DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18°C
Parçalı Bulutlu

TÜRK GENÇLİĞİNE…

20.05.2015
90
A+
A-

Genç kardeşim;
Aziz milletimiz için tarihin her döneminde büyük sorumluluk aldık, biliyorsun!
Vatanı kimi zaman mahsuldar, kimi zaman geçilmez, kimi zamansa aman vermez kılan daima bizdik.
Başına buyrukluğumuz, hürriyete olan aşkımız, kimi zaman kimilerine göre vurdum duymazlığımız; mevzu bahis vatan olduğunda öyle disiplinli ve sarsılmaz bir hal aldı ki, başkaları sırf gaz vermek için söylerken, biz tek başımıza dünyanın kaderini değiştirmeyi başardık.
Kimi zaman Fatih olduk ve aşılmaz denilen Bizans surlarını aştık, kimi zaman Yavuz olduk geçilmez denilen çölleri geçtik, kimi zaman Seyit Onbaşı olduk imkansızı Allah’ın izniyle mümkün kıldık!..
Milletimiz için çağları açıp kapatan, yalçın dağları düze çeviren, denizleri göl eyleyen, uzakları yakına erdiren hep bizdik.
Ötüken ve Tanrı Dağları’nda da biz vardık, Allah resulü ve alemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz (S.A.V.) için canından geçmeye yeminli olup, bir gece evinin basılıp suikasta uğrayacağını bile bile onun yerine geçip, yatağına uzanan da bizdik!
Zulme eğilmeyen, zalime aman vermeyen hep bizden birileriydi.
Hak yolda kurban olmanın ne demek olduğunu biz İsmail’den öğrendik; bıçağın altından boynumuzu Allah için asla esirgemezlik yapmadık.
Sonumuzun ne olacağını hiçbir zaman düşünmeden, doğru bildiklerimizden ödün vermedik!
Azim ve kararlılığımızla aşmadığımız engel kalmadı.
Kimileri yılmış, yese kapılmış, yorulmuşken, biz asla yılgınlığa kapılmadık ve kah Hayber’in önündeki arslan Ali olduk, kah Bizans surlarında Ulubatlı olduk, kah Samsun’a çıkan Mustafa Kemal olup esareti, koca orduları yenip, yıkıp, parçaladık.
Nene Hatunlar, Halide Edipler hep bizden çıktı ve hep bizden ilham aldı!
Oldum olası istiklale hep aşıktık.
Ve maşukun aşıkına olan borcunu her zaman hakkıyla ödedik.
Ardımızdan ağıtlar yakılsa, marşlar söylense, kimleri “hey onbeşli” deyip türküler okusa da, biz ne kibre, ne de üzüntüye kesinlikle kapılmadık.
Çünkü inanmıştık, başaracağımızı biliyorduk.
Çünkü haklı olduğumuz davadan korkmamamızı öğüt eden bir neslin evlatlarıydık!
Gerekeni, gerektiği gibi yeri ve zamanında yerine getirdik.
* * *
Genç kardeşim;
Tarih şimdi bizlere yeni bir sorumluluk yüklüyor.
Uğruna bu zamana kadar sahip olduğumuz her değeri ve dahi canımızı bile feda etmekten geri durmadığımız aziz milletimiz ve üzerinden ezanın dinmemesi, bayrağın inmemesi için yeminli olduğumuz vatanımız yine büyük bir imtihanla karşı karşıyadır.
Bu sefer koşullar başka olsa da millet için yapacağımız son bir vazifemiz daha vardır.
13 yıldır ülkeyi yöneten iktidar gaflet, dalalet ve hıyanetin her yönünü uygulamış ve aslının ne olduğunu göstermiştir.
Milletimiz gerçekten de fakru zaruret içerisinde harap ve bitap düşmüştür.
İhaneti meşrulaştırma, zulüm ve cinayetleri fıtraşlaştırma, yoksulluk ve yolsuzluğu kaderleştirme gibi gösterme çabaları sinsice yol almıştır.
Ülkemizin ve milletimizin geleceği karanlıktır, yarınımız düne ve bugüne göre daha belirsizdir.
Çaresiz haldeki mazlumlar aman dilemekte, dertlerine derman aramaktadır.
Milletten esirgenenle saltanat sevdalıları saraylar yaptırmakta, milletten çalınanla yatak odalarındaki ayakkabı kutuları doldurulmakta, millete verilmeyenle yandaşlar beslenmekte ve milletten gasp edilenle vatanın bölünmesi için pusuda bekleyenlere yol açılmaktadır.
İşte bu şartlarda hepimize büyük sorumluluk düşmektedir.
Çaresizlerin çaresi, mazlumların sesi ve nefesi, düşkünlerin tutacak dalı ve milletimizi yeniden ayağa kaldıracak kudreti bizden başka kimsede değildir.
Şimdiki vazifemiz bir demokrasi vazifesidir.
7 Haziran önümüzdeki son akınımızın, son seferimizin, yeni ve yeniden kahramanlığımızı, kararlılığımızı, aşılmaz ve geçilmez olduğumuzu göstereceğimiz en son gündür.
İş yine başa düşmüştür.
Millet bizden bir ses ve duruş beklemektedir.
Bu zamana kadar canını, kanını, emeğini, gayretini hak yoldan, millet davasından esirgemeyen sen; şimdi bu sese kulak vermeli ve gereğini yerine getirmelisin.
Milleti bu acınası hale düşüren AKP iktidarının gitmesi için hem oy vermeli, hem de gerçekleri millete bulunduğun her yerde anlatmaktan geri durmamalısın.
Milletin başındaki belayı def edecek kudret sendedir.
Tarihin akışını bir kez daha değiştirme fırsatı doğmuşken, bu kutlu yoldan dönüşün olmadığını görmeli; zalimlere, hainlere, tiranlara fırsat tanımamalı, millete rehber olduğun gibi, millet iradesinin tecelli edeceği yer olan sandıklara da sahip çıkmalısın.
* * *
Genç kardeşim;
Unutma!
Bu kutlu yolda en büyük yardımcın Allah’tır!
Çünkü haklısın, çünkü mücadelen millet içindir, çünkü sen mazlumların sesi olarak yeniden tarihin huzurundasın!
Bu nedenle zaferle müjdelenmiş olan da sensin.
Olur ya, yine de “nasıl” diye kendince düşünebilirsin.
Sadece hatırla, çünkü muhtaç olduğun kudreti nerede bulacağını çok iyi biliyorsun!
İşte bu nedenle başaracaksın.
Allah yar ve yardımcın olsun…

İsmail Özdemir

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.