu yok eden Alparslan.
2 bin kişiyle 500 bin kişilik haçlı ordusunu Hatay’a kadar kovalayan Kılıçarslan.
40 çeriyle binlerce kişilik Çin ordusuna karşı duran Kürşat.
Gemileri karadan yürütüp çağ açıp çağ kapatan Fatih.
Herkesin “Bitti, gitti” dediği zamanda topraklarını düşmanlardan kurtaran Atatürk.
Sanırım bu kadar yeter. (Bu alıntı için Nihat Hekimoğlu kardeşime teşekkürlerimi sunarım)
“Hepsi Türk olmayanların” oluşturduğu güçlü koalisyon sizleri şımartmış olabilir. Türk’ün olmadığından bu kadar emin olmayın derim. Akif, Türk’ün marşını yazdı. “Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal” dedi. Hacıbektaş Türk’ün mayasını Ehl-i Beyt’le çaldı. Hamurunu aşkla yoğurdu.
Türkler olmasaydı, bugün İslam dünyası olmazdı. Araplar, İngiliz’in fitnesine kulak vererek Türk’ün elini bıraktılar, bir daha iki yakaları bir araya gelmedi. Bugün sizlerin verdikleri demokrasi ve özgürlük nutuklarını, o günler İngiliz ajanları veriyordu. Amaçladıkları İsrail’e ve petrol kuyularına sahip olduktan sonra, bir daha Arapları hatırlamadılar. Sıra Kürtlere gelmiş ve şimdi sizleri kullanarak, Kürtleri özgürleştiriyorlar!
Kürtler; Nakşî gösterimli, Kürt Yahudilerinin sözlerine kanmayacak ve Türk kardeşinden ayrılmayacak. Ayrıca Kürtler, ırk olarak da Türklerle aynı kökten… Her ikisi de, Ural-Altay kökenlidir. Kürt Yahudileri, bu kökten uzak elbette…
Türkler asırlardır, Müslümanların koruyucusu ve kollayıcısı oldular. Ta ki, “hepsi Türk olmayanların” iktidarına kadar…
“Hepsi Türk olmayanlar” din kılıfıyla İsrail’in koruyucusu ve kollayıcısı oldular. Sözde demokrasi nutukları ile kardeşi kardeşten ayırmak istediler. ‘Büyük İsrail inşaatına “taşeron” veya “yüklenici firma” olmuş, siyasi anlayış sahiplerinden Türk’ü veya Türklüğü anlamalarını, elbette beklemiyoruz.
Kendilerini zorla Türk yapan yok.
Müslümanlığı öne çıkararak Türk düşmanlığı yapanlar, aslında İslam ve Müslüman düşmanıdırlar. Müslüman düşmanlığını, Türk düşmanlığı şeklinde gösteriyorlar. Bunu anlamak hiç de zor değil.
Irak işgalinde hangi taraftaydılar?
Ya Libya ve Afganistan İşgalinde?..
Onlara sormak lazım:
Müslüman’sanız neden İsrail ve ABD safında koşup, koşuşturuyorsunuz?
Türkiye’de teröristlere, İslam dünyasında ‘Arap Baharı’na, Suriye’de isyancılara destek veriyorsunuz bunun neresi Müslümanlık?
Sizin Müslümanlık kıbleniz; neden hep Beyazsaray’a, Brüksel’e ve Tel-Aviv’e yönelik?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.